Šiais metais iš Afrikos į Italiją atvykstančių migrantų skaičius išaugo 300 proc.

Nelegalių sienos kirtimų į Italiją šiais metais, palyginti su praėjusiais, padaugėjo keturis kartus, ir šie skaičiai yra didžiausi nuo 2009 m., kai Frontex pradėjo rinkti duomenis.

Pirmadienį pasienio agentūros Frontex paskelbti nauji duomenys rodo, kad per pirmuosius keturis šių metų mėnesius nelegalių migrantų, mėginančių pasiekti Italijos krantus iš Šiaurės Afrikos, skaičius išaugo 292 proc.

Sausio-balandžio mėnesiais Centrinės Viduržemio jūros regiono dalies maršrutu į Europos Sąjungą naujai atvyko 42 165 asmenys, o vien balandžio mėn. bandymų kirsti ES teritoriją buvo 14 474.

Šis skaičius yra rekordinis nuo 2009 m., kai Frontex pradėjo rinkti duomenis, ir viršija ankstesnės 2015-2016 m. migrantų krizės skaičius.

Šiais metais sumažėjo bandymų kirsti Europos Sąjungą kitais maršrutais, o Centrinės Viduržemio jūros maršrutu atkeliauja kiek daugiau nei pusę visų į Europą atvykusių asmenų. Šis maršrutas populiariausias tarp migrantų iš Dramblio Kaulo Kranto, Gvinėjos ir Pakistano, kurių pilietybės, remiantis Frontex duomenimis, yra trys dažniausiai sutinkamos.

„Nusikalstamos kontrabandininkų grupuotės vis dažniau naudojasi laikinomis metalinėmis valtimis, paskubomis surenkamomis per kelias valandas nuo išvykimo. Dažnai žvejų laivai velka šias metalines valtis arčiau Italijos Lampedūzos salos, kuri yra dažniausias jų kelionės galutinis taškas,“ – rašoma Frontex pranešime spaudai.

Tuo tarpu srautas Vakarų Balkanų keliu sumažėjo 21 proc. (šiemet užfiksuoti 22 546 bandymai kirsti sieną), Vakarų Afrikos maršrutu į Ispanijos Kanarų salas – 47 proc., o Rytų Viduržemio jūros maršrutu į Graikiją – 31 proc.

Šie duomenys atskleidžia tikrąjį krizės, su kuria susiduria Džordžijos Meloni (Giorgia Meloni) vadovaujama Italijos vyriausybė, mastą. Jos administracija sugriežtino bausmes neteisėtai žmones gabenantiems asmenims, kurie dabar gali būti įkalinti laikotarpiui iki 30 metų, ir siekė, kad vyriausybės nutarimai, ribojantys liberalių nevyriausybinių organizacijų, gabenančių migrantus į krantą, veiklą, būtų įtvirtinti vidaus teisės aktuose.

Neseniai Prancūzijos vyriausybės pareigūnai, įskaitant vidaus reikalų ministrą Žeraldą Darmaneną (Gérald Darmanin), apkaltino Meloni, kad jis nesugeba išspręsti migracijos krizės ties Italijos pietiniais krantais, ir tai sukėlė diplomatinį kaimyninių šalių konfliktą.

Italijos vyriausybė jau seniai ragino Europą aktyviau reaguoti į krizę, primygtinai reikalaudama, kad Italija nebūtų vienintelė atsakinga už Europos Sąjungos išorės sienos apsaugą.

Šaltinis: Remix News

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top