Seimui pristatytas prezidentės kandidatas į Konstitucinio Teismo pirmininkus

Šiandien Respublikos prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė Seime pristatė į Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkus siūlomo Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Kaip sakė patarėja, šalies vadovės įsitikinusi, kad kandidatas puikiai išmano konstitucinę doktriną bei tarptautinę teisę, turi darbo Konstituciniame Teisme patirties. Jai tinka ir jo „asmeninės savybės, nepriekaištinga reputacija“.

Savo prisistatymo kalboje kandidatas pareiškė, kad net ir tapęs KT pirmininku jis neketinantis formuoti vienas pats konstitucinės doktrinos ir bus tik vienas iš devynių jo narių. Tikėtina, tokiu savo pareiškimu D.Žalimas atsakė į numanomą kritiką, neva jis palankus konservatoriams, mat su jais yra dalyvavęs rinkimuose į Seimą.

D.Žalimas teigė, jog pagrindinis jo, kaip KT pirmininko, prioritetas būtų organizuoti darbą taip, kad bylos nebūtų svarstomos po keletą metų. Pasak D.Žalimo, visi KT sprendimai turi būti pakankamai greiti ir labai aiškūs. Tačiau kandidatas pabrėžė, kad nėra pasaulyje neklystančių ir todėl pasitaiko, kad gali suklysti ir KT.

„Klysta visi, tačiau teismo sprendimai galutiniai ir yra neskundžiami“, – pridūrė jis.

Daugiau apie kandidato gebėjimą išlikti objektyviam ir ginti konstitucines vertybes skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:

D. Grybauskaitė siūlo į Konstitucinio Teismo pirmininkus D. Žalimą

Vyriausiasis administracinis teismas nutarė stabdyti referendumo dėl lito iniciatyvą (papildyta video)

Vyriausybė ignoruoja Aukščiausiojo Teismo nutartį griauti botelius

Dalius Stancikas. Teismokratija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top