„Stop TTIP“ kampanijos tarptautinis seminaras „Ar transatlantinė sutartis išgelbės mus nuo Rusijos?“

Birželio 25 d., ketvirtadienį, 12 val. viešbutyje „Amberton“ (L.Stuokos-Gucevičiaus g. 1, Vilniuje) įvyks „Stop TTIP“ kampanijos organizuojamas seminaras apie ES ir JAV laisvosios prekybos sutartį (angl. santr. TTIP).

Pasigirdus aiškinimų, kad Europos Sąjungai pasirašius laisvosios prekybos sutartį su JAV Lietuva užsitikrins Amerikos ir NATO apsaugą nuo Rusijos agresijos, „Stop TTIP“ nusprendė suorganizuoti seminarą, paneigiantį šį mitą.

Ką ši sutartis išties reikštų Rusijos karo su Ukraina ir galimos Rusijos agresijos prieš Lietuvą kontekste? Kam ji iš tiesų naudinga ir kokios žalos atneštų Lietuvos gamintojams, augintojams ir vartotojams?

Seminare aiškinsimės, ar tikrai Lietuvai būtų naudinga Transatlantinė prekybos ir investicijų partnerystės sutartis, dėl kurios dabar slaptai derasi Europos Komisija ir Jungtinių Amerikos Valstijų pramonės lobistai. Sužinosime, kaip šios sutarties pagrindu veiks investicijų apsaugos mechanizmas, įgalinantis korporacijas skųsti Lietuvą arbitražiniams teismams dėl griežtesnių aplinkosaugos ir maisto saugos reikalavimų, kaip veiks netarifinių apribojimų naikinimas, tokių kaip parama ekologiškiems produktams, sveiko maisto reikalavimai mokyklose ir daugelis kitų permainų, naudingų korporacijoms, bet ne visuomenei.

„Stop TTIP“ kampanijoje dalyvauja beveik 500 organizacijų iš visos Europos Sąjungos. Šis tarptautinis seminaras yra „Stop TTIP“ kampanijos informacinio turo po Baltijos šalis dalis.

Įėjimas į seminarą laisvas. Seminaras vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą.

Numatoma seminaro programa:

12.00 – Atidarymas.

12.10„Stop TTIP“ kampanija ir savarankiškai organizuojama Europos Piliečių Iniciatyva / Laura Gintalaitė, „Stop TTIP“ kampanijos koordinatorė, Lietuva

12.20Kas nerimauja dėl transatlantinės sutarties: Vladimiras Putinas ar Europos piliečiai? Mitai ir realybė apie TPIP / Jürgen Maier, Aplinkosaugos ir darnaus vystymosi forumo direktorius, Vokietija

12.50Reguliavimo bendradarbiavimas pagal TPIP: kad įstatymai būtų kuo prastesni / Lora Verheecke, Corporate Europe Observatory (CEO) tyrėja, Belgija.

13.20 – GMO, pesticidų pramonė ir TTIP – vienose rankose / Andrejus Gaidamavičius, Lietuvos žaliųjų judėjimo tarybos narys, Europos Parlamento nario Bronio Ropės padėjėjas aplinkosaugos ir maisto saugos klausimais

13.40 – Kavos pertrauka

14.00Investuotojo-valstybės ginčų sprendimo mechanizmas ES ir JAV laisvosios prekybos sutartyje ir dvišalė Lietuvos-JAV investuotojų apsaugos sutartis / Gus Van Harten, Osgoode Hall Teisės Universiteto profesorius, Jungtinės Amerikos Valstijos

14.20–16.00 – Diskusija, papildomi klausimai pranešėjams

Renginį ves publicistas, vertėjas Karolis Klimka.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
čia dabar....

tiesos.lt reklamuoja ir proteguoja KGBistinius renginius?

ruta

Tiesos portalas ne jusu , koncervu mados , kai saukdami- rusai puola ,i prezidentus brutaliai proteguoja ir reklamuoja Tarybinio komunistinio -KGB rezimo uolia funkcioniere ,o ideinis vadas -Tarybinis profesorius ,papuoles i Sajudi , pasiulitas KGB agento ‘Jozo’ Cepaicio .O kadangi izulumo siai seimineliai netruksta , tai ir dabar lipama per galvas , net savo partieciams .

va va - nemokšos rašo

net gaila tų raudonųjų rūtų – lietuviškai taip ir neišmoko 🙂

Beta > čia dabar....

Iš kur tamsta žinai, kad renginys KGB-istinis?
Bent jau tarp pranešėjų nei vieno konservatoriaus nematau. Visi arba jauni žmonės, arba užsieniečiai.

Nereikia mums

gelbėtis nuo Rusijos,tiesiog turim pakentėti,kol Rusija užaugs ar bent kiek paaugs.Nors tuo pačiu galim daug mokytis iš jų eilinių žmonių,šviesuomenės.

Jonas

Tokiai mažai ir JAUNAI šaliai kaip Lietuva aišku kad NAUDINGA LAISVBOS PREKYBOS SU JAV SUTARTIS. Didžiosioms šalims su nusistovėjusiomis ekonominėmis struktūromis gali būti naudinga gali būti ne. Lietuvai laisva apyvarta tiek importo tiek eksporto būtų tik į naudą Lietuvos privačiai iniciatyvai. Amerikietiškos įrangos, konkurencingos EU pigesnis įvežimas, lietuviškos produkcijos pigesnis išvežimas – tai tik nauda kaip ir 2×2=4. EU bendruoju masteliu gal ir nenaudinga, bet mes privalome būti už Lietuvos interesą. O dėl Rusijos, jos agresijos fone, ši sutartis nė prie ko, saugumo mnepadaugės ir nesumažės. Tačiau Rusijos pašonėje gaminti pigesnę lietuvišką produkciją pigesnės amerikietiškos įrangos dėka- privalumas!

Letas Palmaitis: GMO jau naikina mus fiziškai 2

AVEBE PRODUKTAI (olandiškai ir gale – angliškai, kur aiškėja tiesa]… http://www.seedtoday.com/articles/BASF_and_AVEBE_Partner_to_Produce_Genetically_Optimized_Starch_Potatoes-103066.html http://www.potatopro.com/news/2007/avebe-wil-veldproef-met-gmo-aardappel-op-120-hectare Avebe wil veldproef met GMO aardappel op 120 hectare Avebe wants field trials with GMO potato on 120 acres Aardappelzetmeelconcern Avebe wil een veldproef met genetisch gemodificeerde aardappelen met een verlaagd amylosegehalte uitvoeren. Het bedrijf heeft hiervoor een vergunning bij het ministerie van VROM aangevraagd. In totaal moeten de proefvelden zo’n 120 hectare beslaan. Potato starch Avebe Group will conduct a field trial of genetically modified potatoes with a reduced amylose content. The company has applied for a permit from the Ministry of Environment. In total, the trials should cover about 120 hectares. AKTYVISTAI SUNAIKINO BANDITŲ LAUKUS: http://www.gmwatch.org/latest-listing/1-news-items/1061-dutch-activists-destroy-1000-gm-seed-potatoes-2072004 Dutch activists destroy 1,000 GM seed potatoes (20/7/2004) Dutch activists… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis: GMO jau naikina mus fiziškai 1

Nustebau išvydęs Maximoje atpigintų salotų sudėti: visur „perdirbtas krakmolas“. Pažiūrėjau etiketes ant konditerijos: tas pats! Skaitykime etiketes, kol dar rašo! Dabar MELAI https://gmolt.wordpress.com/2007/10/24/modifikuotas-krakmolas-nera-genetiskai-modifikuotas/ Modifikuotas krakmolas nėra genetiškai modifikuotas spalio 24, 2007 at 8:58 pm Į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą kreipiasi vartotojai, norėdami sužinoti, kas gi yra tas „modifikuotas krakmolas“ ir ar jis yra genetiškai modifikuotas produktas. Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjos Aušros Išarienės, genetiškai modifikuoti produktai yra visiškai kas kita nei cheminiu būdu modifikuoti produktai, pvz., modifikuotas krakmolas. Modifikuotas krakmolas yra toks krakmolas, kurio MOLEKULĖJE YRA PAKEISTOS KELIOS JUNGTYS [Klausimas: kurios ? Kaip?]. … Jo gali būti įdėta į vaisių tyreles, pramoniniu būdu pagamintas kruopų, vaisių košes, skirtas kūdikiams ir mažiems vaikams. Krakmolas naudojamas kaip… Skaityti daugiau »

sviestas

>2015-06-25 13:44, čia apie tai kad sviestas nėra sviestuotas?

Ziurkes po GMO maisto
Ziurkes po GMO maisto

O del rusai puola tai butent Ukrajina ir buvo paskirta kaip GMO augalu plantacija.

Jonas

Nepradėkime išgalvotų demagogijų dėl GMO, – šio tipo produktai neprais jei Lietuva tam parodys savo valią. Sutaris tam ir yra sutartis, ne absoliutinė laisvė visiems ir saviems ir svetimiems elgtis kaip nori. Pasakėlės dėl investicijų apsaugos grėsmės teismuose marotonų etc…etc… Mano manymu arba taip mąsto apsirūkę kvailiai arba visa tai yra nupirktų judošių propaganda… Vakarietiška ekonomika susiduria su Kinijos ekonominiu iššūkiu. Rusija čia nė prie ko- tai nykštukas nieko nelemiantis pasaulyje. tik su ugdoma didžiule neapykanta visam aplinkiniam civilizuotam pasauliui..

to Jonas

Jau jukas pro asaras, šio tipo produktai neprais jei Lietuva tam parodys savo valią. Sutaris tam ir yra sutartis…

Cia del rusai puola
ir dar rusai puola
Jonas

Žiūriu ir netikiu: sovietinių-kgbistinių-putlerinių idiotų gretos pamėgo ne tik ekspertai eu, bet ir tiesos tinklapėlį.Visai Rytų Europai naudinga Laisvos prekybos sutartis su JAV. Su sutatimi atsiveria naujos galimybės investicijoms iš JAv. Rusija ne visada bus šizofreniško kremlino valda ir ne visada su psicho pirštu ant atominio mygtuko.Ekonomiškai nors ir silpna ir nevykėlė, bet visgi 150 mln rinka pridėkime dar Ukrainos , Baltarusijos rinką, galima sakyti yra stimulas investicijoms. Be to ten kur Amerikos kapitalas bus įkėlęs tvirtą koją , joks putleris ar kitas kremlinų šizofrenikas nė nepamąstys apie jokį sukarksėjimą, žinodamas kad jo „žaliažmogė kyška tonka” stoti prieš JAV…

To Jonas

Tu apsimetineji ar ideologinis rusofobas iki religinio fanatizmo? Globalistanas dar niekur mokyklos ne pastate! Ir nesa ideologija nieko nekontroliojama liberalizma (korporaciju valdzia)…

rusai puola
To Jonas       2015-06-26 14:15

Ką tamsta Joneli niekus rašai apie investicijas.
Kas investuos į šalį, kur kiekvieną dieną rusai puola 🙂 juokdarys tamsta.Pats sau prieštarauji.

konspirologija, Boyeng=WW3

https://www.youtube.com/watch?v=Dgx86rsNNs0 Pazirekit visas laidas uz birzelio men.!

konspirologija, Putinas=Taika
Jonas

Dėl „rusai puola” – Rusijos kremlinai tik su liežuviu drąsūs.Prieš NATo jiems kaip varlei prieš jautį. O dėl investicijų- jos jau yra ir jos ateina.Amerikoniškoms investicijoms laisvos prekybos sutartis būtų milžiniškas postūmis. Laisvos prekybos sutartis turi priešininkų abiejose atlanto pusėse. Realiai Nelaisvos prekybos ir laisvos prekybos paskaičiavimus atlikus , mano nuomone, abu super ekonominiai dariniai mokestiniu atžvilgiu beveik nesiskiria. Biurokratijos, suvaržymų našta gulasi ir ant piliečių ir ant verslo.kai dempingas- antidempingas šiuolaikiniame pasulyje yra visuotinai pripažintas nemoraliais, muitinis trupinimąsis deklaravimas įforminimas- kontrolė yra nonsensas, neatnešantis jokios ekonominės naudos abiem pusėms. Amerika turėtų labiau bijoti laisvos prekybos sutarties dėl rytinės Europos didesnio korupcijos lygmens. bet jei EU šią ydą sprendžia be panikos, amerikonai , sugebantys analizuoti situacijas, taipogi neturėtų tapti nuskriaustaisiais.Globalizacija… Skaityti daugiau »

Jonai ne pik! :)
23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top