Seimo narys Stasys Jakeliūnas atsikirto jį apskundusiai Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei: „Kaip R. Miliūtės laidos dera su LRT veiklos principais?“

Seimo nario Stasio Jakeliūno pasisakymą lapkričio 8 d. Seimo posėdyje LRT apskundė Žurnalistų etikos inspektorei – neva Seimo narys padarė žalą Lietuvos visuomeninio transliuotojo dalykinei reputacijai.

LRT vardu skundą suraičiusi LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė piktinasi šiuo Seimo nario pasisakymu: „Klausau aš tų kalbų ir stebiu viešąją erdvę, stebiu LRT, kitas žiniasklaidos priemones […] ir matau labai aiškią tendenciją, kaip mokesčių mokėtojų pinigais finansuojama vienos partijos idėja, propaganda ir pozicija. Aš manau, šitas įstatymas, kuris yra pasiūlytas, gal neidealus, situacija, taip, neeilinė, bet, lyginant su tuo, kas vyksta – šešėlinis finansavimas, propagandos finansavimas visuomeniniame nacionaliniame transliuotojuje, yra šimtą kartų blogiau ir būtent tai reikia tirti. Aš tikiuosi, kad ateisime iki to. Čia nėra kišimasis į turinį, čia yra propagandos stabdymas. Todėl, lyginant su ta situacija, kuri yra susiklosčiusi, šitas įstatymas yra tikrai geras, ir siūlau priimti jį tokį, koks yra“.

LRT vadovės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės teigimu, Seimo narys savo neigiamą nuomonę formavo niekuo nesiremdamas, jos nepagrindė jokiais faktais: „Tai akivaizdus piktnaudžiavimas teise pasisakyti viešai“.

LRT generalinė direktorė LRT tikisi, kad S. Jakeliūno paskelbta neva tikrovės neatitinkanti informacija – „visuomeniniame transliuotojuje vyksta šešėlinis finansavimas, propagandos finansavimas“ – įstatymų nustatyta tvarka bus paneigta, kaip pakenkusi LRT dalykinei reputacijai.

Seimo narys S.Jakeliūnas jį apskundusiai Monikai Garbačiauskaitei-Budrienei atsakė pasiūlydamas pačiai įsitikinti, kaip su LRT veiklos principais dera, tarkim, Ritos Miliūtės vedamos laidos „Teisė žinoti“ temos, svečių atranka, pačios vedėjos komentarai:

Gerb. Monika, pradžiai siūlau peržiūrėti pastarųjų dviejų mėn. Ritos Miliūtės vedamos laidos „Teisė žinoti“ įrašus. Atkreipkite dėmesį į temas, laidos svečius ir pačios vedėjos komentarus. O po to įvertinkite, kokiu mastu tai dera su šiais LRT veiklos principais (nurodytais LRT įstatyme): „Rengdamas ir skelbdamas programas, LRT turi vadovautis objektyvumo, demokratijos, nešališkumo principais, užtikrinti žodžio ir kūrybos laisvę, programose turi atsispindėti įvairios pažiūros ir įsitikinimai, dalyvauti jose ir reikšti savo pažiūras turi teisę įvairių įsitikinimų žmonės.“

Jei jūsų manymu R.Miliūtės laidos dera su šiais principais ir nėra propaganda, tuomet, matyt, mūsų pažiūros, įsitikinimai (ir galbūt išsilavinimas) smarkiai skiriasi.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
13
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top