Smuko visuomenės pasitikėjimas prezidente D. Grybauskaite

Kaip rodo šių metų vasario 14–23 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta ir „Lietuvos ryto“ paskelbta gyventojų apklausa, per mėnesį reikšmingai sumenko lietuvių pasitikėjimas prezidente Dalia Grybauskaite.

Prezidente pasitikėjo 48,1 nuošimčio gyventojų, sausį tokių buvo 52,7 nuošimčio. Vasarį 21,3 nuošimčio lietuvių teigė prezidente nepasitikintys – sausio mėnesio apklausoje taip sakė 18,2 nuošimčio. Labiau nei prezidente šiuo metu visuomenė pasitiki ugniagesiais, kariuomene, švietimu, Bažnyčia, policija ir sveikatos apsauga.

Dar labiau sumenko palankiai prezidentę D. Grybauskaitę vertinančių gyventojų skaičius. Dabar ją palankiai vertina 56,9 nuošimčio apklaustų gyventojų, sausį taip į prezidentę žvelgė 63,7 nuošimčio lietuvių.

Per mėnesį sumenko ir premjero Algirdo Butkevičiaus, ir jo vadovaujamos vyriausybės vertinimai. Tačiau premjeras bene pirmą kartą visuomenės yra vertinamas palankiau už prezidentę: 57,7 nuošimčio lietuvių jį vertina teigiamai. Mažesnė visuomenės dalis į premjerą žvelgia nepalankiai – tik 17,9 nuošimčio. Tuo metu prezidentę neigiamai vertina 23,2 nuošimčio lietuvių.

Tiesa, daugiausia lietuvių – net 20,3 nuošimčio – apklausoje nurodė, kad prezidentė D. Grybauskaitė geriausiai atstovauja jų interesams. 14,5 nuošimčio teigė, kad tai geriausiai darantis premjeras A. Butkevičius, 6,6 nuošimčio sakė, kad Rolandas Paksas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top