Slapta VSD pažyma – teisėsauga artėja link prezidentės patarėjos?

Saulė Pauliuvienė, Tomas Dapkus | Alfa.lt

Remdamasis savo šaltiniais, šiandien naujienų portalas Alfa.lt išsiuntė tokio turinio paklausimą Lietuvos Respublikos Prezidentei, Generalinei prokuratūrai, Seimo Pirmininkei ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui. Pateikiame paklausimo tekstą:

Lietuvos Respublikos Prezidentei,

Generalinei prokuratūrai,

Žiniai,

Seimo Pirmininkei,

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui.

Vadovaujantis Visuomenės informavimo įstatymo 6 straipsniu, prašome atsakyti:

1. Ar šiandien, ketvirtadienį, lapkričio 14 d., Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo išsikvietusi Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorių Saulių Urbanavičių ir Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pirmąjį pavaduotoją Žydrūną Bartkų?

2. Lietuvos Respublikos Konstitucija draudžia daryti bet kokį spaudimą ikiteisminį tyrimą atliekantiems pareigūnams ir tyrimus kontroliuojantiems prokurorams. Ar Respublikos Prezidentė nurodė Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovams nereikšti įtarimų Respublikos Prezidentės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei?

3. Ar Respublikos Prezidentė nurodė generaliniam prokurorui Dariui Valiui skubiai grįžti į darbą ir atšaukti savo komandiruotę į užsienį ir padaryti įtaką ikiteisminiam tyrimui, kuriame planuojama pareikšti įtarimus Daivai Ulbinaitei, kad šie įtarimai nebūtų pareikšti?

4. Ar Respublikos Prezidentė arba jos įgalioti asmenys koordinavo veiksmus su Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos nariais ir Valstybės saugumo departamento pareigūnais, kad būtų panaikinta slaptumo žyma ant pažymos, kurią neteisėtai galėjo paviešinti Daiva Ulbinaitė, kol ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai dar jai nepareiškė įtarimų ir tokiu būdu sutrukdyti teisėsaugos institucijoms nustatyti asmenį, kuris nutekino informaciją ir patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn?

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top