Šiaurės Prancūzijoje užpulta bažnyčia, nužudytas kunigas

Vatikano radijas

Antradienio rytą du peiliais ginkluoti vyrai įsiveržė į Šiaurės Prancūzijos Normandijos regiono Saint-Etienne du Rouvray miestelio bažnyčią ir įkaitais paėmė jose buvusius kelis asmenis – šv. Mišias aukojusį kunigą ir šv. Mišių dalyvius – dvi seseris vienuoles ir du parapijiečius. Dar viena šv. Mišiose dalyvavusi vienuolė sugebėjo pabėgti ir apie užpuolimą pranešti policijai.

Po maždaug keturiasdešimties minučių į užimtą bažnyčią įsiveržusi policija nukovė abu užpuolikus. Teroristai spėjo nužudyti kunigą ir sunkai sužeidė kitą asmenį. Nužudytam kunigui Jacques’ui Hameliui buvo 86 metai.

Ruano arkivyskupas Dominque Lebrun, kurio vyskupijoje yra Saint-Etienne du Rouvray parapija, yra išvykęs į Krokuvą, kur turėjo dalyvauti Pasaulio jaunimo dienų renginiuose, tačiau po pastarųjų įvykių, nusprendė sugrįžti į vyskupiją.

Prancūzijos prezidentas François Hollande, vykdamas į įvykio vietą, paskambino Prancūzijos Vyskupų konferencijos pirmininkui arkivyskupui Georges’ui Pontier ir pareiškė užuojautą bei solidarumą.

„Tai dar viena baisi žinia, papildanti pranešimus apie smurtą, kuris sukrėtė mus pastarosiomis dienomis, atnešdamas daug skausmo ir susirūpinimo, – sakoma antradienį paskelbtame Šventojo Sosto Spaudos salės vadovo t. Federico Lombardi SJ pareiškime. – Sekame padėtį ir laukiame išsamesnių žinių, kad galėtume geriau suprasti kas įvyko“.

T. Lombardi taip pat pranešė, kad Šventasis Tėvas buvo tuoj pat informuotas apie įvykį ir kad jis dalijasi skausmu, kurį sukėlė šis baisus absurdiškas smurtas. Popiežius griežtai smerkia bet kokią neapykantą ir meldžiasi už šios nelaimės paliestus asmenis.

„Esame priblokšti ypač dėl to, kad šis baisus smurtas įvyko bažnyčioje, šventoje vietoje, kurioje skelbiama Dievo meilė. Buvo barbariškai nužudytas kunigas ir įvelti tikintieji. Esame artimi Bažnyčiai Prancūzijoje, Ruano arkivyskupijai, užpultai bendruomenei ir visai prancūzų tautai“, – sakoma Šventojo Sosto Spaudos salės vadovo pareiškime.

Vatikano radijas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
36 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
36
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top