Sovietų okupuotos Lietuvos kolaborantų palikuonims nepatinka žodžiai „lietuvių tautos genocidas”

Seime kilo iniciatyva Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą (LGGRTC) pervadinti  Totalitarinių okupacijų ir rezistencijos tyrimo centru, pašalinant iš šios įstaigos pavadinimo žodį „Genocidas“.

Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijoje ir Seime yra nemažai asmenų, kurių tėvai arba artimieji, ypač tarnavusieji SSSR represinėse struktūrose, tiesiogiai dalyvavo lietuvių tautos genocide. Todėl siekis LRGGTC pervadinti kitokiu pavadinimu pašalinant žodį „Genocidas“, – nėra atsitiktinis, skelbiama Nacionalinio susivienijimo išplatintame pareiškime.

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) 2019 m. kovo 12 d. sprendime byloje Drėlingas prieš Lietuvą pripažino, jog sovietų okupantų vykdytas sistemingas Lietuvos partizanų naikinimas gali būti laikomas lietuvių tautos genocidu. Šalies Konstitucinis Teismas (KT) ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išaiškino, kad Lietuvos gyventojai buvo naikinami turint tikslą daryti įtaką lietuvių tautos demografinei būklei ir Lietuvos išlikimui. Lietuvos partizanų naikinimas ir pagal tarptautinę teisę (Genocido konvencijos II straipsnį), ir pagal BK 99 straipsnį vertintinas kaip genocidas.

Šis EŽTT sprendimas tarptautinės teisės požiūriu yra skausmingas ne tik 1940 m. Lietuvą okupavusios SSRS teisių perėmėjai Rusijai, bet ir vietiniams to meto okupuotos Lietuvos kolaborantų palikuoniams. Todėl po minėto EŽTT sprendimo Lietuvoje vienareikšmiškai gali būti vadinami nusikaltėliais, dalyvavusiais lietuvių tautos genocide.

Pareiškimo autoriai ragina Seimo narius atmesti siūlymą LGGRTC pavadinimą keisti kitu pavadinimu, pašalinant iš jo esminį žodį „Genocidas“. Bet kokios sovietinės okupacijos laikotarpio kolaborantų palikuonių pastangos manipuliuoti įstatymais Seime ar nuomonėmis žiniasklaidoje ir išvengti akistatos su istorine tiesa yra pasmerktos – nusikaltimams žmoniškumui nėra senaties. Tik nuoširdi dar gyvų nusikaltėlių atgaila ir jų artimųjų viešas tėvų ir senelių praeityje padarytų nusikalstamų veiksmų pripažinimas bei pasmerkimas leis užversti Lietuvą naikinusių okupacijų istorijos kruviną puslapį,- skelbiama  pareiškime.

Viskas pareiškimo tekstas žemiau:

Lietuvos Respublikos Prezidentui
Lietuvos Respublikos Seimo frakcijoms
Lietuvos Respublikos Seimo nariams
Lietuvos Respublikos Generalinei prokuratūrai
Žiniasklaidai

PARTIJOS NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS
PAREIŠKIMAS

DĖL LIETUVOS GYVENTOJŲ GENOCIDO IR REZISTENCIJOS TYRIMO CENTRO
PAVADINIMO KEITIMO

2023 m. vasario 13 d.
Vilnius

Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija (toliau – Komisija) Seime įregistravo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) įstatymo Nr. VIII-238 pakeitimo įstatymą, kuriuo siūloma dabartinį LGGRTC pervadinti Lietuvos Respublikos Totalitarinių okupacijų ir rezistencijos tyrimo centru, pašalinant iš šios įstaigos pavadinimo žodį „Genocidas“.

Pažymėtina, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) 2019 m. kovo 12 d. sprendime byloje Drėlingas prieš Lietuvą pripažino, jog sovietų okupantų vykdytas sistemingas Lietuvos partizanų naikinimas gali būti laikomas lietuvių tautos genocidu [ ]. Tiek šalies Konstitucinis Teismas (KT), tiek Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išaiškino, kad Lietuvos partizanai „buvo reikšminga lietuvių tautos, kaip nacionalinės, etninės grupės, dalis“, o SSRS represijos buvo nukreiptos prieš aktyviausią ir reikšmingiausią lietuvių tautos dalį, apibrėžtą nacionaliniais ir etniniais požymiais. LAT nustatė, kad Lietuvos gyventojai buvo naikinami turint tikslą daryti įtaką lietuvių tautos demografinei būklei ir Lietuvos išlikimui, kad šalies partizanai, jų ryšininkai ir rėmėjai buvo reikšminga lietuvių tautos, kaip saugomos nacionalinės, etninės grupės dalis. Ši dalis buvo labai svarbi saugant ir ginant lietuvių tautinį identitetą, kultūrą bei nacionalinę savimonę, nes jos pasipriešinimas SSRS okupaciniam režimui turėjo esminę reikšmę lietuvių tautos išlikimui. Lietuvos partizanų naikinimas ir pagal tarptautinę teisę (Genocido konvencijos II straipsnį), ir pagal BK 99 straipsnį vertintinas kaip genocidas.

Minėtas EŽTT sprendimas tarptautinės teisės požiūriu yra skausmingas ne tik 1940 m. Lietuvą okupavusios SSRS teisių perėmėjai Rusijai, bet ir vietiniams to meto okupuotos Lietuvos kolaborantų palikuoniams. Minėto EŽTT sprendimo išvada duoda pagrindą manyti, kad siekis LRGGTC pervadinti Totalitarinių okupacijų ir rezistencijos tyrimo centru nėra atsitiktinis – Komisijoje ir Seimo valdančiojoje daugumoje šiuo metu yra nemažai asmenų, kurių tėvai arba artimieji, ypač tarnavusieji SSSR represinėse struktūrose, tiesiogiai dalyvavo lietuvių tautos demografinę būklę bloginusiame ir pavojų Lietuvos išlikimui kėlusiame šalies gyventojų naikinime. Todėl po minėto EŽTT sprendimo Lietuvoje vienareikšmiškai gali būti vadinami nusikaltėliais, dalyvavusiais lietuvių tautos genocide.

Nacionalinis susivienijimas ragina: Seimo narius atmesti komisijos siūlymą LGGRTC pavadinimą keisti kitu pavadinimu, pašalinant iš jo esminį žodį „Genocidas“.

Bet kokios sovietinės okupacijos laikotarpio kolaborantų palikuonių pastangos manipuliuoti įstatymais Seime ar nuomonėmis žiniasklaidoje ir išvengti akistatos su istorine tiesa yra pasmerktos – nusikaltimams žmoniškumui nėra senaties. Tik nuoširdi dar gyvų nusikaltėlių atgaila ir jų artimųjų viešas tėvų ir senelių praeityje padarytų nusikalstamų veiksmų pripažinimas bei pasmerkimas leis užversti Lietuvą naikinusių okupacijų istorijos kruviną puslapį.

Nacionalinio susivienijimo valdyba

4.5 30 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
38 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tortų centras

Suminių okupacijų centras. Priprasime kaip prie LRT.

Nuomonė

Pritariu straipsniui. Pvz., Seimo pirmininkė dar nespėjusi naujose pareigose apšilti kojų energingai ėmėsi Genocido centro vadovo keitimo. Vilniaus meras darė žygius paniekinti Lietuvos gynėjų nuo okupantų atminimą. Pastaruoju metu įkyriai reklamuojamas taip vadinamas dainininkas Baumila. Ir daugėja panašių pavyzdžių. Gal laikas stabdyti tokių veikėjų pastangas, kurios nukreiptos prieš Lietuvą.

nuomonė.

pirmininkės tikslas išskalbti marškinius-istoriją senelio-okupanto, tėvo-okupanto-kolonisto ir jos pačios, gimusios iš rusų, bet įsivardijusios lietuve, praeitį. Todėl ir trinama, keičiama ta mums svarbi MŪSŲ TAUTOS praeitis ir jos kova už NEPRIKLAUSOMYBĘ.

stasys

visa tai žodžiu žaidimas ,be abejo panaikinus žodį ‘genocidas’ to centro veikla tikėtina irgi keisis . Taps mažiau reikšminga visuomenei , mažiau girdėsime apie to centro darbą , jo nuveiktus darbus , o gal ir aplamai išlupsime iltinius palikdami tik pieninius dantis , kad būtu kuo šypsotis gražiai nuotraukai . Čia yra ir geru ir blogu momentu . Pirma valdantieji jau nemato reikalo aštrinti situacijos o ir istoriniai faktai tapo, to laikotarpio , mažareikšmiais vidaus ir užsienio politikoje . Antra medžiagos surinkta tiek kad šiandiena to centro darbas labiau primena teorijų ir prielaidu publikavima kurios neišlaikytu ir pirmos instancijos teismo vertinimą, o jei taip tai ko jos tada vertos ? Senus skaudulius kada nors teks jei nepamiršti tai padėti į… Skaityti daugiau »

Stasy, o pats

žinai nešališkus teisėjus ir kur tokie galėtų būti? Ar jie praėję desovietizacijos, derusifikacijos, depolonizacijos procedūrą? Liustruoti ar dar ne?

s.m.

tai kad stanislav nikolajevič pats neliustruotas. Jūs turbūt naujokas „tiesoje”?..

stasys

s.m. ..kai jau leptels tai leptels . :))

Estų žvalgyba praneša

Logika labai paprasta. Anksčiau buvo lietuvos gyventojų genocido, o dabar bus daugelio režimų tyrimo centras. Vieną režimą žinau – Stalino, na buvo dar Hitlerio. Ko gero čia Zingeriukas prasisuko. Šimašius pridės Smetonos, o Lietuvos žmonės Landzbergių režimą. Dar kokį carą įtraukus ir turime visą puokštę totalitarinių režimų. Yra ką tirti iki apsišikimo.

stasys

Bijau nesutiksiu. Tai labai jau primena xuilo darbo metodika.. Daug potoso ir dumu rezultate nieko gero .

Vaivorykštuk

Kur tu sutiksi būdamas stribvaikis,aktyvus komjaunimo susirinkimų dalyvis

O Stalino

sąjungininkus Estų žvalgyba pamiršo, kodėl?

Estų žvalgyba

Sąjungininkai pasireiškė po karo per radiją ir tiesiogiai nedalyvavo:) Tiesa, vienas sąjungininkas iš už Atlanto Lietuvos auksu išlaikė Lozoraitį. Atėjus Landzbergiui sąjungininkai vėl pasijungė ir Lietuvoje neliko 1 mln. gyventojų. Tokia lengva, neskausminga savanoriškos eutanazijos forma buvo pritaikyta.

Na, pasirodo,

estų žvalgyba neblogai, neblogai dirba, beveik kaip khazarai iš Itilio, Astrachane dabar vadinamu ar kaip? Pagirtina išties, be jokios abejonės. Linkime Itiliui vėl tapt galinga sostine.

ūkininks

visi paukščiai apsi;ikę reik daryt skalbimą

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Katastrofa, kai okupantai „išėjo”, o komunistpalaikiai (kgb’istai, stribvaikiai) pasiliko. Reikalingas išmintingas sukilimas, bet nėra išmintingo vado ir pulko (partijos) tokiam dalykui.

nabagai kolaborantai degs pragare

o kol kas vagia, meluoja, kenkia
tokia komunistų, kgbistų ir kitų ruskių gerbėjų natūra

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Taip, 30 metų siautėjęs ėdęs Tautą ir Lietuvą seimagyvių kirmėlynas degs pragare, bet dabar Lietuva ant pragaro slensčio.
Ką daryti kaip ir su kuom?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

(pataisyta)
Taip, 30 metų siautėjęs ėdęs Tautą ir Lietuvą seimagyvių kirmėlynas degs pragare, bet dabar Lietuva ant pragaro slenksčio.
Ką daryti kaip ir su kuom?

Dzeikas

Jeigu statote save i teisuoliu poza, tai teisingumo reikalauti pradet reiktu nuo saves. Jei cia yra atsimenanciu Lietuvos okupacija, tai lietuviu kaip etnoso genocido nebuvo.Nors pats savaime genocidas buvo. Sakysite as nusikalbu? Ne kiek. „Genocidino” nors kiek padoresnius zmones NEPRIKLAUSOMAI nuo ju tautybes. Rupintojelius drozti, ar ratilio sokti, lituanistika studijuot – uz tI nebausdavo.Skersakiavo? Taip.Bet ne daugiau. Todel apie TAUTOS genocida palikite kalbet patriotams bandantiems is shudo vaska spausti. Tautos NEIGIAMA selekcija buvo. Antras melas.Kaip cia graziai isuko : kolaborantu palikuonims” nepatinka… Tie jaa vairuoja Lietuva dabar NERA kolaborantu palikuonys. Ten yra visokiu zmoniu ir tikrai ne visu tevai kolaboravo – ir kas juos vienija tai ne tevu vrikla okupacijos metu, o okupantu sukurro nrigiamo atrankos mechanizmo isssugojimas ir puoselejims.… Skaityti daugiau »

Redakcija

Почему Латвия, Литва и Эстония — самые жесткие противники Москвы? / Редакция контекст
https://www.youtube.com/watch?v=vo2dykbx5uU&ab_channel=%D0%A0%D0%B5%D0%B4%D0%B0%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F

Marius

Niekalai. Didžiapatriotiniai lietuviški niekalai. Vienintelis genocidas kuris buvo Lietuvos teritorijoje tebuvo Lietuvos žydų išžudymas 1941 metų vasarą-rudenį pagrinde atliktas pačių lietuvių rankomis. Visa kita kas įvyko po 1944 metų tėra trėmimai, kankinimai, žudymai, bet ne genocidas. Lietuvis galėjo įstoti į komunistų partiją, ar tapti komjaunuoliu, arba net stribu, o dažniausiai išvis niekur nesikišti ir baigta, jo net nebūtų nei ištrėmę, nei kitaip represavę – gi dauguma lietuvių net nebuvo ištremti. Gi žydas, net pats uoliausias, fiziškai negalėjo įstoti į NSDAP arba užsirišti baltą raištą ir žudyti savo tautiečius – tai būtų jo neišgelbėję. Tokia akivaizdi tiesa. Ir tai nėra mano originali mintis.
P.S. Na o dabar patriotiniai šunėkai užsipulkite ir amsėkite!

Dzeikas

Ne ju vsldzia.
Ant zydo koja pakelsi – gyvensi sunkiai, bet neilgai.
Todel patriotai bezda tyliai, bez odekolonas Trojnoj (ar Agurkinis) nepermusa😄

Ona

Lietuvių kankinimai, trėmimai, žudymai – ne genocidas? Taip nusišnekėti gal tik rusas arba žydas, nes abeji jie sutartinai vykdė lietuvių genocidą

Dzeikas

Lietuvis patriotas temoka kaip makaka cypt ir myzt ant oponento nuo sakos, jei girdi kas jam nepatinka.
Kad patriotizmas prasideda nuo „nekalbek netiesos”, ne cia ne apie mus😄😄😄

Al.

Taip, iki rusų čekisto lietuvių patriotui toli.

Dzeikas

Jus pasakete.Ne as😉

sveiki bolševikai ir okupantai

Sveikiname su vasario 16 !

Prašalietis

Kas yra juokingiausia pseudo valstybiniuose dariniuose tai, kad šiems dariniams „vyresni dėdės” leidžia arba neleidžia „ką nors daryti, ką nors laikyti kuo nors”….. „Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) 2019 m. kovo 12 d. sprendime byloje Drėlingas prieš Lietuvą pripažino, jog sovietų okupantų vykdytas sistemingas Lietuvos partizanų naikinimas gali būti laikomas lietuvių tautos genocidu…” Ne ir ne juristui yra aišku, kad jokiame tikrame teisme negali būti „sprendimo” ką nors traktuojant, kad „gali būti laikomas”…,yra juridinė nesąmonė, nes – kas „gali būti laikomas”, tas ne mažiau „gali būti ir nelaikomu…” Tik lansberginiame durnių laive gali egzistuoti „teismai”, kurie ne pateiktais įrodymais konstatuoja faktą, o „Konstitucinis Teismas (KT) ir Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) išaiškino (aišku, visiems teisėjams gerai pakrapščius pakaušius, pridėjus prie smilkinio… Skaityti daugiau »

Marius

Lietuvoje paprasčiausiai nėra teisės, elementariai nėra. Taip, išsireiškimas „gali būti laikoma” nėra teisinis argumentas, nes gali būti laikoma yra visiškai kas kita nuo buvus faktui. Viduramžiais žmonės šventai tikėjo, kad Žemė gali būti laikoma ant trijų dramblių stovinčių ant vėžlio… Idiotų kraštas su idiotiška valdžia, demagopgais teisininkais ir rėksmingais patriotais. Liūdna, bet Lietuva ir toliau nyks su tokia visuomene.

Al.

Ką jūs, rusai, veikiat šitam ,,idiotų krašte” ? Kodėl nekeliaujat vasvajasi ?

Prašalietis

Ne tik „rusams”, bet nors kokį adekvatumą išsaugojusiems vietiniams gyventojams yra taip pat labai įdomu stebėti per 30 metų amerikoniškai „dapindosintų” iki Amerikos indėnų lygio, „vakarietiškai” savo teritorijoje susirūšiavusių į runkelių, kurdupelių, šunaujos, vatnykų, eurovatnykų, vakserių, antivakserių, koloradų… porūšius , paskutiniu laiku papildomų okrainos(nuo 1918 metų Ukrainos)teritorijos rusais, savo teritorijose, prižiūrint vyriausiam baltaveidžiui vadui ir jam pavaldžioms struktūroms kaip eurokolchozo valdyba, šių vietinių indėnų vaidinimą „valstybių, politinių partijų..” su gyventojų „demokratiškai renkamais prezidentais, ministrais…vykdančiais savas geopolitikas ir vietines politikas”.. , „teismais.. teisėjais…”

Al.

Žodžiu, užsiimat stebėjimu. Gera ta mūsų Lietuva, tik,,vietinių gyventojų” per daug, ane ?

Marius

Tu kvailys „Al’ai”, tiesiog kvailas primityvas. Aha, kritikai Lietuvai = „tu esi rusas”. Nesu rusas, neturiu nė lašo rusiško kraujo.

Al.

Mariau, ką veiki šiame ,,idiotų krašte” ir kam gaišti laiką su kvailais primityvais ?

Dzeikas

Juokinga iki graudumo. Patriotai su rusu 5 kolona soka ta pati suktini.
Kai patriotai ima ypac nusisneketi, antrieji dar malku pameta.
Vienzo tokos neblogos sutartines gaunasi, net su 1 skiemens pavelinimu, nezinau kaip chorvedyboje sis budas vadinasi, bet cia jo per akis.

Al.

Save tu priskiri prie patriotų ar prie rusų 5 kolonos ?

stasys

dar vienas idealistas , kokiu čia jau buvo tūkstančiai . Prieš dešimt metu jie čia gerklėmis plyšojo dėl dvylikametės mergaitės, šiandiena jau suaugusios ir gyvenančios paprasta laiminga gyvenimą . Prašom Mariau į trybūna , ji laisva ir Jūsų paslaugoms .

stasys

visada jaudina kai ‘durniu laivo’ bocmanas griebiasi tokiu fraziu cit…’.. ir ne juristui yra aišku, kad jokiame tikrame teisme negali būti „sprendimo” ką nors traktuojant, kad „gali būti laikomas”…,yra juridinė nesąmonė, nes – kas „gali būti laikomas”, tas ne mažiau „gali būti ir nelaikomu…” puikiai išmokta juridinio fakulteto studento pirma pamoka , o ir xuilososija nuo 2022-09-16 nustojo būti tos EŽT konvencijos dalimi , Prašaliečiui galima tik paploti . Xuilososijos satrapo akimis EŽTT tikrai nustojo būti ‘tikru teismu’ .:))) Lietuva gali siekti teisingumo ir nesijaudindama ka apie jį galvoja ‘įtariamieji’ paskutinis žodis visada jiems bus suteiktas , netgi ‘netikrame’ teisme .

38
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top