Švedijoje raginama atleisti kunigus, kurie nesutinka laiminti gėjų santuokų

laikmetis.lt

Švedijos liuteronų Bažnyčioje pasigirdo balsų, kad kunigai, nesutinkantys laiminti tos pačios lyties asmenų santuokų, turėtų būti atleisti. Tuo tikslu bus siūloma papildyti Bažnyčios potvarkį – Švedijos Bažnyčios nuostatus.

Šį pasiūlymą inicijavo Bažnyčios vadovybei priklausanti Socialdemokratų grupė. Socialdemokratas Jesperas Enerothas (Jesperas Enerotas) teigia, kad kiekvienas, kuris diskriminuoja kitus dėl lyties, amžiaus, etninės priklausomybės ar seksualinės orientacijos, netinka būti kunigu. Apie tai praneša portalas „Vart Land“. J. Enerothas paprašė Bažnyčios valdybos ištirti galimybę įgyvendinti tokią taisyklę.

Bažnyčios parlamente šiam pasiūlymui pritaria Centro partija, Vänsteren ir Atviroji bažnyčia. Kartu šios frakcijos sudaro daugumą. Tačiau Bažnyčios susirinkimo delegatai nėra saistomi savo partijos pozicijos. Jie gali balsuoti laisvai, todėl pasiūlymas gali būti atmestas.

Tačiau prieš Švedijos Bažnyčios susirinkimui balsuojant dėl pasiūlymo, jį turi išnagrinėti mokytojų taryba. Ši neturi įpareigojančio balso. Jei komisija atmeta pasiūlymą, bažnytinis susirinkimas vis tiek gali jį priimti ir įgyvendinti. Tam reikia, kad jam pritartų 75 proc. delegatų.

Kyrkans Tidning praneša, kad mokomoji taryba turi priekaištų pasiūlymui, tačiau visiškai jo neatmeta. Pasak tarybos, jau dabar yra galimybių vyskupams įsikišti, jei jie mano, kad kunigas diskriminuoja.

Pasiūlymas būtų Bažnyčios susirinkimo išdavystė, teigia Švedijos Frimodig kyrka, Švedijos Bažnyčios liberalios nominacijos grupės, atstovai. Apie tai praneša agentūra Dagen. Kai 2009 m. Švedijos Bažnyčia leido tuoktis tos pačios lyties poroms, ji taip pat nustatė, kad kunigams leidžiama susilaikyti nuo tokios santuokos šventinimo. „Tuomet buvo pažadėta, kad klasikinį požiūrį į santuoką turintys asmenys turi jurisdikciją Švedijos Bažnyčioje, o dabar jie nori juos pašalinti. Daugelis tai išgyventų kaip didžiulę išdavystę, nevertą krikščioniškos Bažnyčios“, – sako Torkelis Lindahlis (Torkelis Lindalis) iš organizacijos Frimodig kyrka.

Be to, su Švedijos Bažnyčia susijusi Evangelikų liuteronų misija prieštarauja šiam pasiūlymui, nes jis „privers daugelį kunigų eiti prieš savo tikėjimą ir sąžinę“.

Kaimyninėje Norvegijoje diskusijos dėl kunigų, atsisakančių šventinti tos pačios lyties asmenų santuokas, kol kas nevaidina jokio vaidmens, rašo Vart Land. Laisvosios bažnyčios valdybos narė Therese Egebakken tuo džiaugiasi. Laisvoji bažnyčia yra konservatyvus Norvegijos Bažnyčios narių, kurie laikosi tradicinio požiūrio į lytiškumą ir santuoką, tinklas. „Pirmas dalykas, kurį pagalvoju apie pasiūlymą, yra: Ar tai tikrai tiesa? Tai neįtikėtina.“ Pasak Egebakken, šis sprendimas yra nedemokratiškas. Ji mano, kad tos pačios lyties asmenų santuokos yra tikėjimo reikalas. „Jei tai bus priimta, tai tikrai bus religijos laisvės apribojimas“.

Norvegijoje vadinamasis Santuokos įstatymas reglamentuoja, kad kunigai turi laisvę atsisakyti palaiminti tos pačios lyties asmenų santuoką.

Šaltinis: CNE

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top