Šiandien Seimas pradėjo generalinio prokuroro atleidimo iš pareigų procedūrą

Šiandien Seimas pritarė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pateiktam nutarimui siūlyti Respublikos prezidentei Daliai Grybauskaitei atleisti generalinį prokurorą Darių Valį iš einamų pareigų.

Pristatydamas nutarimo projektą socialdemokratas, TTK pirmininkas Julius Sabatauskas teigė, kad šis nutarimas yra logiškas, nes Seimas du kartus nepritarė Generalinės prokuratūros ataskaitai. Tačiau opozicijos lyderis, konservatorius Andrius Kubilius tikino, kad nutarimas esą bus antikonstitucinis, politinis ir reikalingas tik toms partijoms, kurios pačios turi problemų su teisėsauga.

Po pateikimo tokiam Seimo siūlymui buvo pritarta: 60 Seimo narių iniciatyvą palaikė, 24 siūlymui nepritarė, 20 susilaikė (balsavimo rezultatų ieškokite ČIA).

Dabar nutarimas bus aptartas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete, o galutinis jo svarstymas parlamente turėtų įvykti kitą antradienį, spalio 22 dieną. Jei daugiau nei pusė visų Seimo narių pasisakys už tai, kad D. Valys turėtų palikti savo postą, tokį sprendimą dar turės patvirtinti Respublikos prezidentė.

Tiesos.lt primena: galimybę inicijuoti institucijų vadovų atstatydinimą įtvirtinta šiemet priimtomis Seimo statuto pataisomis. Naujasis statutas leidžia Seimui sustiprinti parlamentinę tų institucijų, kurių veiklos metinėms ataskaitoms Seimas turi pritarti, tarp jų – ir Generalinės prokuratūros, kontrolę. Lietuvos Respublikos Seimas surado savyje drąsos du kartus nepritarti Generalinės prokuratūros 2012 m. veiklos ataskaitai kaip neatitinkančiai tikrovės. Kaip jau įprasta, laisvieji menininkai bei Tiesos judėjimas laiškais ir stebėdami tiesiogiai ir šįkart paragino savo atstovus išlikti ištikimus Seimo nario priesaikai.

Daugiau apie D.Valio ataskaitų svarstymus skaitykite šiose Tiesos.lt publikacijose:

Tiesos judėjimas ragina Seimą pradėti generalinio prokuroro atleidimą
Kova dėl generalinio prokuroro: generolai ir eiliniai
Konservatoriai su pasididžiavimu skelbia, kad ėmėsi žygio suvaržyti Seimo galias
Tėvynės sąjunga krenta už Valį – kaip už Tėvynę: „Atidavėme prokuratūrą prezidentės globai ir lai būna!“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top