Seime bus diskutuojama apie vaiko teisių apsaugą Lietuvoje ir užsienyje (tiesioginė transliacija)

Kovo 4 d., trečiadienį, 12.30 val. Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) vyks diskusija „Vaiko teisių užtikrinimas Lietuvoje ir užsienyje: Valstybė ir šeima – viena komanda?“. Prieš tai 9 val. ryto spaudos konferencijoje bus glaustai pristatyti pagrindiniai diskusijos klausimai.

Renginį organizuoja Lietuvos tėvus vienijančios nevyriausybinės organizacijos „Vakarų Lietuvos tėvų forumas“, „Lietuvos tėvų forumas“, „Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija“ ir sambūris „Pro Patria“.

Diskusijos tikslas – aptarti du pagrindinius klausimus, kuriuos itin aktualizavo nepilnamečių Lietuvos piliečių atėmimo iš tėvų Norvegijoje atvejai. Pirma – siektiną tėvų ir valstybės vaidmenį užtikrinant vaiko teisių apsaugą Lietuvoje, antra – Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimo galimybes vaiko teisių apsaugos srityje.

Kartu su Lietuvos visuomeninių organizacijų atstovais ir ugdymo ekspertais renginyje dalyvaus svečiai iš Norvegijos, padėsiantys išsiaiškinti, kaip vaiko teisių apsaugos sistemos veikia pačioje Norvegijoje, kokias turėtume įvertinti patirtis ir praktikas, bei su tuo susijusius pavojus. Tai teisininkas Marius Reikeras, ne vienerius metus dirbęs su vaikų globos bylomis ir bendradarbiavęs su Jungtinių Tautų žmogaus teisių gynimo institucijomis, žmogaus teisių aktyvistas Raimonadas Skorstadas (Raymond Skorstad), įkūręs organizaciją, besirūpinančią išardytų šeimų vaikų teisių apsaugos sistema ir Gabrieliaus Bumbulio mamos advokatė Sandra Latotinaitė.

„Diskusijos organizatoriai vadovaujasi prielaida, jog kiekvienas neabejingas Lietuvos piliečių atėmimo Norvegijoje atvejams asmuo siekia pasirūpinti kiekvienu vaiku, Lietuvos Respublikos piliečiu, sudarant jam tinkamas sąlygas augti ir vystytis jam artimoje ir saugioje aplinkoje. Šio tikslo rėmuose siekiama plėtoti ir tolesnę konstruktyvią diskusiją apie geriausias priemones tam pasiekti tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse, pirmiausiai Norvegijoje, su kuria būtina visomis priemonėmis siekti ne formalaus, o realaus bendradarbiavimo“, – teigiama organizatorių išplatintame kvietime.

Atkreipiamas dėmesys, jog sprendžiant pagal Lietuvoje registruojamų įstatymų projektų analizę, mūsų šalyje yra formuojamas į norvegiškąjį panašus nepriklausomas ir plačias teises atsakingoms institucijoms suteikiantis vaiko teisių apsaugos sistemos modelis. Keliami klausimai, kokios galimos jo pasekmės ir alternatyvos, ar ir kaip užtikrinama pagalba šeimai kaip visumai?

Visą diskusijos programą rasite ČIA.

Diskusija bus tiesiogiai transliuojama Seimo interneto puslapyje adresu dabarseime bei televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
hmm..

o kur tiesioginė transliacija?

kokia cia diskusija,

be problemos „zinovu” Puro, Slusnio, Cerniausko, ir kitu nusipelniusiu seimo ir teisesaugos atstovu?

 reikalinga laida

Buvo labai rimta ir įdomi diskusija. Manau, kad Slušniui nepavyks įdiegti „pažangią” Norvegijos tradiciją, atiminėti vaikus nuo tėvų. Galima buvo klausytis per televizijos kanalą „Seimas – tiesiogiai”

Kam reikalingos tokios diskusijos?

Reikalinga diskutuoti kaip išvaikyti tas šutves nuvaldžiusias Lietuvą.

???

Kur Garliavos mergaitė???

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top