Siekiama uždrausti „Pride“ vėliavoms plevėsuoti virš JAV ambasadų

1012 puslapių finansavimo priemonės nuostata uždraustų daugumai vėliavų plevėsuoti virš JAV ambasadų, išskyrus Amerikos vėliavą.

Dviejų partijų priemonė, kuria siekiama išvengti Vyriausybės uždarymo, apima nuostatą, drausiančią LGBTQ „Pride“ vėliavoms plevėsuoti virš JAV ambasadų.

Nors 1,2 trilijono JAV dolerių, 1 012 puslapių pakete aiškiai neužsimenama, kad JAV ambasadose draudžiama plevėsuoti „Pride“ vėliavoms, jo tekstas apima respublikonų pastangas uždrausti LGBTQ „Pride“ vėliavos demonstravimą prie vyriausybinių pastatų.

„Net mažiausia dalis lėšų, skirtų ar kitaip suteiktų pagal šį įstatymą, negali būti paskirta ar išleista iškelti vėliavai virš Jungtinių Valstijų valstybės departamento objekto“, išskyrus JAV vėliavą, karo belaisvių vėliavą, įkaitų ir Neteisinga sulaikytųjų vėliavą, valstybės vėliavą, Indėnų genčių vadovybės vėliavą, oficialią JAV agentūros vėliavą arba kitų šalių suverenias vėliavas, rašoma pranešime.

Ši nuostata neapima šių vėliavų iškėlimo kitose vietose, pavyzdžiui, ambasados ​​teritorijoje ar biuruose, sakė NBC News šaltinis.

Bideno administracija paragino Kongresą priimti išlaidų įstatymo projektą, apibūdindama jį kaip „respublikonų ir demokratų kompromisą“, kurį paskelbė Baltieji rūmai. Pagal šią priemonę Vyriausybė būtų finansuojama iki rugsėjo 30 d. prieš vidurnakčio terminą.

Baltųjų rūmų atstovas NBC News sakė, jog Bidenas „mano, kad buvo netinkama piktnaudžiauti procesu, kuris buvo būtinas norint išlaikyti Vyriausybę atvirą, įtraukiant politiką, nukreiptą prieš LGBTQI+ amerikiečius“.

„Administracija kovojo prieš šios politikos įtraukimą ir mes toliau dirbsime su Kongreso nariais, kad rastume galimybę ją panaikinti. Mums pavyko nugalėti daugiau nei 50 kitų politikos šalininkų, puolančių LGBTQI+ bendruomenę, kurią Kongreso respublikonai bandė įtraukti į teisės aktus“, – pridūrė Baltųjų rūmų atstovas.

Mažiausiai vienas demokratas sukritikavo šią nuostatą. Kalbėdamas su žurnalistais Gregas Casaras iš Kongreso progresyviosios frakcijos, pavadino ją „juokinga“.

„Tai rodo, kaip žemai atsidūrė Respublikonų partija, kai ji grasino uždaryti vyriausybines tarnybas, bandydami išsiaiškinti, kokios vėliavos gali būti iškeltos virš kokių pastatų“, – žurnalistams sakė Casaras. „Manau, kad tai juokinga ne tik demokratų, bet ir respublikonų rinkėjams“.

Pranešama, kad Atstovų rūmų pirmininkas Mike’as Johnsonas šią nuostatą pavadino pergale vykusiame uždarame susitikime su kitais respublikonų įstatymų leidėjais, rašo „Bloomberg“.

Kai kurie LGBTQ šalininkai sumenkino nuostatos poveikį ir atkreipė dėmesį į sėkmingas Baltųjų rūmų ir Kongreso demokratų lyderių pastangas panaikinti kelias prieš LGBTQ nukreiptas nuostatas, kurias respublikonai iš pradžių įtraukė į finansavimo priemonę, įskaitant lytį patvirtinančios transseksualių amerikiečių priežiūros apribojimą.

„Tai visiškai neriboja kitų pasididžiavimo vėliavų demonstravimo, LGBTQ+ renginių ar ambasados ​​darbuotojų galimybės iškabinti Pride vėliavas savo darbo vietose“, – sakė didžiausios šalyje LGBTQ propagavimo grupės „Žmogaus teisių kampanija“ atstovas Brandonas Wolfas.

2019 m. Trumpo administracija pradėjo atmesti JAV ambasadų prašymus LGBTQ Pride mėnesio metu ant vėliavų stiebų iškabinti „Pride“ vėliavas.

„Pride“ vėliavoms vėl buvo leista plevėsuoti prie JAV ambasadų per „Pride“ mėnesį po to, kai 2021 m. Bidenas buvo prisaikdintas. Tačiau tais pačiais metais Atstovų rūmų respublikonai priėmė įstatymą, žinomą kaip „Tik senosios šlovės aktas“, pagal kurį būtų reikalaujama, kad valstybė turi užtikrinti, jog „jokia Jungtinių Valstijų diplomatinė ar konsulinė įstaiga virš tokio posto nekeltų jokios kitos vėliavos, išskyrus Jungtinių Valstijų vėliavą“. Priemonė buvo nesėkminga.

Vietos mastu taip pat buvo stengiamasi įvesti veiksmingus „Pride“ vėliavų draudimus.

Sausio mėnesį Floridos valstijos įstatymų leidėjai parengė priemonę, pagal kurią mokytojams ir Vyriausybės darbuotojams būtų uždrausta demonstruoti vėliavas, vaizduojančias „rasinį, seksualinės orientacijos ir lyties ar politinės ideologijos požiūrį“.

Kovo mėnesį daugiau nei 58 % rinkėjų Hanting Byč mieste, Kalifornijoje, balsavo už priemonę, kuria uždrausta miesto teritorijoje plevėsuoti „Pride“ vėliavai ir kitoms nevyriausybinėms reklaminėms vėliavoms.

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top