Sigitas Tamkevičius. „Ar vyskupų išsakytos priešrinkiminės nuostatos galioja ne visiems dvasiškiams?“

Buvau nutaręs prieš rinkimus daugiau neparašyti nė žodžio, bet išklausęs vieną radijo laidą, negaliu nepasidalinti keliomis mintimis.

Lietuvos vyskupai savo priešrinkiminiame laiške visai neseniai rašė: „Prieš atiduodant savo balsą už kurį nors kandidatą vertėtų atkreipti dėmesį, ar jis gerbia žmogaus kilnumą, sąžinės ir religijos laisvę, brangina gyvybę nuo jos pradėjimo iki natūralios mirties, ar jam rūpi šeima, ar kandidatas pasisako už laisvą tėvų pasirinkimą auklėti vaikus pagal savo moralinius ir religinius įsitikinimus“.

Vyskupai išdėstė principus, bet nenurodė pavardžių, už ką tikintiesiems reikėtų balsuoti. Šitaip vyskupai elgėsi nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – nurodydavo ne pavardes, bet principus, pagal kuriuos katalikams reikėtų pasirinkti tinkamą kandidatą.

„Mažosios studijos“ katalikiškoje laidoje apie rinkimus buvo kritikuojamas kunigas A. Peškaitis OFM, nes jis savo FB juostoje parašė, kad kandidatės į prezidentus I. Šimonytės pažiūros yra ultra liberalios. Tik nesupratau, kodėl laidos dalyviai „užmiršo“ įvertinti kunigą B.S. Jurčį OFM, tiesiogiai agitavusį balsuoti už I. Šimonytę. Ar vyskupų išsakytos priešrinkiminės nuostatos galioja ne visiems dvasiškiams?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top