Šveicarija rengia referendumą imigracijos klausimu, kuriuo siekiama, kad šalies gyventojų skaičius iki 2050 me. būtų apribotas iki 10 mln.

Peticija dėl imigracijos ribojimo bet kokiomis priemonėmis surinko 100 000 parašų, reikalingų priversti vyriausybę surengti referendumą.

Po to, kai dešinioji partija surinko pakankamai parašų, kad inicijuotų viešą balsavimą dėl griežtesnės imigracijos kontrolės, Šveicarijoje bus surengtas referendumas dėl priemonių, kuriomis siekiama užtikrinti, kad šalies gyventojų skaičius neviršytų 10 mln. žmonių.

Trečiadienį populistinė Šveicarijos liaudies partija (UDC) Federalinei kanceliarijai pateikė peticiją, atitinkančią reikalavimus, būtinus įvykdyti tam, kad vyriausybė galėtų paskelbti referendumą.

Pagal Šveicarijos tiesioginės demokratijos sistemą referendumas bet kokiu klausimu gali būti surengtas, jei per 18 mėnesių nuo peticijos paskelbimo surenkama 100 000 ją palaikančių parašų. UDC vos per devynis mėnesius surinko 114 600 parašų po savo raginimu, kad vyriausybė įgyvendintų „tvarią demografinę plėtrą“ ir užtikrintų, kad iki 2050 m. nuolatinių Šveicarijos gyventojų skaičius neviršytų 10 mln. žmonių.

Pagal šį pasiūlymą Šveicarijos vyriausybė turėtų imtis skubių priemonių, kai tik nuolatinių gyventojų skaičius viršys 9,5 mln., pavyzdžiui, sustabdyti galimybę migrantams gauti leidimus gyventi šalyje, įgyti Šveicarijos pilietybę ar bet kokią kitą teisę likti šalyje.

Dėl šio žingsnio Šveicarija taip pat gali būti priversta pasitraukti iš tarptautinių sutarčių, įskaitant dvišalį susitarimą su Europos Sąjunga dėl laisvo judėjimo ir JT Pasaulinį susitarimą dėl migracijos.

UDC vadovas Marko Kjeza (Marco Chiesa), komentuodamas parašų rinkimą, teigė, kad „didžiuojasi ir jam didelė garbė“ kovoti už Šveicarijos „tiesioginės demokratijos ir ateinančių kartų ateitį“.

Šveicarijos politikai Facebook paskyroje rašė, kad ši iniciatyva „padeda išsaugoti mūsų vertybes: nepriklausomybę, tiesioginę demokratiją, suverenitetą ir laisvę. Tačiau tai taip pat yra politika savivaldybėse, užtikrinanti mūsų visų saugumą, paslaugas ir gerovę“.

„Nuo 2023 m. pirmą kartą mūsų šalyje gyvena daugiau nei 9 mln. žmonių“, – sakė UDC Nacionalinės tarybos narys ir frakcijos pirmininkas Tomas Ešis (Thomas Aeschi). „Praėjusiais metais į mūsų šalį imigravo dar 98 851 žmogus. Prie jų prisidėjo daugiau kaip 30 000 prieglobsčio prašytojų.“

Dešinioji populistinė partija teigė, kad dėl didėjančios imigracijos „trūksta būstų ir auga nuomos kainos, keliuose susidaro spūstys, persipildo traukiniai ir autobusai, prastėja mokyklų lygis, didėja smurtas ir nusikalstamumas, trūksta elektros energijos, mažėja pajamos vienam gyventojui, didėja sveikatos draudimo įmokos, įsiskolinimas socialinėms tarnyboms, didėja spaudimas kraštovaizdžio grožiui ir gamtos išsaugojimui“.

Ši iniciatyva yra naujausias UDC bandymas priversti spręsti klausimą dėl imigracijos, nes 2020 m. panašus referendumas dėl laisvo asmenų judėjimo su Europos Sąjunga sustabdymo buvo atmestas 62 proc. balsų prieš 38 proc.

Šaltinis: Remix News

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top