„Stop TTIP“ kampanijos tarptautinis seminaras „Ar transatlantinė sutartis išgelbės mus nuo Rusijos?“

Birželio 25 d., ketvirtadienį, 12 val. viešbutyje „Amberton“ (L.Stuokos-Gucevičiaus g. 1, Vilniuje) įvyks „Stop TTIP“ kampanijos organizuojamas seminaras apie ES ir JAV laisvosios prekybos sutartį (angl. santr. TTIP).

Pasigirdus aiškinimų, kad Europos Sąjungai pasirašius laisvosios prekybos sutartį su JAV Lietuva užsitikrins Amerikos ir NATO apsaugą nuo Rusijos agresijos, „Stop TTIP“ nusprendė suorganizuoti seminarą, paneigiantį šį mitą.

Ką ši sutartis išties reikštų Rusijos karo su Ukraina ir galimos Rusijos agresijos prieš Lietuvą kontekste? Kam ji iš tiesų naudinga ir kokios žalos atneštų Lietuvos gamintojams, augintojams ir vartotojams?

Seminare aiškinsimės, ar tikrai Lietuvai būtų naudinga Transatlantinė prekybos ir investicijų partnerystės sutartis, dėl kurios dabar slaptai derasi Europos Komisija ir Jungtinių Amerikos Valstijų pramonės lobistai. Sužinosime, kaip šios sutarties pagrindu veiks investicijų apsaugos mechanizmas, įgalinantis korporacijas skųsti Lietuvą arbitražiniams teismams dėl griežtesnių aplinkosaugos ir maisto saugos reikalavimų, kaip veiks netarifinių apribojimų naikinimas, tokių kaip parama ekologiškiems produktams, sveiko maisto reikalavimai mokyklose ir daugelis kitų permainų, naudingų korporacijoms, bet ne visuomenei.

„Stop TTIP“ kampanijoje dalyvauja beveik 500 organizacijų iš visos Europos Sąjungos. Šis tarptautinis seminaras yra „Stop TTIP“ kampanijos informacinio turo po Baltijos šalis dalis.

Įėjimas į seminarą laisvas. Seminaras vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Numatoma seminaro programa:

12.00 – Atidarymas.

12.10„Stop TTIP“ kampanija ir savarankiškai organizuojama Europos Piliečių Iniciatyva / Laura Gintalaitė, „Stop TTIP“ kampanijos koordinatorė, Lietuva

12.20Kas nerimauja dėl transatlantinės sutarties: Vladimiras Putinas ar Europos piliečiai? Mitai ir realybė apie TPIP / Jürgen Maier, Aplinkosaugos ir darnaus vystymosi forumo direktorius, Vokietija

12.50Reguliavimo bendradarbiavimas pagal TPIP: kad įstatymai būtų kuo prastesni / Lora Verheecke, Corporate Europe Observatory (CEO) tyrėja, Belgija.

13.20 – GMO, pesticidų pramonė ir TTIP – vienose rankose / Andrejus Gaidamavičius, Lietuvos žaliųjų judėjimo tarybos narys, Europos Parlamento nario Bronio Ropės padėjėjas aplinkosaugos ir maisto saugos klausimais

13.40 – Kavos pertrauka

14.00Investuotojo-valstybės ginčų sprendimo mechanizmas ES ir JAV laisvosios prekybos sutartyje ir dvišalė Lietuvos-JAV investuotojų apsaugos sutartis / Gus Van Harten, Osgoode Hall Teisės Universiteto profesorius, Jungtinės Amerikos Valstijos

14.20–16.00 – Diskusija, papildomi klausimai pranešėjams

Renginį ves publicistas, vertėjas Karolis Klimka.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top