Skandalas dėl žinomo istoriko, Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto profesoriaus Andrejaus Zubovo

Viskas prasidėjo kovo 1 d., kai laikraštyje „Vedomosti“ buvo paskelbtas istoriko, religijos tyrinėtojo ir politologo, Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto (MVTSI) filosofijos katedros profesoriaus Andrejaus Zubovo straipsnis.

Straipsnyje pavadinimu „Tai jau buvo“ rašoma apie Krymo okupaciją. „Bičiuliai. Mes ant slenksčio. Esame ties naujo subjekto neįjungimo į RF sudėtį riba. Mes esame ant slenksčio visiško tarptautinių susitarimų sistemos suardymo, ekonominio chaoso ir politinės diktatūros. Mes ant slenksčio karo su mūsų artimiausia, giminingiausia Ukrainos tauta, santykių su Europa ir Amerika aštraus pablogėjimo, ant slenksčio šaltojo, o galimai – ir karštojo karo su jais…“ – taip profesorius A.Zubovas pradeda savo straipsnį.

Iškart po to Rusijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto vadovybė profesorių A.Zubovą planuoja atleisti iš darbo. 

Apie tai kovo 4 d. Andrejaus Zubovo duktė Irina Bobrinskaja parašė savo Veidaknygėje: „Per filosofijos katedros vedėją mano tėvui Andrejui Zubovui buvo perduota, kad MVTSI rektorius jį šalina iš instituto“.

Į šią žinią socialiniuose tinkluose reaguota audringai.

Advokatas Muradas Musajevas savo puslapyje parašė: „Man ne kartą teko būti Andrejaus Borisovičiaus paskaitose, ir turiu pasakyti, kad jis – vienas geriausių šalyje istorijos lektorių, ir manau, vienas geriausių religijos tyrinėtojų ir religijų istorijos specialistų pasaulyje. Jo pašalinimas taps neatlyginama žala institutui“.

Georgijus Satarovas (analitikas, publicistas, žymus Rusijos politinis visuomeninis veikėjas – Tiesos.lt) tą žinią pakomentavo taip: „Tai vienas pačių šviesiausių, sąžinigiausių ir protingiausių žmonių, kuriuos pažįstu. O šalyje epidemija, dauginanti bailius ir niekšus“.

Gal dėl šios visuomeninės reakcijos kovo 5 d. Maskvos valstybinis tarptautinių santykių institutas naujieną paneigė. Profesorius A.Zubovas lieka dirbti, agentūrai Interfaks pareiškė MVTSI rektorius Anatolijus Torkunovas. Pasak jo, jokių teikimų dėl profesoriaus atleidimo iš darbo nebuvo. Tuo pat metu Torkunovas pripažino, kad jis, kaip istorikas, A.Zubovo pozicijai nepritaria.

Andrejus Zubovas – istorijos mokslų daktaras, jis parašė penkias monografijas, taip pat apie 150 mokslinių darbų, be to, redagavo dviejų tomų veikalą „Rusijos istorija. XX amžius“, yra „Rusų stačiatikių bažnyčios socialinės koncepcijos pagrindų“ bendraautorius.

echo.msk.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top