Škotų politikas džiaugėsi, kad britų parlamentas yra „gėjiškiausias pasaulyje“

laikmetis.lt

Škotų nacionalinės partijos narys, parlamentaras Johnas Nicolsonas (Džonas Nikolsenas) teigė, kad jį „padrąsino“ jaunimo parlamento narių reakcija, kai jis prabilo apie tai, kad yra pirmasis BBC One laidų vedėjas, prisipažinęs esąs homoseksualus.

Johnas Nicolsonas – buvęs BBC pusryčių laidų vedėjas – buvo sutiktas juoko ir didžiulių aplodismentų iš ložės, kai pasakė, kad jo ir jo kolegų iš škotų partijos dėka Britanijos Bendruomenių rūmai dabar yra „gėjiškiausias parlamentas visame pasaulyje“.

Jis sakė Jaunimo parlamento nariams: „Aš buvau pirmasis BBC One laidų vedėjas, prisipažinęs, kad esu gėjus, ir tai sukėlė didžiulį siaubą ir atsidūrė visų bulvarinių laikraščių antraštėse.“

„O dabar sėdžiu parlamente, kuriame… mano partijos kolegos yra tokie homoseksualūs, tokie LGBT, kad mes dabar Vestminsterį pavertėme gėjiškiausiu parlamentu visame pasaulyje.“

Vėliau parlamento narys, atstovaujantis Ochil ir Pietų Perthshire apygardai, kalbėjo apie tai, kokia „neįtikėtina“ ir „išties pakili“ buvo maždaug 250 jaunuolių reakcija.

11-18 metų jaunuoliai, kuriuos kas dvejus metus išrenka kiti apylinkių jaunuoliai, Bendruomenių rūmuose dalyvavo jau 11-oje metinėje diskusijoje.

Jaunimo parlamento nariai garsiai plojo, kai J. Nicolsonas kalbėjo apie tai, kad Vestminsteris yra „gėjiškiausias parlamentas visame pasaulyje“.

J. Nicolsonas sakė: „Jei vaikystėje man būtumėte pasakę, kad vieną dieną stovėsiu prie Bendruomenių rūmų pulto ir kalbėsiu apie tai, kaip būdamas BBC pusryčių laidos vedėju prisipažinau esąs gėjus. Niekada nebūčiau patikėjęs. Kaip toli mes nuėjome.“

Jis pridūrė: „Klausydamasis Jaunimo parlamento narių debatų apie psichinę sveikatą ir translyčių teises, buvau priblokštas, kad jų debatai buvo daug draugiškesni nei tie, kuriuos paprastai girdžiu Bendruomenių rūmuose. Gerumas politikoje.“

Buvęs žinių vedėjas anksčiau pasakojo, kad BBC buvo „pasibaisėjusi“ po jo sprendimo viešai prabilti 1999 m., ir teigė, kad oficiali kompanijos pozicija dėl savo homoseksualių žvaigždžių buvo tokia, kad jie „tiesiog laukia tinkamos moters“.

J. Nicolsonas dirbo televizijos laidų vedėju kai kuriose žinomiausiose BBC laidose, įskaitant „On The Record“, „Panorama“, „Newsnight“, „Watchdog“ ir „BBC News“.

2015 m. jis buvo išrinktas parlamento nariu Rytų Dunbartonšyre nuo Škotų partijos, o vėliau buvo paskirtas šešėliniu valstybės sekretoriumi skaitmeninių technologijų, kultūros, žiniasklaidos ir sporto klausimais, vadovaujant Ianui Blackfordui (Janui Blekfordui).

PinkNews duomenimis, beveik ketvirtadalis per 2019 m. visuotinius rinkimus išrinktų Škotijos partijos parlamento narių save identifikuoja kaip LGBT+, o iš viso Bendruomenių rūmuose yra 45 jų partijos parlamento nariai.

Šaltinis: UK Daily News

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top