Teisėjas D. Žalimas prezidentūroje išdėstė iš Konstitucijos kylančią politinę programą

Tuo metu, kai laisvieji menininkai smagiai minėjo Lietuvos Respublikos Konstitucijos dieną su draugais saugumiečiais VSD rūmų papėdėje, prezidentė Dalia Grybauskaitė šią dieną šventė pasikvietusi prezidentūron Konstitucinio Teismo pirmininką Dainių Žalimą ir garbingų užsienio svečių.

Konstitucijos dienos išvakarėse prezidentūroje vykusioje iškilmingoje konferencijoje pranešimą skaitęs ponas D. Žalimas pamėgino Lietuvos Konstituciją pritaikyti prie prezidentės paskelbto propagandinio karo sąlygų. Jis aiškino, kaip iš Konstitucijos kyla konkretūs šalies saugumo bei užsienio politikos sprendimai, ir išdėstė politinę programą.

Kaip skelbia portalas 15min.lt, pagrindinė Konstitucijos minėjimo proga padaryto pranešimo tezė – Lietuvos narystė NATO yra konstitucinė vertybė, o vykdydama įsipareigojimus Lietuva turi užtikrinti tinkamą gynybos išlaidų finansavimą.

Dar daugiau – KT pirmininkas savo kalboje tvirtino ir tai, kad būtent „tinkamas iš narystės Europos Sąjungoje ir NATO kylančių įsipareigojimų vykdymas yra Lietuvos užsienio ir saugumo politikos konstitucinis prioritetas“.

Inter allia, Lietuvoje įtakingiausias konstitucinės teisės specialistas nepraleido progos paaiškinti, kad „be kita ko, tai [taip suprantamas konstitucinis prioritetas? – red. past.] reiškia būtinumą įgyvendinti europinius žmogaus teisių ir laisvių standartus, pareigą užtikrinti NATO kolektyvinės gynybos sistemos poreikius atitinkančią krašto apsaugos sistemos plėtrą ir tokiai plėtrai būtiną nacionalinių gynybos išlaidų finansavimą“.

KT pirmininko įsitikinimu: nors Lietuvos narystė NATO Konstitucijoje tiesiogiai ir neminima, ji gali būti laikoma „konstitucine vertybe“, mat „teikia didžiausias galimas ir nepakeičiamas saugumo garantijas“ ir užtikrina demokratinę konstitucinę santvarką.

„Akivaizdu, kad be tokio imperatyvo Konstitucija, kaip visuomenės sutartis, būtų beprasmė, o valstybė negalėtų būti laikoma bendru visos visuomenės gėriu. Todėl drįstu teigti, kad šį imperatyvą įgyvendinanti Lietuvos narystė NATO taip pat yra konstitucinė vertybė“, – paminėti Konstitucijos dieną į Prezidentūrą sukviestiesiems tvirtino D.Žalimas.

D.Žalimas penktadienį priminė ir Konstitucinio Teismo išaiškinimą, pagal kurį „NATO sąjungininkių pajėgos ir karinės bazės Lietuvos teritorijoje gali būti“, nors Konstitucijos 137 straipsnyje ir rašoma, jog „Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių“. D.Žalimo tvirtinimu, pastarasis straipsnis „turi būti suvokiamas kaip saugantis, o ne trukdantis saugoti Lietuvos nepriklausomybę, demokratiją ir kitas konstitucines vertybes“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Grybauskaitė: valstybė – tai aš.
Žalimas: Konstitucija – tai aš.
Tauta: me-e-e, bee.

simpatiškas tas Žalimas

visai į stribą nepanašus
(mano šuo jo nuotrauką pamatęs ėmė kaukti o katinas užsimanė lubom vaikščioti – suprato net gyvuliai Žalimo protą, vertybes, moralę)

:-(

Kodel straipsnis prasideda „Tuo metu, kai”, tarsi norint parodyti, kad laisvieji menininkai butu pries gynyba ir naryste NATO. Ar tikrai straipsnis Tiesos redakcijos? Negi kartojate ekspertu virsma is eu i ru?

Beta to :-(

Kad straipsnis visai ne apie NATO, bet apie tai, kad Žalimas, įsivaizdavęs savo dievu (antru pagal rangą po Grybauskaitės), viršija savo įgaliojimas, tai yra pažeidžia Konstituciją.

Gerbiami komentatoriai

Ko jūs ginčiatės kas ir kaip. Čia gi viskas aišku kaip 2×2. Lietuvos dundukai renka tokius kaip konservai, liberastai, o jie renko savo statytinę prezidentę, prezidentė skyrė (statė) sau naudingus statytinius – konstitucinio teismo, VSD, FNTT, STT vadovus. Dabar dar Grybauskaitei parsidavė socdemai.

Arvydas

Visais laikais visose valstybėse atsirasdavo šamanų, kurie bandydavo legitimizuoti tikrų ar tariamų lyderių arba jų šeimininkų veiksmus. Kodėl Lietuva turėtų būti išskirtinė?
„…o valstybė negalėtų būti laikoma bendru visos visuomenės gėriu…” – iš kur reikia būti nukritus, kad nematytum visuomenės poreikių ir lūkesčių?
Arba skonio receptoriai turi visiškai nefunkcionuoti.

SSaulius

Jau darosi juokinga.Galima būtų interpretuoti Konstitucują taip:”Lietuvos Respublika privalo būti prezidentine autoritarine monarchija,o prezidentą turi rinkti prezidentūros ir konstitucinio teismo atrinkti rinkėjai.Tik tokiu būdu būtų išsaugota demookratija ir Žmogaus teisės ir laisvės;būtų vykdomi konstitucijos nubrėžti įsipareigojimai NATO ir ES”-konstitucija viename asmenyje D.Žalimas.

:-(    ->Betai

Ne apie NATO, bet paminėta 5 kartus. O jei apie D. Žalimą, tai pagarba Jam už straipsnius apie ru nusikaltimus žmoniškumui Čečėnijoje. Jei nežinote, paskaitykite, tarp kitko juos laisvieji menininkai galėjo įteikti saugumiečiams, kad žinotų su kuo broliautis. Kolkas nemačiau geresnio kaltinimojo akto Niurnbergui-2.

Beta > :-(

Taigi, moka žmogelis pataikauti, nieko tuo klausimu jam neprikiši. Jaučia iš kur vėjas pučia. Tik pamiršo, kad tas vėjas neamžinas- kada nors tikrai pasikeis.
Ačiū už patarimą, tik kas iš tų jo straipsnių apie žmogaus teises Čečenijoje, jei nesigaudo, arba dar blogiau- pagal valdžios užsakymą piktybiškai elgiasi su Lietuvos Suvereno teisėmis.

123

Europietis tai nera tautybe, as pvz. noriu buti ir numirti kaip lietuvis, tai kodel as turiu taikytis ir buti priklausomas nuo man svetimu „…europiniu žmogaus teisių ir laisvių standartu…” ? Ir kas turi teise mane versti arba uz mane nuspresti atsisakyti buti lietuviu ir tapti kazkokiu europidu? Kitas dalykas kaip gali kazkoks konstitucinis teismas man atimti ar riboti mano teise i referenduma.Tai kur ta konstitucija, kas ja atima, jeigu manes ji nebesaugo ir nebegina.

Ale

TURĖSIME ZALIMO-KONSTITUCIJĄ. „…nors Konstitucijos 137 straipsnyje ir rašoma, jog „Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių“. D.Žalimo tvirtinimu, pastarasis straipsnis „turi būti suvokiamas kaip saugantis, o ne trukdantis saugoti Lietuvos nepriklausomybę, demokratiją ir kitas konstitucines vertybes“.

zelionkė

Žalimo išaiškinta konstitucija taps žalia.
Tuo būdu šalis nokinama žaliųjų žmogeliukų atėjimui.
Būsimi okupantai turi rasti paruoštą dirvą -paklusnią ir nesipriešinančią vergų visuomenę.
Tam ir triūsiama negailint jėgelių.

Vatnikas

Pamatysite, kai pasikeis vėjo kryptis, Žalimas išaiškins, kad iš Konstitucijos kyla pareiga nešioti čadrą.

Tuo viskas pasakyta

Konstituciją Grybauskaitė minėjo ne su tauta, o užsidariusi prezidentūroje su savo statytiniu KT pirmininku Žalimu.

Hmmm

Deja, deja, pasirodžius Lietuvoje Putino žmogeliukams, tas pats Žalimas toje pačioje Grybauskaitės prezidentūroje išaiškintų, kad svetingai sutikti žaliuosius žmogeliukus reikalauja Lietuvos Konstitucija ir KT konstitucinė doktrina.

Kritikas Pikčiurna

Ar kartais žodis „žalimas” nesisieja su žodžiais „žalieji žmogeliukai”. Tikiuosi man ne teks būti liudininku, kai Žalimas aiškins, kad Konstitucinis įstatymas dėl nesijungimo į Rytų valstybių sąjungas prieštarauja Konstitucijai.
Tokiems „teisininkams” įstatymai yra guminiai, nes jiems už įstatymo raidės nėra nieko tikro, tik išskaičiavimai…

to::-( ->Betai

taigi, buvo jauno Zalimo str. apie cecenija, buvo toks likas, kai kaimiskam vilnieciui norejosi atkreipti i save demesi. Abu su zmona Skirgaile(Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėja, viešojo administravimo teisininkė, buvusi Europos teisės departamento vadovo pavaduotoja) neturi jokios teisines praktikos, tik teoretikai, bet ropsciasi karjeros laiptais pataikaudami, uodegas pavizgindami…Tikrai nereikalingas KT Lietuvai. JAV yra SUpreme court (auksciausiasis teismas ) ir to pakanka. Kandidatus i ji siulo prezidentas, o svarsto, nagrineja kiekviena kandidato nagrineta byla speciali Kongreso teisininku sudaryta komisija. Pagal kandidato kvalifikacija, jo profesionaluma nustatomas tinkamumas i Auksciausiojo teismo teisejus. O Zalimai?! Karjeristai, pataikunai ir , galimai, triveidziai, pagal ideologija labai pritinkantys JE.Tik ne Lietuvai!

Turinys

to:-( ->Betai

kazkada ir Landsbergis buvo Tautos numyletiniu. kaip ir jaunas Zalimas , rase gerai. Bet atejo laikas, kai ant lauko pliko kelios nusususios patriotizmo puseles teliko…Keiciasi zmones. Minkstesne kede, pinigine didesne ir t.t.

..."rašto

aiškintojai”.

Keistos paralelės su

ta Žalimo pavarde.

Letas Palmaitis

Ar nesakiau, kad KKKonstitucija (KKK – trijų eilučių aukščio raidė) yra oligarchinės demokratijos (t.y. vaigauskininkų) kūrybiškai vis iš naujo pavidalinama „kaip reikia”, bet nėra jokia „tautos valia” (juo labiau – žmogui privaloma D-vo Valia, išreikšta Apreiškimu, kuris ir yra Aukščiausia konstitucija)? Teisėjas Žalimas visiškai teisus, kad sustabmeldinama KKKonstitucija turi atitikti globalistinių „Vakarų” ideologiją nuo orvelinio totalinio elektroninio pavergimo iki sodomitų „santuokų” bei juvenalinės justicijos (kada braunamasi į naikinamą šeimą ir iš jos prievarta atimami vaikai „jų labui”, t.y. sodomitų rinkai). Žalimas puikiai patvirtina, kad narystė tokioje Sąjungoje yra šios D-vo prakeiktos oligarchinės demokratijos su 240 policininkų garantija. Sutinku su juo 100%! O kad narystė ES neva užtikrina Lietuvos saugumą (panašiai kalbėjo ir maskoliai apie LTSR (tik „be lietuvių” pagal drg.… Skaityti daugiau »

Taigi

Vargšės rusofobės beretės ir pardavė Lietuvos nepriklausomybę, ir kurčios buvo, kai joms sakydavai, kad ES Lietuvos neapgins, iš to juokdavosi. Dabar kita absurdo melodija skamba, jau tikra Rekviem Lietuvos valstybei: eurai beretes apgins.

Letas Palmaitis

Apie Taigį, per telepatiją sužinantį komentatorių IP, skaityti mano komentarą prie A. Patacko straipsnio „Kur eini, Lietuva”.
O viena Lietuva šioje globalinėje satanistinėje situacijoje vargu ar galėjo išlikti nepriklausoma. Reikalingas regioninis religinis atgimimas panašus į islamišką. Duokdie prasidės nuo Ukrainos.

Kritikas Pikčiurna

Taip, kaip valstybė yra vertybė, kai kuriama, kaip ir šeima, kaip laisvanoriška ir kūrybinga demokratiška sąjunga, taip ir tokiu pat būdu kuriamos valstybių sąjungos tampa vertybėmis. Bet kai tokį apsisprendimą pakeičia išskaičiavimai, agitacija, lydima melu, apgaule, nemokamais skalbimo milteliais bei alumi, kai sprendimus priima ne piliečiai, bet prie lovio prasibrovę „atstovai” bei komisarai, ta „vertybė” išvirsta savo priešybe – Tautos ir valstybės laidotuvėmis. O mirtis gimdo tik save ir nieko naujo neatneša. Europa išmiršta ir tai yra akivaizdus faktas, nors kol kas daro tai gražiai, o problema visada yra kaukolėje, kaip kartą taikliai pastebėjo tas pats Vytautas Landsbergis… Nepriklausomybės, savarankiškumo, kaip ir laimės bei gerovės niekas kitas už tave nesukurs ir neatneš, tai – tik sūris kitų interesų spąstuose. Įvykiai… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

P.S. Taip, kaip iš išskaičiavimo sukurta šeima yra nestabili, o nuo to labiausiai kenčia joje gimę vaikai, taip valstybė, kuriama žmogaus ir piliečių teisių bei laisvių sąskaita, virsta kalėjimu, kurio neapkenčia ir siekia pabėgti ne tik kaliniai, bet ir administracija, taip ir valstybių sąjunga, kuriama, jos narių nacionalinių interesų sąskaita, virsta paprasčiausia imperija, kuri netruks sugriūti ir kurioje labiausiai nukenčia silpniausieji. Tai yra visų daugelio kūnų sistemų bendras dėsnis, kai sistema yra stabili tik tada, kai visos jos dalys tarpusavyje ir su visuma yra darnoje ir rezonanse, taip kaip muzikos instrumentas yra darnoje su visomis savo dalimis, kitaip jis virsta dar viena triukšmą skleidžiančia dėže ar sirena. Juk tobulybė gimsta tik įvairovės dermėje. Pagalvokite, kas nutiktų su fortepijonu ar smuiku,… Skaityti daugiau »

Kritikas Pikčiurna

Mūsų „politikai” te sugeba, pūsti tik į vieną dūdą, kaip sirena, kuri rezonuoja tik su jų pilvu bei kišene. Taip nesimato, kad jie visai neturi politinės klausos.

senis

est bozji tvari i est prosto tvari. Tyt vstretilis prosto tvari.

snwo

appeal increased economic time sale how to check credit score secure tandem collection

Visai manau ,

nereikia nervuotis ir pykti , nes retas aptekęs Tautos pinigais kalbėtų ar darytų kitaip.Kas reikalui esant išgelbėtų piniguoti , tik manau ne sukilusi tauta , o tik kai kuriam laikui sistema , kol dar ja tikėtų armija ir visokie greito reagavimo daliniai. O, kad pritapti prie tos sistemos turi būti ištikimas kaip šunels,tarnauti ištikimai ir rudnosiauti, kitaip nepadės nei pinigai ,nei turtai , nes sistema „moka” suvalgyti ir su druska ir be druskos. Na,o pavyzdžių jų visur daug ypač tuo pirmauja Lietuva, į akis meluoti šlykščiausiai kaip ir tie žodžiai : „Advokatas mergaitės nenešė”

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top