Stovykla: 8000 ar 15000 vagneriečių? Bazė netoli Osipovičių baigta

BBC paskelbė naujausias palydovines nuotraukas, kuriose užfiksuota vietovė prie Cel kaimo netoli Osipovičių, vietoje, kurioje anksčiau buvo įsikūręs karinis dalinys. Nuotraukose matyti, kad lauko stovykla, kurioje, kaip tikimasi, bus dislokuoti Vagnerio PMC samdiniai, jau baigta statyti. Stovykloje pastatyta apie 298 palapinės, apskaičiavo @Hajun_BY.

Leidinio skaičiavimais, stovykloje galės apsistoti apie aštuonis tūkstančius žmonių. Tai sutampa su Rusijos leidinio “Verstka” duomenimis ir pranešimais apie užsakymus Baltarusijos įmonėms.

Tuo pat metu “Svaboda” turi ir kitokių skaičiavimų. Jų ekspertas skaičiuoja, kad moderniose palapinėse gali tilpti ne mažiau kaip 50 žmonių. Leidinys mano, kad stovykla gali priimti iki 15 tūkst. samdinių.

Baltarusijos ekskliuzyvas: Vagneris.

Šaltinių teigimu, į Baltarusiją atvyks apie 6000 “Vagner” kovotojų. Dauguma jų vėliau bus išsiųsti į Afriką ir kitas šalis. Nedidelė dalis liks ir dirbs pagal “Wagner” sutartį su Baltarusijos gynybos ministerija kaip instruktoriai, “dalindamiesi kovine patirtimi” SDF bei oro pajėgų mokymo centruose ir daliniuose.

Lukašenka visus su tuo supažindino, sprendimą priėmė vienas bendraudamas telefonu su Putinu. Savo aplinkai jis pasakė: “Aš gelbėju mūsų vaikinus, taikdarius, kuriuos turiu pasiųsti į mėsmalę, dėl jų esame per žingsnį nuo karo, Osipovičiaus kariškiai ir penktoji specialiųjų pajėgų brigada Marijinoje Gorkoje jais pasirūpins ir t.t.” Niekas nedrįso prieštarauti….

Absoliučiai visi, išskyrus zombius tiek AP, tiek valdžios bloke, supranta, kad tai gali baigtis blogai…

Prigožinas pasirašo naujas sutartis su “Seaman” (Šeimanas) ir stiprina partnerystę.

Būtent Šeimanas iš pradžių paskambino Prigožinui ir išvedė Lukašenką į tiesioginį pokalbį su Prigožinu. Prigožinas, Šeimanas ir Viktoras Lukašenka jau daugiau kaip trejus metus turi bendrą verslą; jie kartu kasa vertingas naudingąsias iškasenas Afrikoje.

Schema: Prigožinas suteikia galios apsaugą, Šeimanas – išteklius, Lukašenka – kapitalą. Dėl šios priežasties Šejmanas prieš metus apribojo savo PMC plėtrą, nes Prigožinas neįsileido konkurentų iš “Bulbašo” į Afriką.

Rezultatas: “Wagner” būstinė laikinai įsikūrė Minske, taip pat ten organizuotas “Wagner” transporto aviacijos “desantas” Afrikoje. Lukašenka pažadėjo “Wagner” specialiosioms pajėgoms, kurios apmokys Baltarusijos gynybos ministerijos SDF, baltarusiškus pasus. Prigožinui taip pat buvo pažadėta pilietybė.

Išvada: Lukašenka paverčia Baltarusiją terorizmo rėmėja valstybe…

Parengė Stasys Kaušinis

3.4 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top