Sekmadienį vilniečiai kviečiami prisijungti prie pasaulinio „Klimato kaitos žygio“

Rugsėjo 21 d. (sekmadienį) 13 val. Vilniuje nuo Prezidentūros (S. Daukanto aikštė) Vyriausybės link (Gedimino pr. 11) pajudės „Klimato kaitos žygis“, prie kurio žalieji kviečia prisijungti visus, neabejingus klimato kaitos problemai.

Šiuo renginiu prisidedama prie didžiausios pasaulyje žmonių mobilizacijos, kuri vyks vos kelios dienos iki Niujorke vyksiančio pasaulio lyderių susitikimo. Jame bus aptariama bendra valstybių politika ir veiksmai dėl klimato kaitos mažinimo.

„Klimato kaitos žygis“ yra pasaulinio renginio (originalus pavadinimas – „People‘s Climate March“), organizuojamo nevyriausybinės organizacijos Avaaz, dalis. Sekmadienį 130-yje valstybių planuojama surengti daugiau nei 1500 įvairių renginių, kuriais bus siekiama paskatinti neryžtingus politikus imtis aktyvesnių veiksmų, kurie padėtų sprendžiant klimato kaitos problemą. Organizatorių peticiją, kuria reikalaujama, jog klimato kaitos problema būtų sprendžiama skatinant plėtoti švarią, atsinaujinančią energetiką, visame pasaulyje pasirašė beveik du milijonai žmonių.

Vilniuje vyksiantį žygį organizuojanti Lietuvos žaliųjų partija, prie iniciatyvos prisijungiantys piliečiai, nevyriausybinės organizacijos taip pat ketina paraginti ir Prezidentę bei Vyriausybę ne tik Niujorke vyksiančio susitikimo metu, bet ir Lietuvoje siekti ambicingesnių tikslų dėl klimato kaitos mažinimo bei energijos gavybos iš atsinaujinančių išteklių skatinimo.

„Nors Europos Sąjungos strategijoje „Europa 2020“, yra numatyti siekiai iki 2020 metų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją, lyginant su 1990 metais, sumažinti 20 proc., iki to laikotarpio šalys taip pat įsipareigoja iš atsinaujinančios energijos išteklių pagaminti 20 proc., tačiau, atsižvelgiant į šiandieninę situaciją, reikalingi ambicingesni tikslai. Lietuvai su nepriklausomybe praradus taršią sovietinę pramonę, oro tarša ženkliai sumažėjo ir mes galime tapti šalis – lyderė, kuri skatina ne tik Europą, bet ir pasaulį ryžtis ambicingesniems tikslams. Raginame šalies Prezidentę bei Vyriausybę siekti iki 2030-ųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą sumažinti iki 55 proc., o atsinaujinančios energijos išteklių dalį galutiniame suvartojime padidinti iki 45 proc. Jau šiandien nuo klimato kaitos sukeltų stichijų kenčia visas pasaulis, mažėja derlingumas, sunaikinami pasėliai, vėtrų, uraganų nuniokojamos gyvenvietės. Kas, jei ne patys žmonės, susibūrę dėl bendro tikslo, gali paraginti savo valstybių vadovus, vyriausybes veikti?“ – teigia Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas, Seimo narys Linas Balsys.

Visi, palaikantys pasaulinę akciją, ir ketinantys dalyvauti „Klimato kaitos žygyje“ kviečiami į renginį atsineškite savo plakatų, kuriuose atsispindėtų raginimas politikams ne tik kalbėti apie klimato kaitos problemą, bet ir veikti, žalių balionų, kitos atributikos, kuria galima būtų išreikšti savo nuomonę dėl klimato kaitos politikos.

Renginio informacija Facebook: Klimato kaitos žygis (Globalaus People‘s Climate March dalis).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Dar vieni idiotai su savo kvailystėmis.

Taigi

Nors organizatoriai gal visai ir ne idiotai, o tik atidirbantys gautus pinigus.

samoningiems

kada mieste pradesit vazineti viesuoju transportu ???!

Česlowas

Durneliai, man kasmet klimatas vis labiau patinka.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top