Slovakijos politikai apie PSO sutartį: globalistų mėginimas susilpninti tautas

laikmetis.lt

Slovakijos politikai pasisako prieš Pasaulinės sveikatos organizacijos pandemijos sutartį, kuri buvo aštriai kritikuojama dėl siekio pakeisti valstybių suverenitetą pasaulinių ligų protrūkių metu. Estija jau atmetė siūlomą sutartį, o Naujoji Zelandija ją stabdė.

„Globalistams patiko žmonių kontrolė, todėl jie nori, kad ateityje tai taptų nauju standartu”, – sakė Europos Parlamento narys ir „Respublika” judėjimo pirmininkas Milanas Uhrikas (Milan Uhrík), praneša Slovakijos naujienų portalas Denník N. – „Tam ir ruošiamasi naujuoju pandemijos susitarimu”.

PSO pandeminės sutarties projektas, kurį ketinama baigti rengti svarstyti 2024 m. vyksiančioje 77-ojoje Pasaulio sveikatos asamblėjoje, turėtų būti „pasaulinis susitarimas dėl pandemijų prevencijos” ir būtų taikomas 194 organizacijos valstybėms narėms. Kaip pranešė LifeSiteNews, pandeminiu susitarimu esą „siekiama didesnio teisingumo ir veiksmingumo pandemijų prevencijos, pasirengimo ir reagavimo į jas srityje, visapusiškai bendradarbiaujant nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu”.

Iniciatyva pradėta įgyvendinti 2021 m. gruodį, reaguojant į tai, ką PSO pavadino „katastrofišku tarptautinės bendruomenės nesugebėjimu parodyti solidarumą ir teisingumą reaguojant į koronavirusinės ligos (COVID-19) pandemiją”.

hebreyesus teigė, kad pasipriešinimas sutarčiai grindžiamas „dezinformacija” ir kad susirūpinimas dėl nacionalinio suvereniteto praradimo yra „nesąmonė”

Siūlomos sutarties, kuri buvo pasiūlyta kartu su naujais PSO Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių (IHR) pakeitimais, kritikai išreiškė rimtą susirūpinimą dėl globalizuotos visuomenės sveikatos kontrolės poveikio valstybių narių suverenitetui. PSO generalinis direktorius Tedros Adhanom Ghebreyesus teigė, kad pasipriešinimas sutarčiai grindžiamas „dezinformacija” ir kad susirūpinimas dėl nacionalinio suvereniteto praradimo yra „nesąmonė”.

Tačiau, nepaisant Ghebreyesuso teiginių, Slovakijoje, kur rinkėjai neseniai išrinko prieštaringai vertinamą ministrą pirmininką Robertą Fico, politikai pasisako prieš būsimą sutartį. Pasak kai kurių įstatymų leidėjų, sutartis yra „globalistinis” siekis perimti valdžią iš atskirų valstybių, prisidengiant pasirengimu ekstremalioms situacijoms.

Slovakijos nacionalinės partijos (SNS) aplinkos ministras Tomašas Taraba (Tomáš Taraba) teigė, kad „vyriausybė nesutiks su jokia PSO sutartimi, pagal kurią nacionalinis suverenitetas sprendžiant bet kokią pandemiją būtų perduotas viršvalstybinei institucijai”, pagal Denník N.

Jis sakė, kad toks planas perduoti nacionalinį suverenitetą buvo „išplatintas sutarties darbiniuose dokumentuose”, „kur PSO neva turi teisę paneigti valstybių suverenitetą ir žmogaus teises”.

R. Fico pasisakė prieš karinės pagalbos teikimą Ukrainai, griežtai pasisakė prieš masinę migraciją iš Artimųjų Rytų šalių ir atmetė LGBT darbotvarkę. Nors karjeros pradžioje jis buvo komunistų partijos narys, kairiosios grupuotės jį kaltino dėl autoritarizmo ir lygino su Vengrijos konservatyviųjų pažiūrų lyderiu Viktoru Orbanu ir buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu dėl jo nacionalistinės retorikos ir dabartinių globalistinių prioritetų atmetimo.

R. Fico pasisakė prieš karinės pagalbos teikimą Ukrainai, griežtai pasisakė prieš masinę migraciją iš Artimųjų Rytų šalių ir atmetė LGBT darbotvarkę

Pranešama, kad lapkričio 17 d. sakytoje kalboje naujai išrinktas premjeras pareiškė, kad jo partija „nepritars Pasaulio sveikatos organizacijos galių stiprinimui suverenių valstybių sąskaita valdant kovą su pandemijomis”.

Kaip teigiama socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame kalbos vertime į anglų kalbą, R. Fico sutartį pavadino „nesąmone”, kurią „galėjo sugalvoti tik godžios farmacijos kompanijos, pradėjusios įžvelgti kai kurių vyriausybių pasipriešinimą privalomam skiepijimui”.

„Pagal Slovakijos Respublikos Konstituciją, tokių tarptautinių sutarčių galiojimui Pasaulio sveikatos organizacijos naudai reikalingas Slovakijos Respublikos Nacionalinės tarybos pritarimas”, – pranešė jis ir pridūrė, kad „nemano, jog suverenios Slovakijos politinės partijos išreikš tokį pritarimą”, o jo partija „tikrai to nepadarys”.

Pasipriešinimas PSO sutarčiai neapsiribojo vien Slovakija. Naujoji Zelandija, prieš pasirašydama sutartį, reikalavo atlikti „nacionalinių interesų testą”, o Estija visiškai atmetė šį planą.

JAV daugybė respublikonų gubernatorių, įstatymų leidėjų ir aktyvistų kėlė nerimą dėl siūlomos PSO sutarties, kuri, kaip nerimauja kritikai, iš esmės perleistų nacionalinį suverenitetą tarptautinei organizacijai tokiose ekstremaliose visuomenės sveikatos situacijose kaip COVID-19.

Praėjusiais metais Floridos respublikonų gubernatorius ir 2024 m. GOP kandidatas į prezidentus Ronas DeSantisas pasisakė prieš šį pasiūlymą, teigdamas, kad „elitas” per COVID-19 pandemiją propagavo „pražūtingą politiką” ir kad „niekaip” Florida „niekada nepritars” pasauliniam susitarimui.

Pietų Dakotos respublikonė gubernatorė Kristi Noem, Virdžinijos respublikonas gubernatorius Glennas Younkinas ir Floridos respublikonų senatorius Marco Rubio taip pat atmetė sutarties ir IHR pakeitimus, o M. Rubio teigė, kad pakeitimai „perduotų Amerikos visuomenės sveikatos sprendimų kontrolę korumpuotai PSO”.

Organizacijos „Moterų teisės be sienų” prezidentė Reggie Littlejohn 2022 m. teigė, kad jei tuo metu svarstomos pataisos būtų įgyvendintos, jos „labai apribotų JAV suverenitetą – mūsų gebėjimą patiems nuspręsti, ar kažkas laikytina nepaprastąja padėtimi sveikatos srityje, o jei taip, tai koks metodas būtų geriausias”.

Šių metų pradžioje paskelbtame dokumento projekte, atrodo, dar kartą patvirtinamas nacionalinis suverenitetas pandemijų metu, tačiau daroma aiški išimtis šalims, kurių politika tariamai yra žalinga.

Dokumente teigiama, kad „pagal Jungtinių Tautų chartiją ir tarptautinės teisės principus” PSO valstybės narės pasilieka „suverenią teisę nustatyti ir valdyti savo požiūrį į visuomenės sveikatą, ypač į pandemijų prevenciją, pasirengimą joms, reagavimą ir sveikatos sistemų atkūrimą, vadovaudamosi savo politika ir teisės aktais, su sąlyga, kad jų jurisdikcijai priklausanti ar kontroliuojama veikla nepadarys žalos jų tautoms ir kitoms šalims”.

Lieka neaišku, kaip PSO praktiškai nustatys, ar valstybių narių veikla padarė ar nepadarė „žalos savo tautoms ir kitoms šalims”.

COVID-19 protrūkio metu šalys ir valstybės, kurios nesilaikė nacionalinių ir tarptautinių rekomendacijų ir atsisakė įvesti kaukes, skiepus, uždarymo taisykles ir t. t., sulaukė plataus kairiosios žiniasklaidos priemonių pasmerkimo, kurie teigė, kad šios valstybės ir valstybės, nesilaikydamos prieštaringai vertinamų ir dažnai žalingų visuomenės sveikatos rekomendacijų, skatina viruso plitimą.

ŠaltinisLIFESITE NEWS

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top