Skandalingai pagarsėjusio teisėjo karjeros garantas – VSD

Tomas Dapkus, Gytis Pankūnas | Alfa.lt

Ne vieno slapto sekimo skandalo „herojus“, buvęs ilgametis Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Boleslovas Kalainis dar kartą savo pavyzdžiu demonstruoja, kad ne Konstitucija ar įstatymai, o ištikimybė Valstybės saugumo departamentui (VSD) Lietuvoje lemia sėkmingą karjerą. Nepaisant deklaruojamų teisėjų ir teismų vadovų rotacijos principo, saugumiečiai rado būdą, kaip skandalingam veikėjui suorganizuoti kitas pareigas, kuriose jis ir toliau galės neteisėtai išdavinėti leidimus slapta sekti visus, kuriuos panorės VSD.

VSD marionetė neskęsta

Vasario 6 d. prezidentė Dalia Grybauskaitė, pasibaigus eilinei kadencijai, iš Šiaulių apygardos teismo pirmininko pareigų atleido skandalingą šio teismo teisėją B. Kalainį. Šiaulių apygardos teismo pirmininku jis buvo dar nuo 2001 metų, o iki to nuo 1995 metų – Šiaulių miesto apylinkės teismo pirmininku. Beje, eiliniu teisėju B. Kalainis per visą savo karjerą yra dirbęs vos keletą mėnesių.

SLAPTAS NEĮTINKANČIŲJŲ SISTEMAI SEKIMAS: GAL ŠIE „HEROJAI“ LEIDO KLAUSYTIS IR JŪSŲ POKALBIŲ?

TEISĖJAS-„LEGENDA“ KALAINIS NEBEVADOVAUS ŠIAULIŲ APYGARDAI

KURIE ŽURNALISTAI – VSD AKIRATYJE?

TEISĖJŲ TARYBA: KALAINIS TURĖTŲ DALYVAUTI ŽURNALISTŲ SEKIMĄ TIRIANČIOS KOMISIJOS POSĖDYJE

Praėjusios kadencijos Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija, veikdama pagal tuometės Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pavedimą, tyrė ir nustatė, kad tas pats B. Kalainis pagal Valstybės saugumo departamento prašymus sankcionavo žinomų žurnalistų, žmogaus teisių gynėjų ir politikų, kurie ragino iki galo ištirti mįslingai Baltarusijoje žuvusio saugumo pulkininko Vytauto Pociūno mirtį ir VSD aukščiausių pareigūnų ryšius su Rusijos „Gazprom“, pasiklausymus. Taip pat žinoma, kad B. Kalainis sankcionuoja visus teikimus slaptam sekimui, kuriuos tik pateikia saugumiečiai.

Prieš keletą metų po apklausos Seimo komisijoje B. Kalainis viešai pripažino, kad, nepaisant Konstitucijos įpareigojimo, neskaito teikimų slapta klausytis telefonų ar taikyti kitas slapto sekimo priemones, kuriuos jam pateikia VSD.

Tačiau saugumiečiams, o ne Konstitucijai, lojalūs asmenys gali būti ramūs – jais visada bus pasirūpinta.

Teisėjų Tarybos ir Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius naujienų portalui Alfa.lt patvirtino, kad B. Kalainis pretenduoja užimti tik ką atsilaisvinusį Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko postą.

„Pagal įstatymą, jis tokią teisę turi, o kiek tai susiję su rotacija pačia, kaip tokia, tai jau yra prezidentės sprendimo klausimas. Prezidentei pataria Atrankos komisija, sudarydama eiliškumą tam tikrą pagal dagybę kriterijų, o tada prezidentė sprendžia, ką pasirinkti ir ką teikti Teisėjų tarybai patarimui dėl skyrimo“, – sakė Teisėjų tarybos pirmininkas.

Ir toliau leis sekti

Įstatymai numato, kad apygardos teismo pirmininkas arba Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas sankcionuoja slaptas priemones – tai reiškia, kad B. Kalainis, tapęs teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininku, galės ir toliau nemotyvuotai, kaip pats yra pripažinęs, o tai reiškia antikonstituciškai, išdavinėti leidimus slapta sekti Lietuvos gyventojus.

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top