LŽ
Lietuviai itin susidomėjo „Sodros“ svetainėje sodra.lt paviešintais atlyginimų vidurkiais visose Lietuvos įmonėse. Interneto puslapis, gavęs per daug užklausų po kelių valandų tiesiog „užlūžo“.
Ne kibernetinė ataka
Sodros atstovas Rytis Stalnionis atmetė jog tinklalapio veiklos sutrikimai galėtų būti kibernetinės atakos rezultatu ir spėjo jog laikinus sutrikimus puslapis patiria dėl netikėtai didelės apkrovos paskelbus vidutinius gyventojų atlyginimus.
Pasak jo, gyventojai dėl šiuo metu vykstančių ryšio sutrikimų nukentėti neturėtų, mat norėdami užpildyti dokumentus dėl ligos, netekties pašalpų ar kitų Sodros išmokų, gali tai padaryti per EGAS (Elektroninę gyventojų aptarnavimo sistemą) nesijungiant per Sodros svetainę.
Pašnekovas pabrėžė, jog nesklandumai laikini ir turėtų būti pašalinti jau netrukus.
Iš medikų nusiskundimų dėl sistemos veiklos sutrikimų kol kas dar negauta. Ilgalaikių problemų tiek gydytojams, išduodantiems nedarbingumo pažymėjimus, tiek draudėjams kol kas nekilo. Pasak R. Stalnionio, sistemos nėra „nulūžusios“, tiesiog labai išaugęs jų apkrovimas.
Pasiteiravus ar ketinama investuoti papildomų lėšų į IT sektorių, pašnekovas teigė, jog kol kas apie tokį poreikį kalbėti dar anksti, mat tikimasi, jog visos problemos išsispręs kai tik gyventojai nustos domėtis kiek uždirba kaimynai.
Atvertė kortas
Iš viso Lietuvoje 1000 eurų ir didesnį atlyginimo vidurkį „į rankas“ moka 2545, arba 6 proc. šalies įmonių, turinčių tris ir daugiau darbuotojų. Pažvelgus į šių įmonių darbuotojų skaičių, matyti, kad jose dirba per 223 tūkst. darbuotojų. Palyginimui, 35,3 tūkst. įmonių atlyginimų vidurkis yra žemesnis nei vidutinis atlyginimas Lietuvoje (t.y. 636 eurų „į rankas“). Šiose įmonėse dirba daugiau nei 772 tūkst. gyventojų, rašoma „Creditinfo“ pranešime spaudai.
Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt ČIA.