„Stabdykime smurtą, už įvykdytą – reikalaukime atsakomybės“, – ragino protestuojai

Siūlome Aikštės TV bendradarbės Aušros Gabalytės reportažą apie rugpjūčio 13 dieną Medikų ir samdomų darbuotojų profesinių sąjungų surengtą protestą prie Karoliniškių poliklinikos. Tokiu piketu siekta atkreipti dėmesį į nuolatinius šios poliklinikos administracijos vykdomus įstatymų pažeidimus ir į psichologinio smurto taktikų naudojimą prieš šios poliklinikos kineziterapeutę, Lietuvos medikų profesinės sąjungos pirmininkę Albiną Kavaliauskaitę.

Tiesos.lt solidarizuojasi su A. Kavaliauskaite, kurios ilgametė kova už savo ir kitų darbuotojų teises – išskirtinis Lietuvoje atvejis, ir kviečia savo skaitytojus paremti ją – pasirašyti peticiją, kuria raginama stabdyti smurtą prieš Lietuvos medikų ir Karoliniškių poliklinikos profsąjungą bei jos lyderę. Peticijoje taip pat reikalaujama nustoti švaistyti mokesčių mokėtojų pinigus nesibaigiančiuose teismuose, nukreiptuose prieš silpnesniąją darbo santykių pusę, atlikti objektyvų konflikto tyrimą ir kviečiama inicijuoti įstatymą, numatantį atsakomybę už mobingą – psichologinį smurtą darbe. Peticija adresuota Respublikos prezidentei, Seimui, Sveikatos apsaugos ministerijai, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, Teisingumo ministerijai, Vilniaus miesto merui, Žmogaus teisių stebėjimo institutui.

Kad įstatymas prieš smurtą darbe yra išties reikalingas, 2012 m. konstatavo ir Higienos institutas. Jo duomenimis, Lietuvoje smurtą darbe patiria 40 proc. medikų ir 27 proc. mokytojų. Labai tikėtina, kad ir kitų profesijų darbuotojai patiria psichologinę prievartą ir pažeminimą darbe. Nelikime abejingi – palaikykime šią iniciatyvą.

Susipažinti su visu peticijos tekstu ir ją pasirašyti galima ČIA.

Daugiau Tiesos.lt publikacijų apie Albinos Kavaliauskaitės kovą prieš darbdavio savivalę ir smurtą:

Albina Kavaliauskaitė. Atleidimo iš darbo procesas Vilniaus Karoliniškių poliklinikoje

A.Kavaliauskaitė: toks susidorojimo scenarijus gali būti pritaikytas kiekvienam

Tiesos.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top