Švedijos demokratai: tiems, kas nenori integruotis, turi būti atimama pilietybė

laikmetis.lt

Švedijos demokratų partijos (SD) lyderis Jimmie Åkessonas pateikė naują pasiūlymą dėl imigracijos, kuriame pasisako už tai, kad iš migrantų, padariusių nusikaltimus arba atsisakiusių integruotis į Švedijos visuomenę, būtų atimama Švedijos pilietybė.

„Anksčiau buvo teigiama, kad negalima padaryti, jog kas nors netektų pilietybės. Tačiau jei turite kitos šalies pilietybę, iš tikrųjų yra galimybių persvarstyti Švedijos pilietybę”, – sakė Åkessonas, praneša Švedijos laikraštis „Expressen”:

Mes iki šiol sakėme, kad turėtų būti galimybė svarstyti teroristų ir nusikaltėlių gaujų pilietybės klausimą. Šių rūšių nusikaltimams sudaromos vienodos sąlygos.

Turime situaciją, kai žmonės gyvena Švedijoje, kaip Švedijos piliečiai, bet vis tiek nemoka švedų kalbos. Jie neturi jokio ryšio su Švedijos visuomene. Jie čia atvyko tik tam, kad darytų nusikaltimus. Jie menkina Švedijos pilietybės ir švediškų pasų reputaciją tarptautiniu mastu. Dabar Švedijai reikia nuo viso to išsivaduoti… Nemanau, kad yra kokia nors kita išeitis, kaip tik pradėti svarstyti pilietybių naikinimo klausimą.”

SD lyderis teigė, kad Švedijos integracijos politika buvo grindžiama klaidinga prielaida, kad iš užsienio atvykę užsieniečiai iš tikrųjų nori būti švedais. „Jie to nenori”, – sakė jis.

Naujieji pasiūlymai pateikti praėjus kiek daugiau nei metams po to, kai A. Åkessonas ir Švedijos demokratų migracijos politikos atstovas Ludvigas Asplingas laikraščiui „Aftonbladet” parašė straipsnį, kuriame ragino grąžinti migrantus iš Somalio, Sirijos ir Afganistano dėl integracijos stokos ir didelio nedarbo lygio.

Remigracija nėra stebuklingas sprendimas, tačiau pastarųjų dešimtmečių nesėkmės rodo, kad tai turi būti galimybė

„Remigracija nėra stebuklingas sprendimas, tačiau pastarųjų dešimtmečių nesėkmės rodo, kad tai turi būti galimybė. Turi būti reformuotos paskatų struktūros ir gerovės sistema, kad atskirtį patiriantys žmonės negalėtų įklimpti į priklausomybę nuo socialinių išmokų, o būtų priversti įsilieti į visuomenę arba skatinami reemigruoti.”

Nors Švedijos demokratai oficialiai nepriklauso dabartinei Švedijos centro dešiniųjų vyriausybei, jie yra pasirašę Tidö susitarimą ir remia vyriausybę Švedijos parlamente.

Šio mėnesio pradžioje Asplingas kartu su Švedijos migracijos ministre Marija Malmer Stenergard, centro dešiniosios Nuosaikiųjų partijos nare, laikraštyje „Dagens Nyheter” parašė straipsnį, kuriame abu pareiškė, kad Švedija pritaikys prieglobsčio taisykles prie minimalaus Europos Sąjungos reikalaujamo lygio, kad naujų prieglobsčio prašytojų skaičius būtų nedidelis.

Jie pridūrė, kad vyriausybė taip pat įkurs specialaus tyrėjo pareigybę, kuris peržiūrės prieglobsčio statusą turinčius asmenis, kad nustatytų, ar jiems vis dar reikia prieglobsčio, o jei ne, svarstys galimybę panaikinti jų leidimą gyventi Švedijoje.

Galiausiai bus sprendžiamas leidimo nuolat gyventi Švedijoje vaidmuo. Nors pastaraisiais metais Švedija įgyvendino tam tikrus pakeitimus, vis dar išduodama daug leidimų nuolat gyventi dėl su prieglobsčiu susijusių priežasčių.

Ir taip yra nepaisant to, kad tokia pareiga neišplaukia iš ES teisės ar kitų tarptautinių įsipareigojimų. Tokia tvarka prieštarauja idėjai, kad apsauga suteikiama laikinai, ir sukuria stiprias paskatas prašyti prieglobsčio būtent Švedijoje.

Švedijos imigracijos lygis, tenkantis vienam gyventojui, yra vienas didžiausių Europoje, o šalies gyventojų skaičiaus augimą pastaraisiais metais beveik visiškai lėmė masinė migracija. Vos per dešimtmetį šalyje, kurioje gyvena šiek tiek daugiau nei 10 mln. žmonių, išduota daugiau nei milijonas leidimų gyventi šalyje.

Tačiau migrantų kilmės gyventojų nedarbas išlieka kelis kartus didesnis nei vietinių švedų, o nusikaltėlių gaujose, kurios yra vienos smurtingiausių Europoje, daugiausia yra migrantų kilmės asmenų.

Praėjusiais metais pranešimuose teigta, kad net 85 % mirtinų šaudynių Švedijoje buvo įvykdytos migrantų.

Šaltinis: EUROPEAN CONSERVATIVE

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top