„Tai karo paskelbimas“ – Vokietijos ūkininkų pirmininkas grasina pradėti masinius protestus, kokių „šalis dar nėra patyrusi“

Kairiųjų liberalų vyriausybė planuoja 900 mln. eurų sumažinti paramą ūkininkams

Vokietijos ūkininkai sukilo, reaguodami į netikėtą vyriausybės sprendimą nutraukti mokesčių lengvatas žemės ūkiui, o Vokietijos ūkininkų asociacijos (BvD) pirmininkas perspėjo, kad šis žingsnis prilygsta „karo paskelbimui“. Jis grasina masiniais protestais tuo metu, kai pritarimo vyriausybei reitingas yra rekordiškai žemas, o daugiau kaip du trečdaliai vokiečių teigia, kad dabartinė vyriausybė turėtų atsistatydinti.

„Mes su tuo nesutiksime,“ – pirmadienį Berlyne pareiškė BvD pirmininkas Joachimas Rukvidas (Joachim Rukwied). Vyriausybės veiksmus jis pavadino „karo ūkininkams paskelbimu“. Jei federalinė vyriausybė neatšauks nepagrįstų pasiūlymų „be teksto pakeitimo“, ūkininkai pasirūpins, kad būtų „labai karštas sausis,“ nes planuojami tolesni protestai.

„Tuomet nuo sausio 8 d. būsime visur taip, kaip šalis dar niekada nebuvo patyrusi,“ – perspėjo jis.

Olandijos ūkininkų protestai prieš slegiančias taisykles ir planus konfiskuoti jų ūkius buvo įvardyti kaip veiksnys, prisidėjęs prie ankstesnės vyriausybės, žlugusios šių metų liepą, nestabilumo ir populistinių partijų iškilimo. Praėjusį mėnesį po pirmalaikių rinkimų Nyderlanduose Gerto Vilderso (Geert Wilders) pergalė Europos Sąjungoje sukėlė šoką.

Vokietijos ūkininkai per Adventą buvo apakinti žinios, kad žemės ūkiui nebebus taikomos mokesčių lengvatos, tačiau dėl to kilo masinis protestas, nes ūkininkai dažnai skundžiasi, jog jie tampa žaliosios darbotvarkės taikiniu. Vyriausybė mano, kad nutraukusi mokesčių lengvatas ji gali sutaupyti iki 900 mln. eurų per metus, nors tais pačiais metais planuoja skirti 36 mlrd. eurų migrantams.

Tokį susitarimą dėl 2024 m. federalinio biudžeto pasiekė federalinis kancleris Olafas Šolcas (Olaf Scholz)(SPD), ekonomikos ministras Robertas Habekas (Robert Habeck)(Žalieji) ir finansų ministras Kristianas Lindneris (Christian Lindner) (FDP).

Protestas Berlyne gali išplisti po visą šalį

Reaguodami į naują finansinę naštą ūkininkams, pirmadienį į protesto akciją susirinko 3 000 žmonių, įskaitant šimtus ūkininkų. Daugelis jų į demonstraciją prie Brandenburgo vartų atvažiavo traktoriais.

Žaliųjų žemės ūkio ministrui Cemui Iozdemirui (Cem Özdemir) šį pirmadienį bandant kalbėti žemdirbių mitinge, jo kalba buvo kelis kartus nutraukta, o minia skandavo: „Šviesoforai, lauk,“ turėdama omenyje valdančiąją „šviesoforo“ vyriausybę, kuriai priklauso C. Iozdemiras.

„Nelabai tikiu tokios apimties apkarpymais“, – sakė C. Iozdemiras, kuris tvirtino, kad derybų pabaigoje šie apkarpymai greičiausiai bus sumažinti.

Dabar ūkininkų asociacija per regionines ūkininkų asociacijas kviečia į demonstracijas visoje šalyje.

Naujasis vyriausybės nutarimas nutrauktų dalinį energijos mokesčio dyzelinui padengimą ir transporto priemonių mokesčio lengvatas, kurios taikomos žemės ūkio ir miškininkystės transporto priemonėms.

C. Iozdemiras pasisakė prieš planą atsisakyti mokesčių lengvatų ūkininkams, tačiau vyriausybė, kuriai jis priklauso, jį įgyvendina. Jis kalbėjo per Vokietijos valstybinę žiniasklaidą ARD, pareikšdamas, kad, „mano nuomone, dėl mokesčių lengvatų panaikinimo buvo peržengtas ūkininkų skausmo slenkstis“.

Šaltinis: Remix News

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top