Šiandien – Konstitucijos diena

Spalio 25-ąją šalyje minima Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena.

1992 m. spalio 25 d. Lietuvos piliečiai referendume priėmė dabartinę Lietuvos Respublikos Konstituciją, nustačiusią šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus.

Prieš 23-ejus metus Konstitucija, pagrindinis šalies įstatymas, buvo priimta referendumu – tiesioginio piliečių dalyvavimo valstybės valdyme būdu.

Pamatinėms bendro gyvenimo taisyklėms, tarp jų – ir nuostatoms, jog Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika, jog Lietuvos valstybę kuria Tauta, o suverenitetas priklauso Tautai, jog niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių, jog svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu ir pan., pritarė per 75 proc. referendume dalyvavusiųjų. Dar daugiau – ir to meto šalies politinis elitas nemanė, jog Tauta yra nepakankamai subrendusi tokiam žingsniui – dalyvauti valstybės valdyme tiesiogiai, kurti bendro gyvenimo taisykles. Atvirkščiai.

Minint šią dieną prezidentės vardu išplatintame Prezidentūros spaudos pranešime Lietuvos piliečiams sakoma: „Šiandien, Konstitucijos dieną, prisiminkime, jog ji yra Lietuvos valstybės pamatas ir asmens laisvės sargas. Kaip ji veiks, priklausys nuo kiekvieno iš mūsų pastangų vykdant savo pareigas: gerbti žmogų, jo teises, ginti šalį ir pamatines jos vertybes“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top