Skandalas Vokietijoje: politikai žinojo, kad karantinas COVID-19 metu sukels daugiau žalos, nei naudos

laikmetis.lt

Po ilgos teisinės kovos Vokietijos visuomenės sveikatos agentūra, Roberto Kocho institutas (RKI), paskelbė konfidencialius protokolus, iš kurių matyti, kad RKI žinojo, jog “lokdaunai daro daugiau žalos nei duoda naudos”, o įrodymų, kad kaukės būtų privalomos, trūko.

RKI 2020 m. išreiškė susirūpinimą, kad Vokietijos visuomenės uždarymas namuose gali lemti didesnį vaikų mirtingumą ir kitus neigiamus padarinius. RKI ekspertai taip pat nepritarė FFP2 veido kaukių įvedimui, teigdami, kad trūksta duomenų, pagrindžiančių tokią priemonę.

“Būtų prasminga aktyviai komunikuoti, kad būtų aišku, kodėl RKI nerekomenduoja šios priemonės”, – pažymima protokole dėl FFP2 kaukių taisyklių įgyvendinimo. Agentūra protokole netgi pažymi, kad ji būtų pranešusi visuomenei, jog nepalaiko FFP2 kaukių reguliavimo, tačiau pastebėtina, kad agentūra to niekada nepadarė, nepaisant protestų prieš privalomas kaukes ir kitas griežtas priemones.

2 500 puslapių dokumentuose taip pat yra ištrauka, kurioje pažymima, kad ekspertai įspėjo, jog uždarymas gali “padaryti daugiau žalos nei naudos”, ekspertams nurodant epideminius „lokdaunus” Afrikoje ir ten pastebėtus neigiamus rezultatus.

Dokumentai atskleidė, kad Vokietijos politikai, priešingai ekspertų nuomonei, dramatizavo situaciją. Tai buvo daroma siekiant įgyvendinti prievartos priemones ir apriboti pagrindines teises. Dabar raginama paviešinti likusią dokumentų dalį, nes vis dar redaguojama daugiau nei tūkstantis ištraukų, kurios sudaro trečdalį viso teksto, datuojamo “krizių padalinio” posėdžių, vykusių nuo 2020 m. vasario iki 2021 m. balandžio, užrašais.

Dokumentų paviešinimas sukėlė šoką Vokietijoje ir paskatino net kairiąsias partijas, pavyzdžiui, žaliuosius, paraginti “visapusiškai peržiūrėti” vykdytą koronaviruso politiką. Kitos partijos, pavyzdžiui, Alternatyva Vokietijai (AfD), ragina imtis aktyvesnių veiksmų, įskaitant komisijos tyrimą.

Dokumentų paviešinimas sukėlė šoką Vokietijoje ir paskatino net kairiąsias partijas, pavyzdžiui, žaliuosius, paraginti “visapusiškai peržiūrėti” vykdytą koronaviruso politiką

Politikai ragina RKI panaikinti redakcinius įrašus ir viešai paskelbti visas išvadas, be to, laukia tolesni teismo procesai. Tuo tarpu diskusijos ir toliau verda, o žyma #RKIFiles portale X jau sukūrė 45 000 pranešimų.

Vos poros pranešimų pavyzdys rodo, kad daugelis vokiečių vis dar jaučia pyktį dėl vykdytos koronaviruso politikos.

“Bavarijos žemės valdžia iki 2022 m. pavasario kankino vaikus su kaukėmis – net kūno kultūros pamokose. Ne todėl, kad tam buvo mokslinių įrodymų, o todėl, kad Markusui Söderiui patiko koronaviruso griežtojo šalininko vaidmuo. #RKIFiles”, – rašė vienas X vartotojas.

“Gerai, kad RKI protokolai įtraukti į platesnę diskusiją! Tačiau negali būti tokio dalyko kaip pigus atleidimas. Dėl koronaviruso 2/3 vokiečių tapo ypač agresyvūs prieš 1/3 nesutikusių su ribojimais. Antrankiai turi būti uždėti nusikaltėliams”.

Virusologas reaguoja į pranešimą

Virusologas Klausas Stöhras, kadaise buvęs PSO pandemijos komisaras, sakė, kad atskleisti protokolai dar kartą rodo, jog “rizikos vertinimas nebuvo pagrįstas duomenimis”. Pasak Stöhro, “plaukai jam šiaušėsi, kai buvo kalbama apie (Vokietijos) pandemijos planą”.

Stöhr’as taip pat komentavo tai, kad RKI protokolai atskleidė, jog ekspertai sakė vyriausybei, kad yra nedaug duomenų, pagrindžiančių platų kaukės pritaikymą visuomenei.

“O tai, kad tai, kas buvo žinoma apie FFP2 kaukes, buvo visiškai ignoruojama, buvo “daug daugiau duomenų, kur buvo matyti, kad darbas nebuvo pagrįstas įrodymais”, – sakė jis.

Kaip kitus pavyzdžius mokslininkas nurodė “komendanto valandą, sienų uždarymą, 2G/3G (teritorijos, apribotos pagal skiepijimo statusą) ir šalutinį uždarymo poveikį”. Stöhr pažymėjo, kad “visa tai yra dalykai, kurie buvo žinomi – įskaitant tai, kad vakcinos negalėjo sustabdyti viruso plitimo”. Jis sakė, kad vakcinos negalėjo sustabdyti pandemijos, ir “nuo pat pradžių buvo aišku, kad vakcina to padaryti negali”.

Dabar jis ragina sudaryti komisiją arba atlikti peržiūrą, kad ateityje būtų išvengta klaidų, kurias padarė vyriausybė Covid-19 laikais.

Virusologas Hendrikas Streeckas, kuris buvo paskirtas į RKI ekspertų tarybą, taip pat pareiškė: “Esu labai nustebęs, kad buvo užtušuoti ištisi puslapiai, pavyzdžiui, apie skiepus”, – sakė jis laikraščiui “Welt”. “Ir man įdomu, kas ten parašyta, kodėl visuomenė neturėtų to matyti”.

Lauterbachą apima panika?

Federalinis sveikatos apsaugos ministras Karlas Lauterbachas (SPD) su siaubu reagavo į ataskaitoje pateiktas išvadas. Būdamas federaliniu sveikatos apsaugos ministru didelę pandemijos dalį, jis dažnai tapdavo pagrindiniu kritikos taikiniu tų, kurie nepritaria Vokietijos Covid-19 politikai.

“Informacija yra gerai, bet neturime leisti, kad socialinėje žiniasklaidoje atsirastų sąmokslo teorijų dėl užsienio vyriausybių kišimosi”, – rašė jis X platformoje. Kodėl jis minėjo “užsienio vyriausybes”, liko neaišku, tačiau kairiųjų pažiūrų politikai, užspeisti į kampą, dažnai griebiasi teiginių apie “užsienio kišimąsi” ir “Rusiją”.

Nepaisant raginimų peržiūrėti politiką, Lauterbachas desperatiškai siekia išvengti tokio rezultato ir taip pat atvirai atmeta komisijos sudarymą, kaip ragina AfD ir BSW partijos.

Lauterbachas teigia, kad tai būtų naudinga tik “nedidelei grupei politikų, taip pat žmonėms, kurie galbūt atstovauja radikalioms idėjoms”. Jis teigia, kad jie išvadas panaudotų “politikuoti prieš valstybę”.

Žaliųjų sveikatos politikas Janoschas Dahmenas, vienas agresyviausių kraštutinės Covid-19 politikos šalininkų, sakė: “Man atrodo, kad toks įnirtingas neteisingų gandų skleidimas taip pat yra užsienio žvalgybos tarnybų poveikio mūsų visuomenei Rusijos karo prieš Ukrainą fone rezultatas, siekiant dar labiau suskaldyti visuomenę ir paversti politiką neveiksnia.”

ŠaltinisREMIX NEWS

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top