Šešeri atkaklaus triūso metai, arba kaip „Donecko liaudies respublika“ rengėsi puolimui

Ukrainiečių rašytojas ir žurnalistas Janas Valetovas (savo publikacijas pasirašantis Boriso Bitnerio vardu) pateikia vaizdingų įrodymų, kaip Rusijos imperinės politikos ir agresyvios ekspansijos šalininkai jau 2008 metais ėmė rengti konkrečius Ukrainos destabilizavimo ir jos suskaldymo planus.

Borisas Bitneris | obozrevatel.com

Kai man kas nors sako, jog dėl visko kaltas Maidanas, aš visuomet šypteliu. Mano istorijos mokytojas, šviesaus atminimo žmogus, visada sakydavo: „Berniukai, nevalia painioti priežasties su dingstimi“.

Man gaila žmonių. Ir mūsų vaikinų, kurie [Ukrainos] Rytuose guldo galvas už šią peklą sugalvojusius niekšus. Taip pat ir tų, kurių smegenys užterštos visomis šiomis nesąmonėmis. Gaila ir tų, kurie jau yra Kryme, tačiau nelauktai gavo bilietą į karą. Gaila tų, kurie gegužės 11 dieną džiaugsmingai bėgo balsuoti. Ir tų, kurie paprasčiausiai ne laiku ir ne vietoje pasipainiojo po kojomis…

Tiesa, yra tokių, kurių man visiškai ne gaila. Mano humanizmas nesiekia taip toli…

Bet kuriuo atveju yra akivaizdu, jog Ukrainos sužlugdymo planas jau seniai buvo rengiamas, ir tai nebuvo pirmasis mano pastebėtas faktas.

Taigi, dingstis buvo surasta. O priežastis?… Tačiau tai jau atskiro pokalbio tema.

O dabar – apie kaimyninės valstybės doktriną ir apie tai, nuo kada ji pakito.

Donecko Liaudies Respublika (sutrumpintai DLR) – nepripažintas valstybinis darinys, paskelbtas 2014 metų balandį Donecko srities ribose veikiant valdžios, „Euromaidano“ dėka įsitvirtinusios Ukrainoje, priešininkams ir vadovaujantis „Ukrainos federalizacijos“ šūkiu. Tokių veiksmų priežastimi nurodomas Kijevo vadovybės atsisakymas vesti konstruktyvų dialogą su regiono gyventojais, jų interesų ir poreikių ignoravimas ir tai, jog vietos gyventojai nepripažįsta Kijevo vyriausybės legitimumo. (Iš ru.wikipedia.org)

Nebūdamas labai gerai įsigilinęs į ukrainiečių vidaus nesutarimus, anksčiau aš maniau, jog separatistiniai judėjimai, įgavę tokias komiškas formas kaip DLR ir LLR, atsirado dėl Maidano. Visa tai atrodė kaip ekspromtas, kuriuo pasinaudojo Volodia [Putinas].

Bet viskas kur kas įdomiau.

Grupė „Donecko respublika“ interneto socialiniame tinkle buvo užregistruota 2008 metais.

„Rusiškosios Ukrainos“ žemėlapis:

Jau anuomet vaikinukai neslėpė savo planų.

Kaimyninės šalies teritorija buvo padalyta į atskiras respublikas ir numatyti nesutaikomi priešai.

Ukrainos „politinis“ žemėlapis:

Pasirengimus kovoms taikūs piliečiai pradėjo nuo kuklių dalykų – kamufliažinių drabužių ir imtynių.

O toliau jau buvo veikiama rimčiau: vadovaujančios sudėties kovinė parengtis, sueigos, šaudymo pratybos.

Ir atitinkama simbolika jau seniai paruošta.

Ir jau nebeslepiami tikrieji tikslai.

„Novorossija“ – amžiams su Rusija:

Ir jau suprantamesnę reikšmę įgyja medaliuke iškaldintos datos.

O štai įdomu būtų sužinoti, kada ir kuo buvo apdovanoti tie, kas šešerius metus triūsė rengdami operaciją, kurios tikslas – apginti rusakalbių gyventojų teisę kalbėti gimtąja kalba?

obozrevatel.com

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Pavyzdžiui, Kryme daug metų buvo žmonių grupelė, kurie rengdavo akcijas už Krymo sugrąžinimą Rusijai. Jie daugeliui atrodė, kaip keistuoliai. Visada mažuma atrodo, kaip keistuoliai. Neabejoju, kad ir po revoliucijos bolševikų Ukrainai padovanotose Rusijos žemėse buvo žmonių, kurie tikėjosi ir norėjo, kad šios žemės sugrįžtų į Rusiją. Taip pat ir Lietuvoje buvo mažuma, kuri daug metų tikėjosi, kad Lietuva bus nepriklausoma, išsivaduos iš TSRS. Donecko, Lugansko teritorijas sulenkėję ukrainiečiai galėtų užimti ir ten įsigalėti tik išnaikinę ir išviję vietinius gyventojus, priešingu atveju, net jeigu šiandien Ukrainos kariuomenei pavyktų nuslopinti maištą, tai kada nors žmonės vėl sukils ir norės išsivaduoti.

Beta

Manote, nėra tokių perbraižytų Pabaltijo žemėlapių?
Visokie leskučiai ir panašus brudas tikrai ne iš dangaus nukrito.
Jų nelaimė, kad nuo Ukrainos pradėjo- ten ir galą gaus. Ne ant tokių pataikė. 🙂

Taigi Betai

Nepainiokite Lietuvos su Ukraina, tai visai kitos istorijos, todėl tokie palyginimai yra kenkėjiški, anbalogiškai, kai kas nors pradeda lyginti Krymą su Vilniaus kraštu, tai yra nesuvokimas, kad tokie palyginimai negalimi, netinkami, ir kenkėjiški.

Beta Taigiui

Pakanka to, kad visa Rusijos istorija tai valstybės agresoriaus istorija.

faktas

Panašios pratybos vyksta ir Lietuvoje.

Kamara

Agresorė Maskva kartoja savo bedorus darbus kaip gerai išmoktą pamaką. 1940 m. vasarą pretekstas įvesti kariuomenę į Lietuvą buvo rusų kario nužudymas. Sovietų kariuomenės įvedimui buvo ruošiamąsi, mokamas auksas aukštiems Lietuvos valstybės pareigūnams dėl ko Lietuvos valstybės kariuomenės vadas Vitkauskas įsakė nuginkluoti kariuomenę. Nemanau, kad šiandien Maskvos saugumas neturi skyriaus, kurio tikslas moraliai sunaikinti Lietuvos piliečius lietuviškos žiniasklaidos, teisėtvarkos pagalba, pinigais apipilti valdžioje edančius. Maskvoje saugumo Ukrainos skyrius paruošiamuosius darbus baigė, realizuoja tai ką buvo įsirašę savo grobikiškuose planuose. Laiko klausimas, kada savo juodus bus padaręs Maskvoje saugumas ir pradės realizuoti Lietuvoje.

Tik akli

nemato,kaip jankiai nori karo su Rusija.

Bumerangas

Greitai Rusijos Federacija vadinsis: Москвагийн Улсын ОХУ-ын (Moskovijos Ulusas rusiškasis)

Al.

Labai įdomu palyginti vieną plėšrūną su kiti. Maskva nėra tokia unikali kaip atrodo.
http://www.propatria.lt/2014/07/ainaras-komorovskis-su-hienos-plesrumu.html

suraskite youtube

Новошахтинск Украинцы стреляют из миномета :)))

Raigerdas Taigai ir kitiems ruspropagandistams

Matyt, į Rusiją atlekia bumerangas. Daugybę metų šita valstybė darbavosi pagal principą „skaldyk ir valdyk”, tad dabar pati gaus tai, ką ji darė kaimynų atžvilgiu. Dėl Ukrainos ruspropgandistams yra labai liūdnos žinios. Mano manymu, turėtų išryškėti ta KOB-istų, kaip užmaskuotos formos fašistinė buvusių KGb-istų organizacija. Ji suvaidino čia nematomą trečiąją pusę, kuri praktiškai ir sukurstė rusus pradėti naujus karus prieš kaimynus, paskiau prieš Europą, o vėliau ir prieš JAV. Bet viskas pasisuka dabar prieš juos. Štai:”ОБСЕ признала Россию оккупантом Украины – резолюция”. Парламентская ассамблея ОБСЕ поддержала проект резолюции, осуждающей действия РФ в отношении Украины. „ОБСЕ осуждает очевидное, грубое и неисправленное нарушение хельсинкских принципов Российской Федерацией в отношении Украины, в том числе особо вопиющее нарушение суверенитета и территориальной целостности этой страны;… Skaityti daugiau »

Raigerdas Taigai ir kitiems ruspropagandistams

Dar viena nemaloni žinia ruspropagandistams iš KOB, „Būkime vieningi” ir besarmačių „Sarmatų”. Jau atsiranda žemėlapiai, kaip Rusijos Imperija, kuri darbavosi prieš kaimynines šalis „skaldyk ir valdyk”, suskyla pati į daugybę valstybėlių. Taip buvo su Romos Imperija, o dabar tai Europos valstybės. Čia naujas buvusios Rusijos Imperijos žemėlapis: „ПОЧЕМУ И КАК УМРЕТ РОССИЯ” (http://pressa.today/politics/pochemu-i-kak-umret-rossiya/ )

To Raigerdas Taigai ir kitiems ruspropagandistams

„sukurstė rusus pradėti naujus karus prieš kaimynus, paskiau prieš Europą, o vėliau ir prieš JAV”

Kada tas karas prieš Europą ir prieš JAV prasidėjo? Kada užpuolė, aneksavo ar kitais būdais užėmė Europą? Ar tu bent supranti ką rašai ar smegenėlės išsilydė nuo karščių?

Net

keista kai čia kai kas deda tiek pastangų bandydami nuvertinti Rusiją iki šunbeždžionių lygio. Net TSRS sistemos kadaras D.Grybauskaitė, dabar aktyvi JAV-Briuselio valios vykdytoja, yra pripažinusi, kad Rusija yra kietas daug ką atlaikyti galintis riešutėlis. Supuvęs grybas pats nuvirsta, tada ir pamatysim kas čia labiausiai supuvę.

putkino sankcjos vakarams, draudimas įvežti maisto

grafiti užrašas prie maisto prekių parduotuvės rusijoje:

-Купи еды в последний раз

Raigerdas anonyminiam ruspropgandistui

Na, tau nepasisekė, kadangi net nesupranti lietuvių kalbos gramatikos. O ji, tarp kitko, panaši su rusų kalbos gramatika. Taip, kad tu be reikalo čia apsipurslojai ir apsimetei tokiu protingu, kad net žinai, kažką apie „smegenėles”. Pas tave, kad gal būt, jos senai išlydytos, nes kalba eina apie kurstymą dėl karo. Karas neprasideda šiaip sau. Pirmiausia, prasideda kurstymas už karą. Ir tai vyksta Rusijoje jau ne pirmus metus, ir tai buvo dar iki įvykių Ukrainoje. O be to, yra KOB dokumentai, kuriuose yra aiškus tikslas: atkurti TSRS teritoriją su nauju pavadinimu CCCP – «Святая Соборная Справедливая Россия». Štai tu išmaukei bambalį ir įsivaizduoji, kad prasidėjo karas. Mano parašytas tekstas reiškia: „sukurstė rusus pradėti naujus karus prieš kaimynus, paskiau prie Europą, o… Skaityti daugiau »

A.N.

Štai kaip „padirbėta”, o iš ukrainiečių pusės nesiginta. Pasirodo, tiktai Estija rimtai gaudo Rusijos šnipus.

Marius

Būdavo ir daugiau žemėlapių su įsivaizduojamu suskirstymu. Ir dar daugiau: šiaip straipsnių ar anlitinių straipsnių apie Ukrainos skilimą į rytinę ir vakarinę. Nieko čia blogo nėra. Tai ne nusikaltimas. Niekas negali žmonėms uždrausti fantazuoti. Gi ir tarp lietuvių yra fantazierių matančių Lietuvos ribas į pietus ir į rytus praplėstas. Tai kad Ukrainos rytai ir vakari mentališkai skiriasi, tai yra faktas ir nereikia to neigti. Ukraina yra dirbtinė valstybė, sukurta Lenino, po to teritorijų prijungė Stalinas, dar po to Chruščiovas. Tai faktai. Jie gerai žinomi istorikams. Tad atsirasdavo žmonių pasileidžiančių į geopolitines fantazijas, naujų valstybių kūrimą, alternatyvią istoriją remdamiesi pačios Ukrainos istorijos faktais. Deja, apžvalgininkas yra kvailys, jei to nesuprato. Niekur nematyti pateiktose iliustracijos atviro raginimo sukilimui. Vienintelė Ukrainos klaida buvo… Skaityti daugiau »

19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top