Seimo nario Audriaus Nako kreipimasis į policijos generalinį komisarą Liną Pernavą

2015 m. spalio 10 d. ankstų rytą Vilniaus Konstitucijos pr. rastas iš penkto aukšto iškritęs gerai žinomas Lietuvos aktorius ir režisierius Rolandas Boravskis. Kai iš penkto aukšto iškrenta žmogus, toks įvykis nelaikomas savaime suprantamu nelaimingu atsitikimu. Keliamos įvairios versijos. Tas versijas tikrina ir tiria specialiosios tarnybos. Kai iš penkto aukšto iškrenta žymus, visuomenėje populiarus asmuo, pradėtoji tirti byla dažniausiai priskiriama prie rezonansinių bylų.

Ir policija, ir tyrėjai privalo puikiai išmanyti savo darbą. Pagal tokių įvykių tyrimo reglamentą yra nustatyta elementari tvarka, ką privalo atlikti tyrėjai atvykę į įvykio vietą. Jie privalo įvykio vietą izoliuoti, atidžiai viską apžiūrėti, surinkti visus įmanomus duomenis ir įkalčius, ir viską užfiksuoti. Šio įvykio vietoje, keliant bet kurią versiją – nelaimingo atsitikimo, nusižudymo ar nužudymo, tyrėjai turėjo ne tik išmatuoti palangių plotį, aktoriaus ūgį, paimti pirštų ir avalynės antspaudus, bet ir surinkti kiekvieną nuorūką. Viskas turėjo būti užfiksuota ir surinkta. O paskui kaip galima greičiau turėjo būti nustatyti ir apklausti visi liudininkai.

Pagal turimą informaciją įvykio vieta izoliuota nebuvo. Ten vaikšto kas nori ir kada nori. Žurnalistai, žiopliai, ekstrasensai. Ir atlieka savo tyrimus bei kelia versijas galimų scenarijų, kuriuos viešina žiniasklaidoje keldami sumaištį visuomenėje.

Pagal turimą informaciją įvykio vietoje nebuvo paimti jokie įkalčiai. Nebuvo paimti jokie antspaudai. Nebuvo net fiksuotos liudininkų, kurie tą lemtingą vakarą buvo kartu ir matė nukentėjusįjį, pavardės. Pirmieji keli liudininkai iškviesti į apklausas tik po dviejų parų.

Tad kyla daugybė klausimų, iš kurių į kelis prašau Jus atsakyti.

• Kiekvienam įvykiui yra nustatomas prioritetas. Koks prioritetas buvo nustatytas šiam įvykiui – kai per langą iš penkto aukšto iškrito visuomenei gerai žinomas asmuo?

• Šį įvykį pavesta tirti Vilniaus 1-ajam PK. Kam turėjo būti pavesta tirti įvykį pagal privalomąją kompetenciją? Kodėl įvykio nepradėjo tirti tyrėjai iš specializuotų padalinių?

• Ar byla priskirta rezonansinių bylų kategorijai? Jei ne, kodėl?

• Įvykio vieta nebuvo izoliuota. Kodėl?

• Iš įvykio vietos nebuvo surinkti įkalčiai ir nepaimti pirštų bei avalynės antspaudai. Kodėl?

• Nebuvo surinkti duomenys apie liudininkus ir liudininkai nebuvo apklausti tuojau po įvykio. Kodėl?

• Dėl R. Boravskio patirtų traumų nebuvo kreiptasi į kriminalinės medicinos ekspertus. Kodėl?

• Nors žmogus komoje, skelbiama, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas tik pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį – nesunkus sveikatos sutrikdymas. Kodėl?

Šiuos klausimus pateikiu ne norėdamas sužinoti tyrimo detales ar kištis į tyrėjų darbą, bet sužinoti, ar nebuvo pažeistas tyrimo reglamentas ir paneigti gandus, sklandančius visuomenėje.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
mauzeris

Juk analogiskas atvejis, kaip buvo su Vytautu Pociūnu, o galiausiai jis buvo dar ir apsmeižtas,kad girtas šlapinosi per langą ir iškrito. Nors jis niekuomet, bet kur negerdavo, pulkininkas tam tikrą alchoholio vartojimo kultūrą turėjo. Ir Šio nuostabaus aktoriaus atveju bandoma prieiti panašią išvadą. Duok jam dieve stiprybės. Ir tai manęs nestebina, nes iki šiol neištirta teisėjo Furmanavičiaus ir Narušiavičienės, Drąsiaus Kedzio, Andriaus Ūso, Vaido Milinio nužudymai. O be to, kodėl žmonėms yra meluojama, kad Stankūnaitė su Deimante išvežtos į užsienį, jeigu jau taip tai kodėl jos neparodomos gyvos – mano manymu, greičiausiai jų jau nebėra. Taip pat jau nebėra ir Neringos su sūnumi, tik rodomi foto montažai, kaip ji vaikšto po Čikagą. Bent jau aš taip manau. Juk kiek žmonių… Skaityti daugiau »

Vilija

pritariu mauzeriui!

Vai me

Nesu medikas, bet laikyti nukentėjusį, priverstinėje miego būsenoje, kurioje dabar gydomas Boravskis, man atrodo labai įtartinai.Visada maniau ,kad geriausiai apie gydymo eigą, gali pasakyti pacientas, turintis aiškų protą ir sąmonę.Kokiu tikslu jis laikomas priverstinėje miego būsenoje?Jeigu, tai nusikaltimas, kad nusikaltėliai galėtų pasitvarkyti savo reikalus, ar uzsakovai, pakišti po velėna nevykėlius zmogzudzius.Manau, kad medikams priėmusiems tokį sprendimą, prieš tai, reikėjo gerai pagalvoti.

KLAUSIMAI

liks be atsakymų….
Garliavos istorijoje jų buvo kelis kartus daugiau

Cia ir yra

Garliavos istorijos tesinys,juk tas zmogus aiskiai kalbejo ka palaiko,uz ka kovoja.Prezidente ir seimas leido mafijai siauteti,tai jie ir siauteja .

O- jo

Atsakymą į Audriaus Nako kreipimąsi maždaug galima atspėti. Man tik keista, kodėl meno bendruomenė tyli. Kur piketai, protesto akcijos? Jau net toks atėjo laikas, kai jų kolegos pradėjo pro langus skraidyti, o jie vis dar tyli. Suprantu, kad tylėti ir priimti pozą, maja chata skraju patogiau, bet ar nepasibels nelaimė rytoj į jų duris? O gal pasiseks? – kaip sakoma, svarbiausiai saugotis balučių , kad neprigertumėt, krentančių lapų, kad nepaspringtumėt ir aukštai nerūkyti, kad neiškristumėt. Kaip sakytų skvernelis, svarbiausiai laikytis instrukcijų.

Pedofilų Klano Pirmininkas

Nu išstūmėm ir viskas, ką čia dar tirti? Nustokit durniuoti o tai ir jus išstumsim.

tai

ir vėl teisėsauga greitai ir išsamiai nerinka objektyvių įrodymų pagal LR BPK 1str. 1d?

scenarijus kartojasi:

atceze ir numete a.a.Kedzio lavona. Po pranesimo suleke apie 10 policijos ekipazu, visus pedsakus sumaitojo ir niekas ne netyre kaip pakranteje atsirado amzinaatilsis, kaip uzspringo zole ir kodel jo batu padai buvo svarus… Taip ir dabar- niekas netiria, o lietrycio kuzia spausdina jau is anksto paruosa str. net iki tokiu sushiktu smulkmenu, kaip teismas del R.B. vaiko islaikymo ir t.t. Tai tik patvirtina, kad visi esame sekami, ant kiekvieno po ,,dosje”, o bambaline ten idarbinta kliauzu rasymui. laaikykis Rolandai, o Audriui – nenuleiskite ranku, budekite prie Rolando ir skubiai isaiskinkite kodel panardintas i koma, jei galva nesudauzyta?!Keistoka.

ruta

Neliko profesionalu policijoje / kaip ir kitur../ , visur TIK lojalus sistemai / paziurekite kokia karjera padare skverneliai ir kiti Garliavos tragedijos dumu uzdangos figurantai !

gerbiamas Audriau

Tu žinai -vienas padarytas darbas vertesnis už 1000 žodžių.

AČIU TAU ŽMOGAU.

XXX

DABAR SEKSIME PERNAVO ŽINGNIUS BYLOJE. BUS PRADEDAMA NAGRINĖTI PEDOFILIJOS BYLA AR IR JIS BUS NUTIDYTAS.LAUKIU ŠVARIŲ ANTPEČIŲ.

Nuomonė

Keista , bet dėl šio įvykio tyli mūsų meno – kultūros žmonės kaip dabar madinga sakyti – bendruomenė. Tikriausiai, tie kurie bus nepatenkinti pedofilais, vagių valdžia bei geranoriškai nepaliks mūsų supuvusios ,,teisinės” valstybės, tie bus metami pro langus. Gerai ,kad buvusi teisėja ir Seimo narė N.Venckienė nevažinėjo keturačiu ir nerūkė 5 aukšte.

Davatka

Jau pasidare baisu, kai dvasininkas Tomkevicius pasidare Grybauskaites reklamos veidu. Kur einame mielieji , visi mirtingieji? Kodel nera atsakymu i svarbiausius liaudies klausimus, kodel, kodel…kodel zuva neteisingai, be irodymu apkaltinti zmones? Jau antra kadencija tesiasi panasios zuties istorijos ir liadziai nera jokiu atsakymu. Kodel i tai neregajuoja iskilieji dvasininkai? As jais nusivyliau ir i baznycia nebeinu, o Dieva sirdyje nesioju.

vajei

Koks baisumas …labai gaiila Rolando..kada viskas baigsis ?Ta betvarke?Zmoniu kritimai pro langus,skendimai balose,uzspringimai lapu ir t.t. ir t.t.

.......

baigsis tada kai visi tie brudai bus susodinti I kalejima.

šiaip žmogelis

Menininkai tyli ir tylės. Jie purkštauja ir vienijasi tik tada, kai reik apgint savo kišenę. Maža šiandien beliko tokių menininkų, iš kurių galima kažko doro tikėtis; na, bent jau nekonformistinės nuomonės apie tai, kas čia aplink mus iš tikro vyksta.

Policija zino kuo gero kas.......kam ims antspaudu

100% kad slapsto nusikaltelius,Policija ranka rankon dirba su nusikalteliais,del to ir nieko nedaro…paskelbs nuosprendi kad pats iskrito,tai tiesa 100%.Saziningiem vietos greit nebus Lietuvoje,nusikalteliai valdo Sali.

Al.

Lietuvą užvaldė komunočekistų internacionalas,partijoms ir bažnyčiai tyliai pritariant, o visuomenė geriausiu atveju uždega žvakutę. Kodėl?

Dieviškos išminties energijos spindulys nukreiptas

nes bet kas, ten pabuvęs bent mėnesį, tampa visų sričių žinovu, ir pradeda kitus mokinti. Štai ir vėl, artistas staiga tampa policijos darbo žinovu.

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top