Stiprėjanti opozicija verčia Pagėgių valdžią „kvailioti“ (video)

meslaisvi.lt

Sausio 28 dieną galima skelbti Pagėgių savivaldybės „juoduoju ketvirtadieniu“. Šią dieną buvo įgyvendintas ilgai valdančiųjų kurtas planas nutildyti posėdžių metu norinčią kalbėti opoziciją.

Iki šiol kiekvienu svarstomu taryboje klausimu visi tarybos nariai galėjo pasisakyti iki 5 min., tokia pačia teise pasinaudoti buvo galima dar kartą opozicijos ar frakcijos vardu, tačiau nuo sausio 28 d. šis laikas ženkliai sutrumpės. Opozicijos ir frakcijos vardu daugiau kalbėti niekas negalės, o asmeniškai kiekvienas tarybos narys galės pasisakyti tik vieną minutę.

Tačiau tai dar ne pats skaudžiausias smūgis Pagėgių demokratijai. Kitą „niuksą“ ji gavo kitu tarybos veiklos reglamento pakeitimu. Nuo šio „juodojo ketvirtadienio“ per kiekvieną paruošto sprendimo pristatymą tarybos nariai turės tik 30 sekundžių užduoti klausimą jį ruošusiam specialistui. Per tą laiką teks suformuluoti paklausimą taip, kad ruošėjas suprastų, ko jo klausiama.

Ne kartą įsitikinta: savivaldybės specialistai sunkiai suprasdavo, ko jų klausia tarybos nariai, ir per ilgesnį laiką. Beje, šiame posėdyje įvyko tas pats. Reglamento pakeitimus ruošusi jauna teisės magistrė Raminta Golubovskienė niekaip negalėjo rasti atsakymo į opozicijos lyderio E.Kuturio klausimą, kodėl iškilo būtinybė apriboti laiką, nors buvo perklausta net tris kartus.

Po „tvarkiečių“ daugumos patvirtinto reglamento keitimo visi opozicijos atstovai vieningai paliko posėdžių salę, tolimesniuose sprendimų svarstymuose jie dalyvauti atsisakė, tačiau prieš išeidami daugelis jų šiuo klausimu išsakė savo nuomonę:

E.Dargužas: „Visuomenė turi galimybių vis mažiau mus išgirsti, o pakeitę Tarybos posėdžių veiklos tvarką valdantieji nori visiškai mus užčiaupti“.

E.Kuturys: „Kitose savivaldybėse vienam klausimui skiriama net iki 30 min., leidžiama kalbėti net iki 7 min., replikuoti leidžiama ne tik prieš balsavimą, bet ir po jo, yra rekomendacijos išleistos, kaip turėtų vykti sprendimų svarstymai, o Pagėgiuose tik ir ieškoma, kaip nutildyti oponentus. Niekas neatsako tiesiai, kodėl iškilo būtinybė trumpinti laiką – tarsi Pagėgiuose tarybos posėdžiai vyktų visą dieną“.

E.Krikščiūnas: „Sena liaudies patarlė kalba, kad ginčuose gimsta tiesa. Tam mes ir renkamės čia, kad ne tik kilnotume ranką, bet spręstume klausimus, spręstume problemas. Aš esu senas politikas ir dalyvavau politinėje veikloje nuo nepartinio bloko dar senais laikais, kai visi kėlė ranką ir viskas buvo gerai. Priimdami tokį sprendimą mes einame ne į priekį, ne į demokratiją, bet grįžtame atgal. Šiandieninis valdančiųjų politinis supratimas – kas gali paneigti – yra nekvalifikuotas. Manau, kad tarp valdančiųjų yra puikių politikų, bet jie kažkodėl eina pasroviui ir į viską žiūri abejingai. Jeigu tokiu keliu partija eis ir toliau, ji greičiausiai grius iš vidaus“.

R.Kelneris: „Šiuo klausimu aš nutariau balsuoti ir balsuoti prieš. Manau, tą padarys daugelis, kurie galvoja apie demokratiją“.

V.Gečienė: „Aš pritariu kolegų nuomonei ir noriu pasakyti, kad Pagėgiuose demokratijos nėra ir iš tikrųjų bandoma užčiaupti visus“.

Šio klausimo svarstymo ypatumus plačiau galima pažiūrėti video medžiagoje:

meslaisvi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top