Socialdemokratų Vyriausybė naikina mokesčio lengvatą šilumai, liberalai ir konservatoriai nepritaria

Lietuviškos politikos grimasos: „vargstančių gynėjai“ socialdemokratai Vyriausybėje nutarė panaikinti PVM mokesčio lengvatą šilumai ir pateikė Seimui kitų metų biudžeto projektą, kuriame toks mokestis nenumatytas. Liberalų partijos pirmininkas Eligijus Masiulis stoja „vargstančiųjų ginti“ ir žada tokiam kairiosios Vyriausybės sprendimui priešintis Seime. Tačiau nei vieni, nei kiti, nepateikia piliečiams tikslių duomenų, kiek žmonių ir kokios visuomenės grupės šia mokesčio lengvata dabar naudojasi, kas ir kiek mūsų nukentės, kiek papildomai už šilumą mokėsime, lengvatą panaikinus.

2008–2012 m. valdančiai koalicijai vadovavę konservatoriai nedrįso panaikinti PVM lengvatos šilumai. Šiemet Finansų ministras, socialdemokratas Rimandas Šadžius 2015 metų biudžeto projektą Vyriausybei pateikė be PVM lengvatos. Ir premjeras, LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius bei jo vadovaujama Vyriausybė tokiam projektui pritarė.

Tokį Vyriausybės sprendimą kritikuoja Seimo opozicija. Liberalų lyderis Eligijus Masiulis, kaip praneša portalas DELFI, pareiškė: „Dabartiniai valdančiųjų planai kelti PVM tarifą šildymui tiesiogiai padidintų mokestinę naštą visiems šalies dirbantiesiems ir šeimoms, kurios ir taip į valstybės biudžetą sumoka didžiąją dalį mokesčių. PVM tarifo šildymui keitimas šiandien būtų klaida ir liberalai tokio sprendimo nepalaikys“.

Panašios pozicijos laikosi ir konservatoriai. „Vyriausybėje gal yra tokių minčių, bet atėjus į Seimą – tikrai nemanau, kad dauguma palaikytų šitą idėją“, – DELFI portalui aiškino Seimo narys, buvęs ūkio ministras Dainius Kreivys. Pasak jo, lengvatos naikinimas būtų „logiškas“, jei būtų įvestas aiškus kompensavimo mechanizmas socialiai pažeidžiamiausiems gyventojams. „Tačiau dabar mes to nematome – eina kalba tiktai apie horizontalų panaikinimą visiems. Ir mes manome, kad tai yra socialiai neteisinga. O kodėl Vyriausybėje atsiranda tokie keisti siūlymai – negaliu pasakyti“, – kalbėjo D. Kreivys.

Savos Vyriausybės sprendimą kritikuoja buvęs socialdemokratų kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis. „Dabar socialinį teisingumą Vyriausybė siūlo didinti naikindama lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokestį centralizuotam šildymui. Jei valstybės tikslas surikiuoti į naujas tūkstantines eiles prašančiuosius kompensacijų ir įvesti socialinį teisingumą pasiturintiesiems (ir jiems nebūtų taikoma PVM lengvata), sprendimas „genialus“, – DELFI paskelbtame komentare aiškina jis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Irena

Nesuprantama tyla. Kodėl nesėdi siaurovizijoje finasų ministras ir neaiškina, ką čia daro?

ruta

Moketu normalias pensijas , kad ir trecdali to , ka gauna Seimo narei , tai ir nekiltu jokiu klausimu .Taip norisi Lietuvos politikams itikti Briuselui del euro ivedimo , kad gatavi savo piliecius prismaugti neadekvaciais , palyginus su pensijom , minimumais , mokesciais !
O pilieciai tupi , kaip aviu banda ir tiek …

ruta

p.s. gal reikia kokius kursus steigti – kaip tampoma pilieciu ir kaip gerbti save ?

Koks skirtumas

Ar socdemai, ar konservai, ar liberastiniai, jie visi vienodi. Vieni šūdą mala kiti prieštarauja, kai pasikeičia vietomis gaunasi atvirkščiai. Viena ir ta pati gauja atsidūrusi prie lovio.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top