Tauragės teismas Pagėgių valdžios kritikuoti neuždraudė – Tarybos narių skundą dėl D.Jančaro veiksmų

Teismo sprendimas Donatui Jančarui buvo netikėtas.

Lietuvos Respublikos konstitucijos 33 straipsnis sako:

Piliečiams laiduojama teisė kritikuoti valstybės įstaigų ar pareigūnų darbą, apskųsti jų sprendimus. Draudžiama persekioti už kritiką.

Šio straipsnio Pagėgių valdantieji greičiausiai neskaitė, neskaitė jo ir policijos tyrėja Asta Gečienė, surašiusi D.Jančarui administracinės teisės pažeidimo protokolą, neskaitė jo ir sisteminės žiniasklaidos „Pamarys“ žurnalistas Simonas Skutulas, anksčiau laiko D.Jančarui savo straipsnyje („Dėl netinkamo elgesio Tarybos posėdyje gresia bauda“) grasinęs baudomis.

Priminsime, kad valdžios nemalonę D.Jančaras užsitraukė birželio 11 dieną Pagėgių savivaldybės posėdžių salėje, kuomet stebėdamas Tarybos narių veiksmus patapšnojo sau per ausis. Taip visuomenininkas sureagavo į Tarybos daugumos sprendimą pritarti masinei vėjo jėgainių parkų plėtrai Pagėgių savivaldybėje. Tokie D.Jančaro gestai smarkiai įžeidė tarybos narį Kęstutį Komskį, kuris ir nusprendė imtis atsakomųjų veiksmų tramdant kritikuojantį valdžią.

Praėjus daugiau nei dviem savaitėms po įvykio, liepos 2 dieną, D.Jančarą iškvietė Pagėgių policijos tyrėja Asta Gečienė ir informavo, kad jo vardu yra surašytas skundas. Apklaususi įtariamąjį, tyrėja surašė jam administracinės teisės pažeidimo protokolą ir įteikė D.Jančarui kvietimą į Tauragės teismą.

Liepos 20 d. visuomenininkas nuvyko į teismą tikėdamasis, kad jam bus paskirta bauda, tačiau jo nuostabai teisėja Gražina Gudžiūnienė pranešė, jog šią bylą teismas atsisakė nagrinėti ir medžiagą gražino į Pagėgių PK. Kokių tolimesnių veiksmų imsis Pagėgių pareigūnai G.Gudžiūnienė nekomentavo.

Toks D.Jančaro gestas labiausiai įžeidė K.Komskį

Ką apie šią istoriją mano pats D.Jančaras?

„Kai atvykau į teismą iš karto pasirodė keista, kad nei nukentėjusieji, nei liudininkai į šį nagrinėjimą neatvyko. Tuomet pamaniau, kad kažkas čia ne taip. Kai teisėja pranešė, kad teismas nenagrinės šios bylos supratau, kad šią žinią Pagėgių savivaldybės Tarybos nariai ir liudininkai jau žinojo anksčiau už mane. Gaila, kad manęs teismas neinformavo iš anksto, būčiau sutaupęs savo laiką“, – pasakojo D. Jančaras.

Kalbėdamas apie birželio 11 dienos Pagėgių tarybos posėdį, kai jo elgesiu pasipiktinę Pagėgių politikai kreipėsi į policiją, ir tolimesnius politikų bei jiems palankios žiniasklaidos veiksmus visuomenininkas pabrėžė: „Akivaizdu, kad mūsų savivaldybės ir kai kurie valstybės politikai visiškai neskaito Konstitucijos. Jie bando vadovautis žemiausio lygio įstatymais, šiuo atveju konkrečiai Savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, o apie aukštesnius Respublikos įstatymus nepagalvoja. Kritikavau valdžią ir kritikuosiu, to man niekas neuždraus, kol tai yra įrašyta mūsų Konstitucijoje. Suprantu, kad mūsų Pagėgių „pseudo“ elitas niekaip nenori susitaikyti, kad čia atsirado organizacija, visiškai nuo jų nepriklausoma, ir rimtai užsiėmė jų „juodais“ darbeliais Pagėgiuose. Manau, kad užsisėdėjusi valdžia nesitikėjo tokio akibrokšto, kad pasinaudojus įstatymais įmanoma jiems taip kliudyti regzti savo asmeninės gerovės verslo planą, kurį jie susiplanavę dešimtmečiams į priekį.

Esu tikras, kad „valdžiukė“ turės rimtai pakoreguoti šiuos savo planus, nes rankų nuleisti neketinu iki tol, kol taip vadinami išrinktieji ir jų statytiniai savivaldybės įstaigose nepradės suvokti, kaip jie iš tikrųjų turi dirbti ir tarnauti“, – meslaisvi.lt sakė visuomenininkas D. Jančaras.

meslaisvi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top