Sergej Uzun. Krizę pasitinkant: „Pensininkai perka ikrą kibirais!“

Rusų rašytojas ir žinomas tinklaraštininkas Sergejus Uzunas (Сергей Узун), savo publikacijas skelbiantis „frumyčiaus“ vardu, šioje miniatiūroje aptaria šiandieninės Rusijos gyventojų reakciją į valdžios propagandą.

frumich.com

Kartą televizoriuje pasirodė mirtinai išblyškęs finansų ministras ir pareiškė:

– Finansinė krizė mūsų nepalies. Todėl, kad. Aš jums tiksliai sakau.

Oficialių asmenų pareiškimuose gliaudantys gyventojai negarsiai nusikeikė ir išskubėjo supirkinėti druską, degtukus ir cukrų.

Kitą dieną televizoriuje pasirodė visiškai sutrikęs prekybos ministras ir pasakė:

– Duonos ir pirmos būtinybės prekių atsargos leidžia mums su pasididžiavimu tvirtinti, jog badas ir prekių deficitas mums negresia. Štai jums skaičiai.

– Och! – teištarė gyventojai ir prisipirko dar miltų ir kruopų.

Žemės ūkio ministras, kad būtų įtikinamiau, sušoko šokį ant tribūnos ir džiaugsmingai pasakė:

– Neregėtas derlius! Yra vilčių eksportui! Atgimstame! Aruodai braška per siūles!

– Ach, netgi šitaip! – pasibaisėjo gyventojai ir nubėgo konvertuoti santaupas į užsienio valiutą.

– Nekilnojamo turto kainos kris! Kiekvienam studentui – po apartamentą! Artimiausioje ateityje! – net nesusiraukęs atpylė statybų ministras.

– Tai kas gi čia po galais dedasi, a? – sustaugė gyventojai ir nuskuodė pirkti žibalą, žibalines lempas, malkas ir anglį.

– Šiuolaikinė armija bus kontraktų pagrindu. Jau rytoj. Bus ir naujausios sistemos granatų. Pasaulyje tokių dar nėra, – solidžiai pasakė gynybos ministras. – Na, o kas mums? Pinigų juk – aibių aibės. Rezervai, atsargos ir apskritai proficitas.

– Mama!.. – cyptelėjo gyventojai ir puolė rausti žemines.

– Viskas kuo-pui-kiau-sia! Jūs suprantate?! KUO-PUI-KIAU-SIA!!! – tikino prezidentas. – Mes jau šiandien galėtume pastatyti komunizmą. Vienintelis dalykas, kuris stabdo, – mums visiems nebeliks ką veikti. Todėl galite miegoti ramiai! Stabiliau nebūna! Pensininkai perka ikrą kibirais! Numatau kokybišką šoktelėjimą, proveržį ir šuolį. O kiekybinį – apskritai bėgimą! Septynmyliais žingsniais į gerovę ir klestėjimą. Karibai tampa artimesni. Iš čia mes grasinsime pasauliui. Po šimtą trisdešimt centnerių rožių nuo kiekvienos lysvės. Primilžius apskritai mažinsime. Karvės nebegali tąsyti tešmenų. Gyventojai pasipiktinę tuo, jog viskas pigu. Pietų Amerika prašosi į mūsų sudėtį sovchozo teisėmis. Ura!

– Ir ką gi jūs ten tokio rengiate, žvėrys?! – ėmė šaukti gyventojai ir dėl viso pikto persirengė švariais baltiniais.

frumich.com

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
va va...

pedofilijos pas mus nėra – pareiškė TM ministras Bernatonis.

Gyventojai pradėjo slėpti vaikus 🙂

Letas Palmaitis

Kol Orda gyva, ji yra ir bus pasakų šalis. Svarbiausia šios dienos pasaka – apie stebuklingą Trečiąją Romą, kuri tebėra visos žmonijos šviesi ateitis, nes viena gina visą pasaulį nuo ištvirkusių sodomitinių Vakarų, priešpastatydama jiems teisingumą ir krikščionišką dorovę:
kavkazcenter.com/russ/content/2014/12/08/107227.shtml
Kaip čia akivaizdžiai ir matome, ji (Orda) niekad neturėjo ir neturi nieko bendro su Vakarais, kurie tik jos nekenčia:
kavkazcenter.com/russ/content/2014/12/07/107213.shtml
Todėl ir sifilitinis plikočius netrukdomai „ilsisi ramybėje” savo zikurate Maksvos centre, nes ten jis iki pat Maksvos galo (Maksva prasmegs į požeminį ežerą per visą Sadovaja Kaljco – newsland.com/news/detail/id/427085/) neliečiamas, skirtingai nuo Ukrainos:
youtube.com/watch?v=dKAUVZZIkP4

tbc.

apie kubiliaus didėjantį bvp,butkevičiaus nebrangias dujas ir didėsiančias investicijas po lito laidotuvių,ir t.t

s.m. pastaba vertejui Jeronimui

lietuviu kalboje „ikrai” yra daugiskaitinis daiktavardis, egzistuojantis tik daugiskaita. Todel straipsnio antrasteje turetu buti „perka ikrus”, bet ne „ikra”. Juolab, kad sovietinio isradimo, – baklazanines „ikros” (cia butu galimas kompromisas tokiam to sovmarmalo pavadinimui) straipsnyje neminima. Kails, Letai. Na ne kolegos mes, nea. Tiesiog turiu stipria intuityvia lingvistine jusle (mokyklos laiku kalbos taisykliu tikrai neprisimenu), moku be gimtosios dar anglu ir rusu, suprantu lenkiskai ir ukrainietiskai (skaitau ju straipsnius be vargo) ir tiesiog domiuosi kalbos dalykais. Paskutineje mokyklos klaseje anais dar okupaciniais laikais tevu spaudimas ilgainiui itikino, kad buti tamsta mokytoju, ko gero, nenoriu. Ek, gaila, va prusu kalbai laiko taip ir nesuradau. Mea maxima culpa. Abu zodynai kompiuteryje guli nejudinti nuo pavasario… O pauksciukus ir nosines kartai delioju, kai… Skaityti daugiau »

to s.m.

žodžiai vartojami įvairiai – ne vien žodyninėmis reikšmėmis, bet ir stilistiniais sumetimais 🙂
labai gerai prisimenu, kaip sovietiniais laikais nomenklatūrinės poniutės girdavosi valgančios ikrą šaukštais
čia šiaip – ne vertėjas

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top