Taip pat ir Alabamos valstija neseniai uždraudė mokesčių mokėtojų lėšas skirti įvairovės, lygybės ir įtraukties programoms mokyklose

Alabamos gubernatorė respublikonė Kei Aivi (Kay Ivey) pasirašė įstatymą SB 129, kuriuo draudžiama naudoti mokesčių mokėtojų lėšas įvairovės, lygybės ir įtraukties (angl. – diversity, equity, and inclusion, DEI) iniciatyvoms universitetuose, valstijos agentūrose ir valstybinėse mokyklose, kuriose mokosi vaikai nuo 5-6 iki 17-18 metų (vadinamose K-12 mokyklose).

Alabamos gubernatorė respublikonė Kei Aivi pasirašė įstatymą, kuriuo draudžiama naudoti mokesčių mokėtojų lėšas įvairovės, lygybės ir įtraukties (DEI) iniciatyvoms universitetuose, valstijos agentūrose ir K-12 valstybinėse mokyklose.

SB 129 įstatymą antradienį patvirtino Alabamos Senatas, kuriame respublikonai balsavo 25 už ir 4 prieš jį. Šį mėnesį respublikonai valstijos Atstovų Rūmuose šią priemonę patvirtino 75 balsų už ir 28 balsų prieš balsavimu.

Įstatymu draudžiama mokyti „skaldančių sąvokų“ rasės, religijos ir kitomis temomis. Jis taip pat draudžia pedagogams priskirti „klaidas, kaltę ar išankstinį nusistatymą“ šiandien gyvenantiems asmenims dėl „praeityje padarytų veiksmų“.

Sumišusiems dėl lytiems asmenims taip pat neleidžiama naudotis tualetais, skirtais priešingos lyties atstovams.

Daugiau nei 30 kitų JAV valstijų pristatė teisės aktus, susijusius su DEI programų uždraudimu. Floridos gubernatorius respublikonas Ronas DeSantis (Ron DeSantis) 2023 m. pasirašė įstatymą, pagal kurį nutraukiamos lėšos DEI iniciatyvoms visose 28 valstijoje esančiose valstybės remiamose aukštosiose mokyklose. Dėl to Floridos universitetas 2024 m. kovo mėn. atleido DEI darbuotojus ir sutaupė apie 5 mln. dolerių išlaidų. Teksaso respublikonų gubernatorius Gregas Ebotas (Greg Abbott) 2023 m. birželį patvirtino panašų įstatymą.

DEI iniciatyvos konservatorių buvo kritikuojamos už tai, kad jos griauna pagrindinius Vakarų civilizacijos principus ir pakeičia juos kritine rasių teorija bei prieš baltuosius nukreipta neomarksistine ideologija.

Senatorius respublikonas Vilas Barfetas (Will Barfoot) yra vienas iš pagrindinių SB 129 rėmėjų. Pranešime spaudai jis aiškino, kad šis įstatymas padės „tiesti tiltus, kad būtų galima minėti tai, ką žmonės turi bendro, o ne statyti sienas, kurios atskiria vienus žmones nuo kitų remiantis mintimi, kad tik jų rasė, religija ir seksualinė orientacija lemia, kas jie yra ir kaip visuomenė turėtų juos vertinti“.

79 metų gubernatorė Aivi pakartojo jo pastabas, pažymėdama, kad ji „neleis keliems blogiems veikėjams studentų miesteliuose stumti savo liberalų politinį judėjimą, prieštaraujantį daugumos alabamiečių įsitikinimams“.

Įstatymas įsigalioja 2024 m. spalio 1 d. Įstaigoms ir darbuotojams, kurie nesilaikys šio įstatymo, gali būti taikomos drausminės nuobaudos arba jie gali būti atleisti iš darbo. Įstatymo projekte numatyta, kad DEI programos, kurios nesinaudoja mokesčių mokėtojų lėšomis, galės būti tęsiamos. AL.com duomenimis, šiuo metu aštuoniuose Alabamos valstijos remiamuose studentų miesteliuose DEI iniciatyvoms išleidžiama 16 mln. dolerių.

Šaltinis: lifesitenews.com

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top