„Tai demokratinės-patriotinės opozicijos medžioklė“ – AfD Vokietijos žemės pirmininkui Hiokei pareikšti kaltinimai dėl „neapykantos kalbos“

Nors Vokietijos AfD populiarumas auga, ši partija susiduria su itin dideliu teisėsaugos, teismų ir žvalgybos tarnybų spaudimu.

Alternatyva Vokietijai partijos (AfD) Tiuringijos žemės pirmininkas ir parlamentinės frakcijos lyderis Bjornas Hiokė (Björn Höcke) po to, kai žemės parlamentas septintą kartą panaikino jo neliečiamybę, kaltinamas „neapykantos kurstymu“.

AfD partija jau seniai susiduria su intensyviomis Vokietijos valstybės represijomis, įskaitant politikų ir narių elektroninio pašto bei telefono skambučių stebėjimą, policijos reidus ir net nuolatinius bandymus uždrausti šią partiją. Tačiau augant partijos populiarumui apklausose, spaudimas tik didėjo.

Hiokė tvirtina, kad baudžiamasis persekiojimas buvo „išankstinė medžioklės prieš žymų šalies demokratinės ir patriotinės opozicijos atstovą kulminacija“.

AfD Tiuringijos žemės vadovas taip pat kalbėjo apie „piktnaudžiavimą baudžiamaisiais kaltinimais, teisinio imuniteto atėmimais ir procesais prieš įteisintus ir teisėtus opozicijos narius“.

Paprastai Vokietijos politikai naudojasi neliečiamybe, tačiau Halės prokuratūros prašymu Tiuringijos žemės parlamentas septintą kartą panaikino Hiokės teisinį imunitetą.

Prokuroras kaltina Hiokę „žmonių kurstymu“ už tai, kad 2021 m. rinkiminio mitingo metu pasisakyme vartojo „neapykantos kalbą“ su fraze „Viskas Vokietijai”. Ta pati frazė buvo išgraviruota ant SA (paramilitarinės organizacijos, susijusios su nacių partija- red.), laikomų nacionalsocialistų rudmarškinių sparnu, durklų. Tačiau Hiokė paneigė, kad ši frazė turi ką nors bendro su Hitleriu ir jo judėjimu, sakydamas, kad turėjo omenyje AfD kampanijos Saksonijos žemės šūkį: „Viskas mūsų tėvynei”.

Hiokė pareiškė, kad įžanginėje kalboje nebuvo net „mažiausios nuorodos į nacionalsocializmą“.

AfD yra ypač stipri Vokietijos Tiuringijos žemėje, o Hiokė laikomas vienu iš labiau dešiniųjų pažiūrų lyderių partijoje, garsėjančioje griežtu nusistatymu prieš masinę imigraciją.

Hiokė taip pat pateikė konkrečių kaltinimų dėl prokuroro atliekamo tyrimo, sakydamas, kad apie jį ieškoma visiškai su tyrimu nesusijusios informacijos: „Kaip gali būti, kad Halės prokuratūra liepė Tiuringijos policijai apklausti liudytojais mano darbuotojus, esamus ir buvusius valstybės vykdomosios valdybos narius, kuriems buvo užduodami klausimai, visiškai neprisidedantys prie faktų išsiaiškinimo?“

Šaltinis: Remix News

2.8 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top