Švedijoje terorizmo grėsmės lygis padidintas iki keturių

Švedijoje terorizmo grėsmės lygis padidintas iki keturių, t. y. antro aukščiausio lygio pagal penkių balų skalę. Ketvirtas lygis reiškia „didelę grėsmę”, o tai rodo, kad yra labai didelė tikimybė, jog potencialūs nusikaltėliai ketina ir gali įvykdyti išpuolį ir kad egzistuoja konkreti grėsmė Švedijai, praneša „The Local”.

Tai pirmas kartas nuo 2016 m., kai Skandinavijos šalies vidaus saugumo tarnyba SAPO pakėlė pavojaus lygį iki tokio, rašo AP. „Švedija iš svarstytino teroristinių išpuolių taikinio tapo prioritetiniu taikiniu”, – spaudos konferencijoje sakė SAPO vadovė Charlotte von Essen.

Šis pranešimas paskelbtas praėjus vos kelioms dienoms po to, kai teroristinė grupuotė „Al Qaeda” paragino savo šalininkus surengti teroro išpuolius Švedijoje ir Danijoje keršijant už Korano deginimo seriją. Abi Šiaurės šalys buvo smarkiai kritikuojamos musulmoniškų šalių už tai, kad leido antiislamiškų pažiūrų aktyvistams viešai deginti šventąją islamo knygą Koraną. Stokholmas ir Kopenhaga iki šiol atmetė prašymus uždrausti deginimą, remdamosi žodžio laisvės įstatymais, tačiau neatmetė galimybės įsikišti, jei iškiltų grėsmė nacionaliniam saugumui, o taip gali nutikti dabar.

„Terorizmo grėsmės lygio padidinimas atliekamas siekiant didinti sąmoningumą, kad grėsmė, kurią matome, kurį laiką išliks, ir visuomenė turi stiprinti savo atsparumą, kad galėtų ją atremti”, – sakė von Essenas. Ji taip pat įspėjo, kad per pastaruosius metus padidėjo „smurtinių islamistinių veikėjų” keliama išpuolių grėsmė, tačiau aukštesnis pavojaus lygis nebuvo nustatytas remiantis žiniomis apie konkretų planą.

Nuoroda į anglišką publikaciją: https://europeanconservative.com/articles/news/terror-threat-level-raised-in-sweden/

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top