Suomijos „Laisvės konvojus“ reikalavo ne tik pandeminių suvaržymų panaikinimo, bet ir mažesnių degalų kainų

Karolina Mikaliūnė, Laikmetis.lt naujienų redaktorė

Suomijos policija prie Helsinkio parlamento pastato sulaikė 55 protestuotojus, kurie protestavo prieš COVID-19 apribojimus ir dideles degalų kainas, šeštadienį pranešė šalies policija.

Įkvėpti Kanados sunkvežimių vairuotojų ilgai besitęsiančio atkaklaus protesto, kuris paralyžiavo Otavos gyvenimą, Suomijos laisvės konvojaus protestuotojai išreiškė pilietinį nepritarimą ir „pilietinę sumaištį“.

„Policija iš Mannel Haiminty gatvės atitraukė dešimtis automobilių ir suėmė 55 žmones. Du suimtieji įtariami smurtiniu pasipriešinimu policijos pareigūnams“, – sakoma policijos pareiškime.

Pasak policijos, po protesto anksti šeštadienį eismas Helsinkyje visiškai atsigavo.

Protestuotojų netenkina ne tik pandeminiai suvaržymai, bet ir degalų kainos

Penktadienį Helsinkyje prasidėjusios protesto akcijos „Convoy Finland“ dalyviai teigė, kad nepritaria pandeminiams apribojimams šalyje ir didelėms degalų kainoms. Protestas vyko vakare.

Pasak organizatorių, protestas turėtų tęstis ir šeštadienį nuo 10 iki 22 val.

Tarp protestuotojų reikalavimų – pandeminių suvaržymų Suomijoje panaikinimas, taip pat degalų kainų mažinimas 50 proc. ir dabartinės vyriausybės atsistatydinimas.

Organizatoriai pranešė policijai, kad, siekdami įgyvendinti savo reikalavimus, jie ketina taikyti pilietinio nepaklusnumo taktiką. Policija teigė mananti, kad siekiama blokuoti eismą į Helsinkio centrą ir iš jo.

Policija uždraudė sunkiasvorėms transporto priemonėms įvažiuoti į centrą

Policija skyrė papildomų išteklių protestui suvaldyti ir uždraudė sunkiasvorėms transporto priemonėms įvažiuoti į miesto centrą. Norint įvažiuoti į teritoriją, kurioje sostinės centre galioja apribojimai, ilgesnėms nei 12 metrų ilgio transporto priemonėms reikia specialaus leidimo.

Policija paragino norinčius išreikšti savo nuomonę tai padaryti Piliečių aikštėje priešais parlamentą.

Gyventojai buvo informuoti apie eismo sutrikimus

Helsinkio policija kol kas nepateikė skaičiavimų, kiek dalyvių buvo proteste, tačiau teigė mananti, kad renginys gali sukelti didelių ir ilgai trunkančių eismo sutrikimų.

Feisbuke esančioje grupėje „Convoy Finland 2022″ šiuo metu yra apie 63 000 narių.

Policija rekomendavo vairuotojams vengti miesto centro nuo penktadienio vakaro iki protesto akcijos pabaigos ir teigė, kad realiuoju laiku teiks naujausią informaciją savo tviterio paskyroje.

Gyventojai buvo įspėti, kad Helsinkio centre gali vėluoti viešasis transportas.

Sausio viduryje Suomijos vyriausybė paskelbė, kad mėnesio pabaigoje, atsižvelgdama į didėjantį ligoninių užimtumą, dviems savaitėms pratęs COVID-19 suvaržymus.

Suomijos vyriausybė netrukus sušvelnins apribojimus restoranams ir susirinkimams

Suomijos ministrės pirmininkės Sannos Marin (Sanos Marin) vyriausybė nusprendė nuo pirmadienio, vasario 14 d., gerokai sušvelninti apribojimus restoranams ir viešiems susibūrimams šalyje.

Trečiadienį po vyriausybės posėdžio S. Marin pareiškė, kad nuo šios datos restoranams bus leidžiama aptarnauti lankytojus iki 23 val. vakaro ir atsidaryti anksčiau nei 12 val. ryto, neatsižvelgiant į tai, ar jie daugiausia prekiauja maistu, ar alkoholiu. Ji pridūrė, kad kiti taikomi apribojimai bus panaikinti kovo 1 d.

Vyriausybė taip pat nusprendė paraginti savivaldybes ir regionines valstybės valdymo institucijas vasario 14 d. atsisakyti visų susirinkimų apribojimų.

„Vyriausybė rekomenduoja savivaldybėms ir regioninėms valstybės valdymo institucijoms nuo vasario 14 d. visiškai atsisakyti susirinkimų apribojimų, kad renginiai, kultūrinė ir sportinė veikla būtų galima plačiausiu mastu“, – pareiškė Suomijos premjerė. „Žinoma, higienos nurodymai liks galioti. Be to, šį klausimą atidžiau aptars koronaviruso darbo grupė.“

Covid-19 pasas bus stabdomas neribotam laikui. Premjerė sako, kad pasas naudojimas siekiant apriboti pagrindines neskiepytų asmenų teises nėra nei būtinas, nei proporcingas vyraujant epidemiologinei situacijai.

Nepaisant to, Suomijos vyriausybė, atsižvelgdama į būsimus pokyčius, toliau rengs pasą reglamentuojančius teisės aktus.

Suomijos premjerė mano, kad Suomija pagal epidemiologinę situaciją maždaug dviem savaitėmis atsilieka nuo Danijos ir Norvegijos. Todėl apribojimų sušvelninimo grafikas leis stebėti, kaip situacija vystosi kitose pasaulio šalyse.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top