Separatistai Odesoje surengė referendumą ir paskelbė dar vieną respubliką

Pasitelkę Odesos miesto gyventojams būdingą humoro jausmą, ukrainiečių žurnalistai šaiposi iš neseniai Ukrainos pietryčiuose neteisėtai surengtų vadinamųjų „nepriklausomybės referendumų“.

nuina.net

Turgavietės „Privoz“ teritorijoje (rus. Привоз – viena iš Odesos įžymybių, seniausia ir didžiausia šiandien veikianti maisto prekyvietė istorinėje miesto dalyje – Tiesos.lt), skambant šūkiui „Mums nusibodo maitinti Odesą!“, sekmadienį, buvo surengtas referendumas: „Ar Jūs pritariate aktui dėl valstybinio „Privozo“ suvereniteto?“ „Už“ pasisakė 94% žuvies prekystalio pardavėjų, 92% – mėsos korpuso, 99% – pieno korpuso aktyvistų. Daržovininkams referendume dalyvauti neleista dėl jų organizacijos „Daržovių sektorius“.

Įvertinę gautus rezultatus, organizatoriai paskelbė sukuriantys naują valstybę – Respubliką Privoz.


Odesos turgavietė „Privoz“

Kaip paaiškino naujos valstybės lyderis Denisas Tošnilinas, balta juosta respublikos vėliavoje simbolizuoja pieno korpusą, mėlyna – žuvies, o raudona – mėsos. „Privoz‘as pagaliau turi būti išgirstas“, – paskelbė prezidentu pasiskelbęs Tošnilinas.

Dabar organizatoriai laukia Kremliaus reakcijos ir tarptautinės bendruomenės pripažinimo.

Tuo tarpu separatizmo virusas Odesoje plinta toliau.

Odesos miesto gatvė Mukačevskaja planuoja rengti referendumą dėl prisijungimo prie Užkarpatės srities, kuri savo ruožtu rengiasi savam referendumui dėl prisijungimo prie Slovakijos, Rumunijos, Lenkijos ir Vengrijos – vienu metu. Šiaip – dėl visa ko.

Būtinybė prisijungti prie Mukačiovo aiškinama tuo, kad Mukačeve yra gatvė Odesskaja ir kad jos gyventojai susirūpinę Odesos piliečių, gyvenančių Mukačevskaja gatvėje, teisėmis. Yra laukiami referendumai šiose gatvėse: Grečeskaja (Graikų), Polskaja (Lenkų), Jevreiskaja (Žydų), o taip pat bulvaruose Italjanskij (Italų) ir Francuzskij (Prancūzų). Šioje situacijoje džiugina faktas, kad Odesoje nėra Russkaja gatvės.

Prekyvietė „7 km“ (vienas stambiausių didmeninių – mažmeninių prekybos kompleksų Ukrainoje ir Europoje, esantis už 7 km nuo Odesos, iš kur ir kilęs neoficialus pavadinimas – Tiesos.lt) taip pat surengė referendumą, kurio rezultatu tapo nauja „Septintojo Kilometro Respublika“. Tuo tarpu prekyvietė dirbo įprastu režimu, o balsavimo biuleteniai buvo atnešami į prekybos taškus ir įteikiami kiekvienam prekybininkui asmeniškai.

Prie prekyvietės administracijos įvyko mitingas, kuriame buvo paskelbti referendumo rezultatai, po to mitinguotojai be vargo užgrobė administracijos pastatą ir, vis dar nežinodami, ko konkrečiai siekia, vietoj ukrainietiškos vėliavos iškabino kilimą.


Prekybos kompleksas „7 km“

Administracijos pastate jau įvyko aktyvistų vadovų pasitarimas, kurio rezultatu tapo parašyta nauja Respublikos Konstitucija, taip pat buvo įkurtos ministerijos ir išdalyti odiniai ministrų portfeliai – iš geros kokybės odos ir žemomis kainomis.

Rusijos televizijos kanalo Life News žurnalistams pavyko, kaip visada operatyviai, gauti interviu iš naujos respublikos vadovų:

„Kol kas mes nesame pasirengę paskelbti mūsų Respublikos Konstitucijos, nes joje yra klaidų – daug žodžių Word pabraukė raudonai, – pareiškė Septintojo Kilometro Respublikos naujasis teisingumo ministras, taip pat einantis sportinių kostiumų ir avalynės ministro pareigas Jurijus Čong Li. – Konsultuosimės su Rusijos programuotojais, kaip galima išvengti žodžių pabraukimų“.

„Mes jau pasirengę mūsų Respublikos teritorijoje atidaryti Nigerijos, Vietnamo ir Kinijos pasiuntinybes“, – papildė Buitinės technikos ir Sveikinimo atvirukų Ministras Michailas Ndoye.

Naujos valstybės piliečių mintys apie Respublikos ateitį labai skiriasi. Dalis protestuotojų reikalauja prisijungimo prie Rusijos, dalis – prie Kinijos, o kai kurie reikalavimai kol kas neaiškūs dėl neįveikto kalbos barjero tarp aktyvistų.

Laikinuoju Respublikos prezidentu išrinktas didžiulį autoritetą tarp prekybininkų turintis vietos verslininkas, titulo „Metų skrajūnas 2007“ savininkas Viktoras Daisleris.

„Iš pradžių mes norėjome prašytis prijungti mus prie Rusijos, bet prekyvietei atstovauja aktyvistai iš 26 šalių, kurie norėtų prisijungti prie kitų valstybių, – pareiškė Viktoras Daisleris. – Galbūt artimiausiu metu Respublika bus pertvarkyta į federaciją arba pasiprašys vėl prijungti ją prie Ukrainos.“

Tuo tarpu Septintojo Kilometro Respublikoje prasidėjo pirmi ginkluoti susidūrimai, mat į prekystalius atvežė pigių vištos kiaušinių.

nuina.net

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top