Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės tėvas pasisakė apie NATO tankus

***

Viktoro Čmilio interviu tekstas.

V.Čmilytės tėvas Viktoras Čmilis : „Juokas ima, kai visi matyt buvę KGB agentai daro iš manęs didžiausią Lietuvos priešą”

Visa „patriotinė” ir „alternatyvi” žiniasklaida surado naują auką – tai Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė ir jos senelis, buvęs sovietų armijos tankistas, visą Antrąjį pasaulinį karą tarnavusi tankistu ir aštuonis karus sužeistą. V.Čmilytės tėvas Viktoras Čmilis po privalomos tarnybos sovietų kariuomenėje buvo automatiškai įtrauktas į KGB rezervą. Vėliau baigė Kauno Kūno kultūros institutą ir 30 metų dirbo Šiauliuose mokytoju. Niekam nebuvo įdomus, kol jo dukra netapo Seimo pirmininke. tada V.Čmilis tapo „KGB-istu Nr. 1”. Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės tėvas Viktoras Čmilis atsakė į LL klausimus:

Ką manote apie pastovius išpuolius prieš jūsų šeimą, akcentuojant tai, kad jūsų tėvas kariavo sovietų armijoje tankistu?

Mane juokina, kad buvę seni matyt KGB agentai Valdas Vasiliauskas ir Vitas Tomkus mane kaltina tuo, kad aš neva dirbu KGB. Pvz., V.Vasiliauskas pasakė, kad aš „dar sovietiniais laikais kuravau Zoknių oro uostą ir buvau aukšto lygio karininkas, pulkininkas ar kažkas tokio”. Žodžiu, jie pateikia, kad aš esu Lietuvos priešas Nr. 1, tačiau aš pasiteisinti negaliu, nes manęs niekas neklausia, ką aš galvoju. Žmona išėjo iš darbo, nors dirbo istorijos mokytoja, likus pusantrų metų iki pensijos. Su dukra jau nebendraujame, nes išsiskyrė mūsų požiūriai į karą Ukrainoje. Aš esu ukrainietis, tačiau visur pateikiama, kad esu rusas. Mano tėvas kilęs iš Poltavos srities Ukrainoje. O Tomkus pradėjo prieš mane kampaniją todėl, kad aš neva esu rusas. Mano tėvą kaltina tuo, kad jis neva Prūsijoje žudė ir prievartavo moteris, būdamas rusų armijos tankistu. Tačiau niekas nepasako, kad jis ukrainietis. Nors mano tėvo gyvenimas buvo tragedija, jis išgyveno ir tą holodomorą Ukrainoje, šeimoje buvo keturios seseris. Jo tėvas gavo lagerio už antitarybinę veiklą. O dabar mano tėvas kaltinamas tuo, kad buvo rusų kariuomenės tankistas. Žodžiu, visiškos nesąmonės. O aš niekaip negaliu apsiginti, nes esu spaudžiamas iš visų pusių.

Niekas iš jus puolančių žmonių neklausia jūsų nuomonės?

Niekas. Paskutinėje Janutienės laidoje, kurioje dalyvavo tas nacikas iš „Respublikos” Čekutis, ir jie klausė, ką aš veikiau sausio 13 d. Norėčiau kad ir manęs paklaustų šio klausimo, tačiau niekas manęs neklausia.

Tai ką jūs veikėte sausio 13 d?

Budėjau prie parlamento rūmų, kaip ir visi žmonės. Po įvykių prie Tv bokšto. Nuvažiavome autobusu į Vilnių iš Šiaulių. Vilniuje gyvena žmonos sesuo, tai ji kvietė pernakvoti pas ją. Atsakiau, tai ko aš čia atvažiavau, juk ne pas jus nakvoti. Kelias paras budėjau prie Seimo rūmų, o paskui, kad puolimo baimė praėjo, grįžome namo. Niekam nebuvo įdomu, kas aš toks. Prie Seimo sutikau vienintelį pažįstamą veidą – futbolo trenerį Benjaminą Zelkevičių.

O kodėl dabar iš jūsų daromas didžiausias Lietuvos priešas?

Manau, kad puolimas ne prieš mane, tačiau prieš mano dukrą. Mano tėvas išnaudojamas kaip įrankis prieš mano dukrą. Nes kam aš esu įdomus. Juk baigiau tik Kūno kultūros institutą ir visą gyvenimą dirbau kūno kultūros mokytoju. 30 metų buvau niekam neįdomus, o dabar tapau kgb-istu Nr. 1 Lietuvoje. Nors mokiausi pas boksininką Šociką – kaipo aš galiu būti KGB-istu? Nors manęs niekas neklausia, svarbu, kad aš esu Viktoras Čmilis Ivanovičius, o mano tėvas tankistas. Reiškia, mes abu rusai. Mano draugai juokiasi, kad jie nustatė, kad aš ukrainietis – nes aš apskritai negeriu, esu abstinentas.

O kokia jūsų nuomonė apie karą Ukrainoje?

Aš esu prieš bet kokį karą. Nes visa mano giminė kariavo, tėvas ir senelis kariavo. Mama turėjo septynis brolius, keli žuvo ar buvo sužaloti kare. Žodžiu, aš esu prieš bet kokį karą, ir manau, kad karas yra blogis. Tuo labiau, kad kariauja rusai su ukrainiečiai, ir tai, manau, yra absurdas. Žodžiu, karas mane lydėjo nuo pat mažens, ir būtent todėl esu pacifistas. Yra toks istorikas Tomas Baranauskas, kuris kalba nesąmones. Vienoje Janutienės laidoje jis sakė, kad 1944 m. pasirodė nauji tankai T-34, su kuriais kariavo ir mano tėvas. Tačiau faktas, kad tie tankai sukurti dar 1940 m., ir istorikas turėtų tai žinoti. Kodėl mano tėvas bendravo su Erenburgu? mano tėvas buvo tikras ukrainietis ir iki pat karo pabaigos kalbėjo rusiškai su akcentu. Rusiškai jis išmoko tik kai buvo pašauktas į sovietų armiją. Visą karą jis rašė dienoraštį, ir po karo išleido knygą „Tanke – per visą karą”. Visą mano vaikystę jis rašė apie karą.

Kodėl kilo karas Ukrainoje?

Jūs žinote mano nuomonę. JAV investavo į tą karą atrodo penkis milijardus.

Tačiau kodėl taip lengvai sukiršino tuos žmones?

Taip, sukiršino. Ukrainoje turiu labai daug draugų ir giminių, vieni gyvena Odesoje, kiti Kryme. Ne visi ten kariauja, dar iki karo dažnai ten važiuodavome. Praeitą vasarą pas mus gyvena šeima iš Dniepropetrovsko. Kokie jie ukrainiečiai? Jie gi rusai. Dar prieš dešimt metų aš parašiau, ir mano nuomone kategoriška. Tas karas labai nenaudingas Ukrainai, šalis bus sugriauta ir nieko iš jos neliks. Nejaugi jie mano, kad nugalės Rusiją. Niekaip nenugalės. Rusų yra 150 mln. žmonių – negi jie tikisi laimėti.

Nausėda sako, kad reikia siųsti vokiškus tankus?

Jo, pasiųs tris tankus. Mano tėvas netgi dalyvavo tame didžiausiame tankų mūšyje Prochorovkoje. Pamušinėjo ir „tigrus”, ir „ferdinandus”, Per visą karą sudegė net 16 tankų, kuriais važinėjo mano tėvas. Buvo kontūzytas aštuonis kartus, tačiau liko gyvas. Čmil yra grynai ukrainietiška pavardė. Kodėl mano kariniame biliete parašyta, kad esu rusas, ir esu gimęs 1954. Nors esu gimęs 1957 m., ir esu ukrainietis? Kažkokia sekretorė parašė ir suklydo. Jie galvoja, kad KGB yra kažkokia superinė organizacija, kuri niekada neklysta. Tai tikrai nėra.

Kuo baigsis tos nesąmonės?

Amerikonai ir vokiečiai nėra idiotai, jie kariaus iki paskutinio ukrainiečio. Kai jų nebeliks, ir karas pasibaigs.

Tada mums reikės kariauti?

Tada gali ateiti ir Lietuvos eilė, taip. Rusai nepamirš, kad lietuviai krūtine pridengė ukrainiečius. Gal būt, gausime ir mes. Aš taip galvoju, kad mes to nusipelnėme. Ir tada niekas nežiūrės, ar buvau KGB, ar ne, gausime visi vienodai. Tuo labiau, kad šalia Zoknių oro uostas. O jeigu rimtai, tai idiotai yra idiotai, ir nieko čia nepakeisi. Rūta Janutienė laidoje sakė, kad Čmilytės tėvas rusas, o motina Antanina, reiškia irgi rusė. Nėra jokių lietuviškų šaknų. tačiau Janutienė negali nežinoti, kad Antanina buvo mano motina, o ne Viktorijos. Kaip jie atsidūrė Šiauliuose? Tėvas negalėjo grįžti namo, nes mano senelis buvo represuotas, o tada prasidėjo dar viena persekiojimo ir trėmimo banga. Jam reikėjo kažkur dingti. Mano motina baigė medicinos institutą ir epidemiologijos mokslus ir gavo paskyrimą į Lietuvą. O Šiauliuose po karo buvo baisi pandeminė situacija, ir motina buvo vyriausia Šiaulių epidemiologė. Ji sunkiai dirbo visą gyvenimą, ir į Šiaulius atvažiavo ne anta sovietų tanko, kaip skelbiama. Aš nesu ne prieš rusus ar prieš ukrainiečius, aš esu prieš karą. Daviau žodį niekur nesikišti, tačiau negaliu išsižadėti ir tėvo. Tėvas po karo dirbo buhalteriu, skaičiuodavo kiekvieną kapeiką, buvo sąžiningas žmogus. O Viktorijos motina tikra lietuvė, kilusi iš to paties kaimo, kaip ir Antanas Smetona. Žodžiu, yra visiškai kitaip, nei pateikia Vitas Tomkus ar Janutienė.

3.5 13 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

Nežinau, kas jis toks, ir kur čia teisybė, vargiai bepatikrinsi, bet šneka kaip tikras kagėbistas.

Kaip rašė Donelaitis, ir ko čia atsibastėt Lietuvą vargint?

Marius

Lietuvoje žmonės atsako ir už tėvus, ir už senelius!

Jei vokiečių

proanūkiai moka reparacijas, atsako, vadinasi, ir Čmiliai atsako.

T0mas J.

Viktorai, niekas KGB rezervistu netapo prieš savo valią. Naivu meluoti.

T0mas J.

„Kaip jie atsidūrė Šiauliuose? Tėvas negalėjo grįžti namo, nes mano senelis buvo represuotas, o tada prasidėjo dar viena persekiojimo ir trėmimo banga.”

Raudonosios Armijos kareivis, išgyvenęs po 16-os tankų sudegimo, keliavęs su frontu tūkstančius kilometrų – bijojo grįžti namo? Ar TSKP po karo žudė karo didvyrius?

Lietuvė

Jis gime ir uzaugo Siauliuose ,baige Siauliu 3mokykla vidurine, tiesiog uzeik ant sios nuorodos ir paskui uzejes nr.37 paspausk ant vardo pavardes ir pamatysi viska. Jis buvo ruosiamas, pats dave sutikima,nes tikrinami buvo ir zmonos ir jo puses visi gimines,pats savo noru sutiko,o ne automatiskai…. https://www.kgbveikla.lt/lt/kgb-rezervo-karininku-sarasas

Pasaka

Po pehkūnais, vos vakah nenumihiau behainiodamas juodą haguotą jautį…

LT......

Ką tik per Lietuvos TV parodė žmogelį iš Ukrainos akmens druskos miesto Sol…, kurio pavardė ČMIL. Ir jis sako – mes esame rusai , o mus puola rusai… Taigi, ČMIL pavardė rodo, kad is ra rusas.

matas

Apsišvietė žmogelis…visur suranda nacikų ir Amerikos kėslus.

habilitâs

„V.Čmilytės tėvas Viktoras Čmilis po privalomos tarnybos sovietų kariuomenėje buvo automatiškai automatiškai įtrauktas į KGB tezervą. Vėliau baigė Kauno Kūno kultūros institutą…“   Nežinau kas gali būti šlykščiau už šmeižtą, kai esi kaltinamas nebūtais dalykais, tačiau Viktoras Čmilis nepasinaudojo proga išsklaidyti visas abejones, nes pateikta citata kelia daugiau klausimu negu jų buvo prieš perskaitant šį intervių.   Po privalomos karinės tarnybos buvau įtrauktas į įskaitą kariniame komisariate pagal gyvenamąją vietą, niekas į jokį KGB rezervą nei automatiškai, ne rankiniu būdu neįtraukė. Bylos gulėjo specialiose spintelių stalčiuose pagal ginkluotųjų pajėgų rūšį ir tarnybos metus. Per visus metus, kuriuos buvau įskaitoje, kartą gavau šaukimą praeitį medicininį patikrinimą ir viskas.  Turėjau pažįstamą, kuris tikrai buvo įtrauktas į KGB rezervą, bet jis buvo baigęs institutą su… Skaityti daugiau »

Ohoho

Tikrai, buvo galima šiek tiek pasistengti ir bent prieraše nurodyti, kuria sminutes klausyti ir kurios susiję su tema.

Ohoho

Kas čia pasidarė, kad NS išdrįso pateikti 2 nuomones? Pažanga ir tai visai nereiškia, kad stojama į dukros Čmyl, tėvo Čmyl ar Janutienės poziciją. Ačiū.

Al.

Kita pusė turi teisę pasakyti savo nuomone, o mes – jei norim tiesos, o ne žūt būt likti teisūs – išklausyti. Rusai tarnavo savo šalies kariuomenėj – kas gi čia keisto? Tuo labiau, kad niekas jų neklausė. Nors dėl kgb rezervo, man atrodo, nugrybavo. O dėl karo jis beveik teisus – kvaila rusams kariauti tarpusavy. Tas pats, jei mes užpultum latvius. Ar dzūkai žemaičius. Sakom, kad vaikai neatsako už tėvus. Bet galima sakyti, kad ir tėvai neatsako už vaikus, jeigu jie jau užaugę. Kažin ar tas Čmilytės tėvas norėjo, kad jo dukra Lietuvoje vykdytų Švabo perkrovimą ?

Ayn Rand

Kvaila, žinoma. Tik pradėjęs karą mano kitaip. Tėra vienintelis kelias ukrainiečiams dabar – arba pasiduoti arba priešintis.

Darijus

Rusai prie vartų, o jie Lietuvoj apie pedofiliją. Greitai visi kasti apkasų.

Saulius

„Kiek vilką bemaitinsi – vis tiek į mišką žiūri“; „automatiškai“(?) įtrauktojo į KGB rezervą požiūriu – karo sukėlėjas yra JAV.
Kas nors paklauskite šio ‘nekaltai nukentėjusiojo’ pacifisto: gal gi Putinas yra JAV agentas, kad taip puikiai imperialistams pasitarnavo, duodamas įsakymą įsiveržti Ukrainą?

atrodo, kad suklydau

maniau, kad skaitau tiesos.lt, bet pasirodo čia yra russiatoaday lietuviškas varijantas. atrodo, kad suklydau

Prašalietis

Daug ką pasako „ne kGB-isto” pasakymas -„V.Čmilytės tėvas Viktoras Čmilis po privalomos tarnybos sovietų kariuomenėje buvo automatiškai įtrauktas į KGB rezervą.”.. Visi atlikę privalomą tarnybą sovietinėje kariuomenėje žino, kad jokių „automatinių įtraukimų” į KGB rezervą nei tarnybos metu, nei po tarnybos nebuvo. Visais laikais į visagalę KGB kontorą ir jos rezervą buvo įtraukiami tik tinkami, šiai kontorai reikalingi, patikimi tų laikų „tautiniai patriotai”. Po Berlyno užėmimo esesininkai su gestapininkais taip pat visiems pasakojo, kad Hitlerio laikais savo kontorose jie buvo „raštininkais, vairuotojais, durininkais, patalpų tvarkytojais, rezervistais kurie visiškai nieko nedarė…” Koks V.Lansbergio buvęs chebrantas Čekuolis taip pat „nežinojo”, kodėl jam patikėjo dirbti tarybiniu korespondentu kapitalistinio pasaulio šalyse, pasirinko redaguoti užsienio lietuviams skirtą savaitraštį „Gimtasis kraštas”, „buvo labai nustebęs”, kai pradėjo… Skaityti daugiau »

Lietuvė

Kodel iki skandalo del Viktorijos buvo visur rasoma pavarde Čmil-Nielsen, o po viso skandalo ,pradejo rasyti ne Čmil, ka taip staigiai sulietuvino ir jos tevo pavarde i Čmilis, o jos i Čmilyte…. Kaip cia taip greit galima? Tiesa pamirsau ,kas musu seimo „tevas”…

Lietuvė

Tamsta Čmil gimes 1957-01-18, Siauliuose.rusu pilietybes. Daugiau kas norit suzinoti eikit ant nuorodos ir susiraskit sarase pazymetu nr 37. ir viska zinosite, nes ten visi jo prasymai ,pasirasymai, kokie buvo apmokymai daromi ,tikrinamas ar gali dirbti KGB. Mano patevis ukrainietis,tai ir parasyta ,kad ukrainietis tautybe, jis gimimo is Poltavos, atlikinejo karine prievole LT ,susipazino su mano mama ,taip ir liko cia, kalba lietuviskai,tik jauciasi akcentas,kad ne lietuvis…Ir idomu tada man butu ,nes rusai nesupranta ukrainieciu kalbos,o jie supranta rusu,tad idomu butu kaip jam su ukrainieciu kalba,nes as tai ja moku,mane ismoke nuo 5metu kalbeti ja. Ir tamsta surasyta gi pacio ,kur kokiais metais ,po Lietuvele keliavo,jau dirbdamas KGB ,ir buvo tamsta treneriu Siauliu bokso sporto mokyklos treneriu,.Kaune 1978-1982 metu mokesi… Skaityti daugiau »

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top