Švedijos Visuomenės sveikatos tarnyba pripažįsta: skubotai sukurta vakcina gali turėti katastrofiškų pašalinių poveikių

Lapkričio 23 dieną Švedijos dienraštis „Samhällsnytt“ paskelbė publikaciją, kurioje teigiama, kad ketvirtadalis Švedijos gyventojų, atmetančių siūlymą skiepytis nuo Covid-19 iš baimės dėl galimo pašalinio poveikio, sulaukė palaikymo iš Švedijos Visuomenės sveikatos tarnybos generalinio direktoriaus Juhano Karlsono (Johan Carlsson), kuris pripažino, kad pašaliniai poveikiai taip pat galimi.

Daugelio atmintyje dar neišblėso skandalas, susijęs su vakcina nuo kiaulių gripo ir su jos sunkiais pašaliniais poveikiais*. Daroma išvada, kad gydymas negali būti blogesnis už užkratą**, kai dauguma patiria Covid-19 simptomus, kurių sunkumas yra nuo lengvo iki vidutinio.

Tad duodamas interviu Švedijos televizijos SVT programai „Agenda“ („Darbotvarkė“; žr. ČIA) Švedijos visuomenės sveikatos tarnybos generalinis direktorius Juhanas Karlsonas sakė, kad jis „visiškai supranta tą didelę grupę žmonių, kurie nenori rizikuoti patirti sunkesnes pasekmes nuo skubotai sukurtos vakcinos nei nuo ligos, nuo kurios vakcina turėtų saugoti.“

Kaip rašoma „Samhällsnytt“ publikacijoje, Karlsonas pripažino: atmesti „katastrofiškų“ pašalinių poveikių, tokių kaip tų, kurie prieš 11 metų pasireiškė nuo vakcinos prieš kiaulių gripą, negalima, bet tuo pat metu teigė, kad daroma viskas, kad to būtų išvengta.

* 2009-aisiais, po vakcinavimo prieš kiaulių gripą „Pandemrix“ vakcina, keli šimtai vaikų ir jaunuolių Švedijoje susirgo narkolepsija (daugiau apie tai skaityti ČIA).
** pažodžiui – „boten kan inte bli värre än soten“, t.y. „gydymas neturi tapti blogesnis už suodžius (t.y. už tai, kas lieka sudegus)
.

Samhällsnyt redakcija

Parengė Daiva Jakubonienė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
38 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
38
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top