T.Birmontienė nominuota Lietuvos kandidate į Tarptautinio baudžiamojo teismo teisėjus

Be komentarų.

* * *

Kaip praneša BNS, buvusi Konstitucinio Teismo (KT) teisėja Toma Birmontienė varžysis dėl Tarptautinio baudžiamojo teismo teisėjo posto.

Vyriausybė pasitarime trečiadienį turėjo pritarti siūlymui pradėti T. Birmontienės rinkimų kampaniją.

Kaip nurodo Užsienio reikalų ministerija (URM), balandžio 15 dieną į posėdį susirinkę Nuolatinio arbitražo teismo nariai nominavo T. Birmontienės kandidatūrą šiuose rinkimuose. Iš viso savo kandidatūras buvo pateikę trys Lietuvos teisėjai, BNS informavo ministerija.

„Vadovaudamasi nustatytomis nominavimo procedūromis, Užsienio reikalų ministerija […] yra pasirengusi teikti prof. Tomos Birmontienės kandidatūrą dalyvauti rinkimuose į Tarptautinio baudžiamojo teismo teisėjus ir prašo Lietuvos Respublikos Vyriausybės pritarti siūlymui pradėti kandidatės rinkimų kampaniją“, – Vyriausybei teikiamame rašte sako URM.

Tarptautinio baudžiamojo teismo teisėjai bus renkami 2014-ųjų gruodžio 8‒17 dienomis Niujorke vyksiančiame Tarptautinio baudžiamojo teismo valstybių, Romos statuto šalių, asamblėjos tryliktame posėdyje. Teisėjai renkami slaptu balsavimu devynerių metų kadencijai.

Vadovaujantis Tarptautinio baudžiamojo teismo Romos statuto 36 straipsnio nuostatomis, teisėjai renkami iš nepriekaištingos reputacijos, nešališkų ir sąžiningų asmenų, turinčių kvalifikaciją užimti aukščiausius teisminės valdžios postus savo šalyje.

Tarptautinis baudžiamasis teismas veikia nuo 2002 metų liepos.
Lietuvos Seimas 2003 metais ratifikavo Romos statutą, kurio pagrindu veikia Tarptautinis baudžiamasis teismas. Statutą ratifikavusios valstybės įsipareigoja visapusiškai bendradarbiauti su teismu, jam tiriant nusikaltimus ir vykdant baudžiamąjį persekiojimą už nusikaltimus žmoniškumui, genocidą, karo nusikaltimus.

* * *

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top