Stasys Jakeliūnas. Kodėl Lietuvoje kilo krizė ir kiek ji mums visiems kainavo

Šis video pasakojimas apie tai, kodėl Lietuvoje kilo krizė ir kiek ji mums visiems kainavo. Jis įrašytas prieš vizitą į Stokholmą. Gegužės 2 d. ten įvykę trys svarbūs ir dalykiški susitikimai (su Švedijos Finansų inspekcijos, Švedijos parlamento Finansų komiteto ir Švedijos centrinio banko vadovais) patvirtino, kad Lietuvos krizės tyrimas – ne tik būtinas, bet ir juda teisinga kryptimi.

Švedijoje krizės Baltijos šalyse aplinkybės ir pamokos vertintos net tris (!) kartus. Jiems tai kažkodėl svarbu, čia gi – didžiulis pasipriešinimas. Ten niekam nekilo abejonių, kad stambiųjų bankų vaidmuo sukeliant krizę buvo lemiamas, o įtaka jos padariniams – milžiniška.

Iš papildomos dokumentų analizės dabar aiškėja, kad VILIBOR tikrai buvo naudojamas bankų strateginiams tikslams pasiekti (kuo greičiau išvesti lėšas iš Lietuvos) ir tuo pat metu pasipelnyti Lietuvos žmonių sąskaita. Gana ramiai stebint Lietuvos bankui: tuomet jo vadovai dar bandė kelti abejones tokiais bankų veiksmais, o dabartinis valdybos pirmininkas aklai viską neigia. Tai darydamas jis pasitarnauja stambiesiems bankams. Todėl neatsitiktinai pasitikėjimas centriniu banku krenta.

Na, o dviejų TS-LKD kandidatų į prezidentus, kurie abu yra išeiviai iš to paties Lietuvos banko valdybos, tikslas – toliau viską slėpti ir neigti padedant koncerno MG Baltic valdomiems TV kanalams.

Teisybę sakė V. Vasiliauskas – „etika ir moralė – ne šio pasaulio dimensijos“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
19 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
19
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top