Seime kyla audros dėl Tautos referendumo iniciatyvos

Vakar, sausio 9-ąją, grupė Seimo narių konservatorių Stasys Šedbaras, Arvydas Anušauskas ir Dainius Kreivys viešu laišku kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir pareikalavo pasiaiškinti, kokiu teisiniu pagrindu VRK pateikė referendumo iniciatyvinės grupės nariams iš Gyventojų registro tarnybos gautus neviešus duomenis, reikalingus neesminių trūkumų turintiems įrašams patikslinti.

Šiandien į VRK ir parlamentines partijas, viešai pasisakančias prieš piliečių iniciatyvą surengti referendumą, viešu laišku kreipėsi „Drąsos kelio“ frakcijai priklausantys Seimo nariai. Jie įspėja dėl, jų manymu, Lietuvoje galinčio kilti pilietinio pasipriešinimo, jei valdžia toliau ignoruos Konstituciją ir išsakytą 320 000 piliečių valią.

Pranešime teigiama, kad „jei šie piliečiai pasinaudos Lietuvos Respublikos Konstitucijoje numatyta teise: Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas kėsinasi į konstitucinę santvarką“, visa atsakomybė atiteks toms parlamentinėms partijoms ir VRK pirmininkui, kurie ir toliau pažeidinėja konstitucines daugiau negu 300 tūkst. piliečių teises.

Skelbiame visą „Drąsos kelio“ frakcijos pareiškimą:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top