Siūloma miškuose apriboti laisvai uogauti, grybauti ir medžioti

Agrobite.lt

Europos Sąjungos Tarybos Miškininkystės darbo grupei pirmininkaujanti Ispanija pasiūlė parengti naują ES Reglamentą, kuriuo būtų uždrausta gyventojams miškuose laisvai rinkti grybus ir uogas. Šis reglamentas galiotų ir medžioklei.

Toks pasiūlymas papiktino Lenkijos visuomenę, o šios šalies klimato ir aplinkos viceministras Edward Siarka laikraščiui „Nasz Dziennik” atskleidė daugiau detalių apie Ispanija pasiūlą rengti naujus teisės aktus dėl nemedieninių miško produktų, kuriuos lenkai labai vertina.

„Miškai yra atviri visuomenei ir tokie turėtų išlikti. Šiandien galiojančių teisės aktų pakanka, kad jie (miškai) būtų apsaugoti“, – sakė E. Siarka.

Pasak jo, Ispanija siekia apriboti galimybes laisvai rinkti mėlynes, avietes, grybus. Ispanijos pasiūlymas taip pat būtų taikomas ir medžioklei, paaiškino E. Siarka, pridūręs, jog toks pasiūlymas Lenkijai yra „nepriimtinas“.

„Netrukus gali paaiškėti, kad turėsime saugoti išsamius duomenis, tai yra de facto išduoti licencijas įvažiuoti į mišką, kaip šiandien yra Vokietijoje, Austrijoje ar Italijoje, kur pilietis turi susimokėti prieš įvažiuodamas į miško plotą, jei jis yra valstybinėje žemėje. Šiose šalyse, norėdami įeiti į mišką ir rinkti, pavyzdžiui, grybus ar uogas, pirmiausia turite nusipirkti leidimą – vienos dienos arba metinį leidimą. Tik jį įsigiję galite naudotis gamtos gėrybėmis”, – pabrėžė E. Siarka.

Jo teigimu, Lenkijoje yra senos grybavimo tradicijos. „Yra ištisos šeimos, gyvenvietės, kurios gyvena rinkdamos grybus, – akcentavo klimato ir aplinkos viceministras E. Siarka. – Ar tai reiškia, kad turime aptverti miškus, pastatyti vartus? Lenkijoje turime įvairios patirties šioje srityje. Miškai yra atviri visuomenei ir tokie turėtų išlikti. Šiandien galiojančių teisės aktų pakanka. Tačiau susiduriame su bandymu visus socialinius santykius apversti aukštyn kojomis ir iškreiptą požiūrį į gamtos saugojimą“.

Lenkija yra viena pirmaujančių grybų augintojų ir eksportuotojų. Per metus šalis eksportuoja grybų už beveik 67 mln. eurų.

4.7 20 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
55 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
55
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top