Spaudos rėmimo fondas kovai su propaganda padalijo 134 tūkst. eurų

faktai.lt

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas (SRTRF), kuriam šiandien pradėjo vadovauti buvęs Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, liepos pradžioje žiniasklaidos priemonėms ir viešosioms įstaigoms išdalijo 134 tūkstančius eurų kovai su propaganda.

Pinigai buvo paskirstyti remiantis „Visuomenės informavimo saugumo“ konkurso rezultatais. faktai.lt redakcijai konkurso sąlygų SRTRF interneto puslapyje nepavyko rasti, per dvi dienas taip pat nepavyko susisiekti su fondo atstovais, nes nė vienu iš tinklapyje nurodytų telefonų niekas neatsiliepė.

Didžiausią fondo paramą – 34 tūkst. eurų – gavo viešoji įstaiga „Socialiniai ir kultūros projektai“, kuriai vadovauja Gražina Sviderskytė, pateikusi projektą, pavadintą „Panikos kambarys“.

Koks tai projektas, faktai.lt. redakcijai nepavyko išsiaiškinti, nes internete pateiktu įstaigos telefonu atsiliepia televizijos „Info TV“.

15 000 eurų buvo skirta viešajai įstaigai „Ketvirta versija“ už projektą „Karalius nuogas“. Šios įstaigos vadovė Teresa Zibolienė faktai.lt sakė, kad gautą paramą ketinama panaudoti televizijos laidų ciklui.

12 000 eurų SRTRF skyrė radijui M-1 už projektą „Lietuva. Buvo, yra ir bus“, 10 000 eurų atseikėta bendrovei „Tango reklama“ už projektą „Šiandien Lietuvoje“.

Tarp kitų žiniasklaidos priemonių, valstybės biudžeto pinigais ateityje besirūpinsiančių visuomenės informavimo saugumu, yra Vakarų Lietuvos vietos laikraščių leidėjų asociacija su projektu „Kritiškai mąstai – propagandą stabdai“, viešoji įstaiga „Kurier Wilenski“, pateikusi projektą „Kova su Rusijos propagandos pasekmėmis Vilniaus regione“ (5000 eurų), viešoji įstaiga „Aštuntoji diena“, kuri už 5000 eurų įgyvendins projektą „Ugdymas kaip priešnuodis propagandai“.

Naujasis SRTRF direktorius G.Songaila, paprašytas pakomentuoti šį konkursą, faktai.lt sakė, kad pati idėja nėra bloga.

„Pačią idėją, atsižvelgiant į dabartines realijas, būtų galima vertinti teigiamai, tiesa, galbūt jos įgyvendinimas galėjo būti geresnis“, – sakė G.Songaila.

faktai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top