Tai, apie ką lietuviška „žiniasklaida“ tyli: eisena „Už gyvybę“

Sausio 27-ąją, penktadienį, Vašingtone vyko jau 44-oji eisena „Už gyvybę“. Kasmet šimtus tūkstančių amerikeičių sutelkiančia taikia demonstracija siekiama priminti 1973 m. Aukščiausiojo šalies teismo sprendimą, įteisinusį abortus, ir pagerbti jų aukas. Jeanne Mancini, eisenos už gyvybę organizatorės, teigimu, per tą laiką teisės gyventi neteko jau 58 mln. amerikiečių.

Šiemet tradicinį šūkį „Už gyvybę“ papildė ir kiti – „Už moteris“, „Už šeimą“. Jie aidu priminė toje pačioje vietoje prieš savaitę vykusias Moterų eitynėse („Women’s March“), kuriomis apie 500 tūkst. amerikiečių protestavo prieš JAV prezidento Donaldo Trumpo išrinkimą. Tuomet skambėję šūkiai akcentavo moterų teises ir jų pažeidimus, visų pirma – moters teisę laisvai pasirinkti nutraukti gyvybę.

„Eisenos už gyvybę“ dalyvius palaikė ir JAV prezidentas D.Trumpas, savo „Twitter“ paskyroje parašęs: „Eisena už gyvybę“ yra labai svarbi. Visiems žygiuojantiems eisenoje pareiškiu – aš jus palaikau“.

Kalbą eisenos dalyviams pasakęs JAV viceprezidentas Mike‘as Pensas savo kalboje pasidžiaugė „istoriniu momentu“: „Amerikoje ir vėl nugali gyvybė. Tą rodo ir tai, kiek daug į JAV Kongresą yra išrinkta žmonių, pasisakančių už gyvybę“.

Šiais metais eisena tapo ypač aktuali dar ir dėl to, kad po kelių dienų D. Trumpas paskelbs kandidatus į Aukščiausiąjį Teisingumo teismą. BBC praneša, jog „Pro Life“ aktyvistai išgirdo pažadą, kad bus paskirtas teisėjas, pasisakantis prieš abortus.

Jūsų dėmesiui – eisenos „apžvalga“, parengta joje dalyvavusių studentų:

Kviečiame pasižiūrėti ir Mia Love pasisakymą – šią kalbą komentatoriai paskelbė viena geriausių kada nors pasakytų „Eisenoje už gyvybę“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top