STI
Sveikatos teisės institutas (STI) ragina Vyriausybę nedaryti skubotų sprendimų dėl 5–11 metų vaikų skiepijimo nuo COVID-19.
„Jeigu Europos vaistų agentūros išvados dėl 5–11 metų vaikų skiepijimo nuo COVID 19 būtų palankios, reikia kruopščiai apsvarstyti, kokiais atvejais gali būti tikslinga siūlyti skiepytis vaikams, išnagrinėjus Europos vaistų agentūros pateiktus argumentus“, – sako STI ekspertai.
„Skiepijant vaiką būtina įvertinti vakcinos jam duodamą naudą ir keliamą riziką, bet nenaudoti vaikų vakcinacijos procentui padidinti“, – primenama STI straipsnyje. „Būtina atsižvelgti į tai, kad vakcinos naudos ir rizikos santykis persirgusiems neįvertintas, todėl jų skiepijimas būtų nepagrįstas mokslu ir neetiškas. Sprendimą dėl skiepo turi priimti tėvai ir negali būti taikomos jokios diskriminacinės priemonės dėl jų pasirinkimo“, – pabrėžiama jame.
Sveikatos teisės institutas taip pat ragina atkreipti dėmesį ir į kitas COVID-19 valdymo priemones, „kadangi nors Lietuva paskiepijo didžiausią gyventojų procentą iš 11 pokomunistinių ES valstybių, tačiau COVID-19 laikotarpiu gyventojus apsaugojo beveik blogiausiai iš jų visų (užimą antrą blogiausią vietą tarp šių valstybių pagal mirtingumo padidėjimą)“.
Straipsnyje pastebima, kad labai dažnais atvejais po skiepo vaikai patiria nesunkių, bet nemalonių trumpalaikių sveikatos sutrikimų, tad dėl šios ir daugelio kitų straipsnyje išvardintų priežasčių, instituto ekspertų manymu, Vyriausybei nereikėtų priimti skubotų sprendimų.