Skausmo kronika: saugumo šokdinamos Lietuvos valdžios gėda

ekspertai.eu

Šis vaizdo įrašas nufilmuotas 2009 m. rugpjūčio 14 d. Kauno apygardos teisme vykusių teismo posėdžių metu. Tą dieną Chadižat ir Malikas Gatajevai, kuriuos visas pasaulis gerbia kaip šimtus Čečėnijos karo našlaičių išgelbėjusią šeimą, o Lietuvos VSD ir prokuratūra apkaltino kriminaliniu nusikaltimu, tikėjosi būti paleisti į laisvę. Jie buvo įkalinti 10 mėnesių. Pamatyti tėvų – taip Gatajevus vadino ir jų biologiniai, ir priglaustieji vaikai – lydimi šeimos bičiulių ir vyresniųjų globotinių atėjo ir patys mažiausi.

Teismas tą dieną patenkino septynių VSD Kauno apygardos skyriaus pareigūnų grupei vadovavusios prokurorės Nomedos Oškutytės prašymą ir pratęsė Gatajevų suėmimo terminą dar trim mėnesiams. Kaip dabar jau nustatyta – šis sprendimas buvo neteisėtas.

„Už ką?… Šeima, vaikai, viskas sunaikinta, nieko neliko iš mūsų šeimos… Aš to nepakelsiu… Kodėl?..” – raudojo Chadižat. Kauno tardymo izoliatoriaus psichologas dar 2009 m. gegužę buvo konstatavęs, jog įkalinta ir nuo šeimos atskirta moteris yra taip emociškai paveikta, kad išreiškia nenorą gyventi.


Prokurorė N. Oškutytė teismo salėje pratrūkusią neviltį stebėjo iš už kolonos (įraše žr. 08 24)

Suomijoje, kuri 2012 m. gegužę suteikė politinį prieglobstį Lietuvoje persekiotai šeimai, trys nepilnamečiai Gatajevų vaikai ir Chadižat gydomi reabilitacijos centre, kuriame teikiama pagalba kankinimų aukoms. Tai, ką patyrė Lietuvoje, moters sveikatai padarė ypač didelę žalą.

Neteisėtą nutartį, kuria 2009 m. rugpjūčio 14 d. buvo pratęstas Ch. ir M. Gatajevų suėmimas, priėmė dabar jau buvęs teisėjas Romualdas Lincevičius. Šių metų balandį jis buvo atleistas iš pareigų po to, kai Valstybės teismo medicinos tarnyba pateikė išvadas, kad pėsčiųjų perėjoje mažametį vaiką partrenkęs R. Lincevičius eismo įvykio metu vairavo neblaivus.

Šiuo metu Kauno apygardos teismas nagrinėja apeliacinį Gatajevų skundą dėl jiems padarytos turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo. Sutuoktiniai prašo, kad teismas įvertintų ir šį vaizdo įrašą.

Ekspertai.eu dar kartą primena, kad iki šiol niekas iš atsakingų Lietuvos pareigūnų visuomenei nepaaiškino, ką apskritai Ch. ir M. Gatajevams iškeltoje buitinėje byloje veikė Valstybės saugumo departamentas ir nepakomentavo fakto, kad Lietuvos teisėsaugos persekiotiems žmonėms Suomija suteikė politinį prieglobstį.

Susiję:

„Gatajevai prašo atlyginti žalą, patirtą dėl neteisėtų prokuratūros ir teismo veiksmų”
„Liudijimai: VSD, seksas ir M. Gatajevo klausimai”
„Buvęs VSD pareigūnas neigia naudojęs seksą kaip operatyvinę priemonę”
„Gatajevai prašo VSD pateikti teismui pareigūno Donato Šumskio DNR tyrimą”
„Pareigūnai civiliniais rūbais kelia siaubą Lietuvoje likusiam Gatajevų augintiniui”

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Anikė

Ar matė Prezidentė tuos vaizdus,ar pareikalavo nubausti niekadėjus?Manau,ji neturi laiko,Europa įdomiau.
Balta galvelė peroksido paveikta,
Čečėnų Motiną pavargus teisia.
Jei sąžinės neturi-ne bėda,
Svarbu, ponų tarnystei ištikima.
Argi saugumo darbas-kurpt bylas?
Ar saugoti mūs žmones nuo kenkėjų?..
O teismo salėj perokidinė galva
Be skrupulų įvykdo kurmių valią.
Čia ašaros,čia raudos Motinos,
Čia baimė ,neviltis vaikų veiduos-
Jų nelaimingus tėvus monstrai skriaudžia…
O,Lietuva,kam leidi skriaust vaikus?
Jie lyg paukšteliai išsigandę peroksidinių galvų,
Prie geraširdžių glaudžias…

Kažkuriame portale

parašiau,kad neskaitau 15.min…Ir šiandien ekrano kamputyje šmėžuoja 15 min.Orai.Ar čia ne su saugumiečių pagalba.

Norisi daryti išvadą,kad

saugumiečiai tiesiog neturi ką veikti.

Leonas

Iš 2010-03-04 Maliko ir Chadižat Gatajevų laiško (iš Suomijos) Lietuvos Respublikos prezidentei: „Gerbiama ponia Prezidente, esame dėkingi daugeliui lietuvių už jų pagalbą, šilumą ir nuoširdų prisidėjimą sprendžiant šių jaunų Čečėnijos piliečių likimą. Todėl laikome savo pareiga perspėti jus ir Lietuvos piliečius, kad ta kontrolės stoka, kuria šiuo metu naudojasi Valstybės saugumo departamentas, ir, savo ruožtu, saugumo departamento šiuo metu vykdoma valstybės teisminės sistemos institucijų kontrolė, yra ne tik jūsų šalies abejotino patikimumo jūsų partnerių bendruose Europos namuose akyse problema. Tai galiausiai yra grėsmė Lietuvos saugumui ir iššūkis jos konstitucinei santvarkai.”

Stasys

Ar atsiras Lietuvoje tokia jėga ar valdžia, kuri juos sutramdys?

Nida

Baisi baisi LT valdžios, Grybauskaitės, seimo, vyriausybės, Kryževičiaus ir teismų gėda. Visi aptarnavo savivaliaujančią VSD gaują arba bailiai tylėjo, taip dalyvaudami nusikaltime. O dabar niekas neturi nei garbės, nei drąsos, kad už padarytą nusikaltimą nors atsiprašytų. BAISU, BJAURU,GĖDA.

Marija

Nors as Sakalo visai negerbiu, bet jo pasisakymai man patiko del paneles polikarpovnos. Pagal Pakso padarytus neva nusikal;timus, tai jai jau senikai turejo but apkalta. Ko bijosi seimo nariai, ko laukia? Ji tiesiog is visu tyciojasi. Jau ir i Maisto banka nuleke, kaip nekeista, galbut, net nezinojo, kiek zmoniu skurde gyvena? Geda turet tokia prezidente. Lauk ja!!!

Apuokiukas

RETRO. Dabar jau a. a. ,,Mokslas ir gyvenimas“ 2006 m Nr. 2 psl. 19 išspausdino žymių žmonių mintis, tarp kurių buvo ir Viljamo Šekspyro žodžiai: ,,Pirmiausia, ką reikia padaryti, – užmušti teisėjus“.
Matyt tai buvo aktualu Šekspyro laikais, matyt liko aktualu ir 2006, ir 2009 metais. Atrodo ir 2013 metais niekas nepasikeitė…

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top