Štai čia Vokietijos ūkininkai blokuoja Žaliųjų partijos ministro keltą. Yra vaizdo įrašai

Grupė įpykusių ūkininkų sėkmingai užblokavo Vokietijos ekonomikos ministro Roberto Habeko (Robert Habeck) keltą jam grįžtant iš atostogų. Vokietijos ūkininkai yra pavargę nuo šios vyriausybės ir jos didinamų mokesčių, todėl grasina nuo pirmadienio rengti didžiulius protestus.

Ketvirtadienio vakarą Vokietijos keltų uoste Šliutzelyje (Schlüttsiel) vykusių įvykių vaizdai visoje Vokietijoje pateko į laikraščių antraštes.

Keltu plaukusiam ekonomikos ministras Robertui Habekui dėl ūkininkų blokados nepasisekė iš jo išlipti, ir jis turėjo grįžti į Halligo salyno Hogės (Hooge) salą, kur praleido atostogas. Tačiau vėliau namo jis sugrįžti galėjo- su policijos palyda.

Žaliųjų partijos politikai labai piktai sureagavo į Šlėzvigo-Holšteino ūkininkus, neleidusius jų partijos kolegai išlipti iš laivo. Žemės ūkio ministras Cemas Iozemiras (Cem Özdemir) juos pavadino „radikalais“ ir „fanatikais,“ kurie nori nuversti vyriausybę.

Užsienio reikalų ministrė Analena Baerbok (Annalena Baerbock), taip pat Žaliųjų atstovė, X socialiniame tinkle incidentą pavadino „išpuoliu prieš Roberto Habecko neliečiamumą“. Ji paragino Vokietijos ūkininkų asociaciją (DBV) atsiriboti nuo šio incidento.

Klimato ekstremistai iš Letzte Generation ir panašių organizacijų jau daug metų kelia chaosą Vokietijoje – blokuoja kelius, niokoja meno kūrinius ir pan. Tačiau Vokietijos kairieji šias grupuotes daugiau ar mažiau atvirai rėmė. Tuo pat metu tik nedaugelis federalinės vyriausybės narių pasmerkė dažnai žiaurius kairiųjų ekstremistų fizinius išpuolius prieš Alternatyvos Vokietijai (AFD) atstovus.

Vyriausybė paskelbė karą“

Šiuo metu Vokietijos vyriausybės reitingai yra prasti, o du iš trijų vokiečių ragina surengti naujus rinkimus.

Robertas Habekas kartu su visa likusia kairiųjų liberalų federaline vyriausybe siekia mažinti subsidijas ūkininkams ir didinti mokesčius. Tai sukėlė didelius protestus visoje šalyje.

Vyriausybė jau sutiko su kai kuriais ūkininkų reikalavimais, tačiau Ūkininkų asociacija tvirtina, kad šių priemonių nepakanka, ir planuoja nuo pirmadienio rengti savaitę truksiančius didelius protestus.

Asociacijos pirmininkas pareiškė, kad „vyriausybė paskelbė karą tiems, kurie gyvena iš žemės ūkio“.

Jis pažadėjo, kad jei padėtis nepasikeis, nuo sausio 8 d., kai turėtų prasidėti protestai, Vokietija išvys tai, „ko šalis niekada anksčiau nebuvo patyrusi“.

Šaltinis: friatider.se

4.4 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top