Skelbiame Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos, Lietuvos Sąjūdžio ir „Vilnijos“ draugijos kvietimą į mitingą (papildyta K.Garšvos pareiškimu)

Kovo 28 d. 12 val. Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje prie Lietuvos Vyriausybės, rūmų, rengiamas įspėjamasis itingas, kuriame Vyriausybė bus raginama nepasiduoti autonomininkų spaudimui ir įgyvendinant savo programą nepažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos bei Valstybinės kalbos įstatymo.

Kaip teigia vienas iš mitingo organizatorių, „Vilnijos“ draugijos pirmininkas Kazimieras Garšva, ši protesto akcija – tai tik pirmasis piliečių pasipriešinimo antivalstybiniams valdžios užmojams veiksmas.

„Simboliškai Didįjį Ketvirtadienį – Judo išdavystės dieną – vykstančiame mitinge renkamės išsakyti Lietuvos Vyriausybei reikalavimą – neišduoti Lietuvos Konstitucijos ir nepasiduoti autonomininkų spaudimui dėl vardų, pavardžių, gatvių, vietovardžių ir kitų dalykų rašybos kaitaliojimo. Nepritarimą tokiems Vyriausybės ketinimams savo parašais jau yra išreiškę per 20 000 Lietuvos piliečių. Jų skaičius ir toliau sparčiai auga. Jei valdžios žmonės šiuos piliečių reikalavimus ignoruos ir Vyriausybės programa bei darbo grupės siūlymai bus įgyvendinami pažeidžiant Lietuvos Konstituciją, protestuos nebe keli šimtai, bet keli tūkstančiai piliečių“, – teigia K. Garšva.

Mitingą organizuoja Lietuvos Sąjūdis, Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, „Vilnijos“ draugija bei asociacija „Lietuvos ir Latvijos forumas“.

Įspėjamojo mitingo dalyviai iš Lietuvos valdžios reikalaus laikytis Konstitucijos, įstatymų, vykdyti teismų sprendimus, nekurti teritorinės autonomijos su trimis valstybinėmis kalbomis.Taip pat nekraipyti istorinių Lietuvos vietovardžių,gatvių pavadinimus, Lietuvos piliečių vardus ir pavardes Lietuvoje rašyti valstybine lietuvių kalba.Visose Lietuvos mokyklose rengti vienodą valstybinės kalbos egzaminą, nepažeisti Tautos ir tautinių bendrijų teisių.

K. Garšva pabrėžia, kad šiandieninė diskusija vyksta ne dėl lenkų pavardžių rašybos, o dėl valstybės teritorinio vientisumo bei valstybinės kalbos išsaugojimo.

„Lietuva nereikalauja keisti lenkų kalbos abėcėlės, autentiškai rašyti baltiškas pavardes ar vietovardžius etninėse lietuvių žemėse. Tuo tarpu daliai lenkų tebeatrodo, kad Lietuva – jos pakraštys, kur tebeveikia Lenkijos įstatymai. Vyriausybė turi ryžtingai pasipriešinti tokiems antivalstybiniams nusistatymams ir atsisakyti bet kokių skubotų sprendimų, kuriais dedamas pagrindas teritorinės autonomijos sukūrimui“, – sako K. Garšva.

Įspėjamojo mitingo organizatorių atstovas priduria, kad šiandieninėje Lietuvoje nėra tradiciškai ir gausiai gyvenančių tautinių bendrijų su tradiciniais autentiškais jų vietovardžiais, todėl vietovardžių keitimo klausimas nebesvarstytinas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top